Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Kontrolka AIRBAG - co tym razem ?


lamborgin

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie zapalila mi sie kontrolka airbag i nie gasnie

pytanie w czym przycczyna...? nic konttretnego nie zrobilem zeby mogla sie zapalic po prostu wlaczylem zaplon silnik sie uruchomil a kontrolka nie zgasla

czy podlaczenie do komputera pomoze wyresetowanie bledow czy jest w tym jakas glebsza przyczyna

prosze o info bo powoli trace wiare w to auto

jak nie denerwuja ce pykanie podczas jazdy to teraz ta kontrolka, to sprzeglo do wymiany itp

koles od ktorego kupilem to autko widac strasznie je zdewastowal ,chcialbym je doprowddzic do stanu uzywalnosci

ale kolejne groteskowe sprawy tylko pograzaja mnie w przekonaniu ze wymazona audiczka to byl zly pomysl...

help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek skasuj blad. jak sie znowu wlaczy mogla sie przetrzec tasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego stawiam na kostke pod siedzeniami :blink: wczoraj duzo sie o tym oczytałem, wystarczy ja przeczyscic jakims preparatem do stykow i wszystko bedzie ok, zaraz podesle ci linka do 'tego typu problemu'[br]Dopisany: 19 Styczeń 2009, 12:08_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t59607.0.html;highlight=kontrolka+airbag

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t54714.0.html;highlight=kontrolka+airbag

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t29281.0.html;highlight=kontrolka+airbag

nastepnym razem jest opcja :szukaj:[br]Dopisany: 19 Styczeń 2009, 12:16_________________________________________________tylko pamietaj, przed rozpieciem kostki odłacz aku, bo mozesz sprawdzic na jakiej zasadzie działaja poduszki :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kasował błąd (gasił kontrolke) zapisz sobie kod błędu.Na forum ktoś ci przetłumaczy to na normalny język i będziesz wiedział czego szukać.Ja gasiłem 4 razy i codziennie rano przy odpalaniu nie gasła.Nie mam Vaga więc płaciłem ,ostatnim razem spec się zlitował i podał mi kod błędu po tym doszedłem ż kostka pod siedzeniem.Rozpiąłem popsikałem złożyłem Wygasiłem i mam narazie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. U mnie również zapaliła się kontrolka. Odczyt pokazał: Zapalnik bocznej poduszki bezpieczeństwa kierowcy-N199-Przekroczona górna wartość graniczna". Skasowali błąd, kontrolka zgasła na kilkanaście kilometrów. Ponowny odczyt, błąd ten sam, kolejne czyszczenie styków i niestety znowu zapaliła się kontrolka. W serwisie mówili coś o konieczności wymiany wiązki w fotelu kierowcy. Cena jeszcze bliżej nieokreślona, ale zapewne powalająca. Czy kasować do skutku kontrolkę, czy wymieniać kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie wymieniaj!

Wytnij wtyczkę pod fotelem, zalutuj na krótko, skasuj błąd i zapomnisz o tej poduszce...

Jedyna niedogodność tego sposobu jest taka, że jak będziesz chciał zdemontować fotel to będziesz musiał uciąć zalutowane kabelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...