Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz kupić najtańszy olej z allegro to kupuj, jak chcesz dobry za przyzwoite pieniądze to przeczytaj choćby 2-3 strony wstecz.

Ale jesteś pomocny!!! Nie wiem po co w ogóle sie wypowiadać jak nic sie nie wnosi do tematu.

Jak oleje porównujesz po cenach to gratuluje rozeznania w temacie, ale wolał bym żebyś swoje teorie dla dobra forum zachował dla siebie.

Ze swojego doświadczenia powiem tak. Jeździłem na oleju 0w/40 mobila do 250kkm i wszystko było spoko. Później przerzuciłem sie na motula 5w/40 8100 i nadal wszystko jest w najlepszym porządeczku. Aktualnie mam prawie 400kkm i odzywa sie łancuch rozrządu na ciepłym.

Robie bardzo dużo km i olej zmieniam co 2 miechy wieć zalezy mi aby to co wlewam do swojego paździocha było na dobrym poziomie cena jakość.

Zalewał ktoś tą oliwe wie jak się sprawuje podczas pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Mam na liczniku 255000km przynajmniej teoretycznie. 5 lat śmigam na półsyntetyku ale od kilku dni nakręca mnie żeby zalać 5W40.

Oleju mi nie ubywa od wymiany do wymiany. Wycieków nie ma. Tylko znajomy mechanik powiedział mi dzisiaj że jak zaleję syntetyk to mi wypłucze nagary i może kanały zatkać. Czy jest jakikolwiek sens przy pełnoletności przechodzić na syntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na liczniku 255000km przynajmniej teoretycznie. 5 lat śmigam na półsyntetyku ale od kilku dni nakręca mnie żeby zalać 5W40.

Oleju mi nie ubywa od wymiany do wymiany. Wycieków nie ma. Tylko znajomy mechanik powiedział mi dzisiaj że jak zaleję syntetyk to mi wypłucze nagary i może kanały zatkać. Czy jest jakikolwiek sens przy pełnoletności przechodzić na syntetyk?

mam dla Ciebie dwie bezcenne rady:

1. zmien mechanika

2. zmien na 5W-40

od momentu kiedy to zrobisz staniesz sie lepszym człowiekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną historie jak kolega wyżej ;) Ostatnio w pracy z kolegami rozmawialiśmy na temat wymiany oleju u mnie w aucie ponieważ chciałbym niedługo zmienić.Powiedziałem im,że myślę żeby zmienić na Motula.Nikt nie wiedział w ogóle jaki to olej.Ale od razu padł komentarz że jak zaleje taki dobry olej do auta to mi go strasznie wypłucze...Nie powiniennem im wierzyć co nie? :grin: Jeżdżę teraz na Castrol 10w40 półsyntetyk. Zmieniać na 5w40 Motula?:decayed: Czy może zostać przy obecnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. to nie jest mój mechanik tylko znajomy. Ile mogę to sam robię przy aucie.

Tylko co zalać? Wiem że wszyscy polecają Motula ale czy jest coś sprawdzonego ale w niższej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wal X-Cessa i nie pytaj, bedziesz mega zadowolony :kox::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną historie jak kolega wyżej ;) Ostatnio w pracy z kolegami rozmawialiśmy na temat wymiany oleju u mnie w aucie ponieważ chciałbym niedługo zmienić.Powiedziałem im,że myślę żeby zmienić na Motula.Nikt nie wiedział w ogóle jaki to olej.Ale od razu padł komentarz że jak zaleje taki dobry olej do auta to mi go strasznie wypłucze...Nie powiniennem im wierzyć co nie? :grin: Jeżdżę teraz na Castrol 10w40 półsyntetyk. Zmieniać na 5w40 Motula?:decayed: Czy może zostać przy obecnym.

Miałem wcześniej Castrola to za każdym razem po odpalaniu tłukły mi szklanki. Zmieniłem na Lotosa 10W40 i jak ręką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną historie jak kolega wyżej ;) Ostatnio w pracy z kolegami rozmawialiśmy na temat wymiany oleju u mnie w aucie ponieważ chciałbym niedługo zmienić.Powiedziałem im,że myślę żeby zmienić na Motula.Nikt nie wiedział w ogóle jaki to olej.Ale od razu padł komentarz że jak zaleje taki dobry olej do auta to mi go strasznie wypłucze...Nie powiniennem im wierzyć co nie? :grin: Jeżdżę teraz na Castrol 10w40 półsyntetyk. Zmieniać na 5w40 Motula?:decayed: Czy może zostać przy obecnym.

Miałem wcześniej Castrola to za każdym razem po odpalaniu tłukły mi szklanki. Zmieniłem na Lotosa 10W40 i jak ręką odjął

To w takim razie zostać przy półsyntetyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie i jeszcze raz nie

ale decyzja i tak nalezy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie i jeszcze raz nie

ale decyzja i tak nalezy do Ciebie

Czyli polecasz zmienić na Motula X-cess 5W40? Gdzie można dostać? Chodzi mi o pewne źródło.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Ci ;) Przy następnej wymianie poleci 5w40 X-cess ;) Nie ma takiej opcji że taki dobry olej "wypłucze" mi silnik? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypłucze Ci, ale tylko pozytywnie, nie obawiaj sie zadnych cudów z silnikiem

poza cichszą i delikatniejszą pracą, rozruch tez bedzie łatwiejszy, zwłaszcza zimą

ja poszedłem dalej i jezdze na Motulu X-lite 0W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno.Bo mnie to trapi bardzo.Na tym castrolu bierze mi troche oleju.Ciężko mi stwierdzić ile...z 1-1,5 litra oleju na 1000km.Czy jest taka możliwość,że na x-cessie będzie brał mniej? Czy to może uszczelniacze zaworów? Albo coś innego jeszcze.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacze Kolego, najczesciej, problem w tym że bardzo ciężko jest je wymienic w 1.8

bez zdejmowania czapki, tez jestem przed tym dylematem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacze Kolego, najczesciej, problem w tym że bardzo ciężko jest je wymienic w 1.8

bez zdejmowania czapki, tez jestem przed tym dylematem :facepalm:

Jakie to są mniej więcej koszta,orientujesz się może? Mówię o częściach + robozina +/- u mechaniora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacze pare złotych, do tego uszczelka pod pokrywe ok 80zł

trzeba rozpinac pasek i łańcuch rozrzadu, zdejmowac wałki, wyciagac popychacze

sciagac spręzyny, uszczelniacze i wszystko składac

pier....olenia co nie miara i kilka godzin schodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :wink: Chyba to zrobię za niedługo jak wpadnie jakąś kaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...