Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Syf w filterze paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Syf w filterze paliwa wygląda na olej c2917999e3fe8a9b2ce95f225d4147de.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Opublikowano

Czyżby parafia się podzieliła?

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Tzn

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Złej jakości paliwo + wysysanie zbiornika do zera :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Wczoraj znajomemu spuszczałem podobnie wyglądający niby olej napędowy z Audi A6 2,0 tdi CR 2011r. :naughty:

Zatankował się u jakiegoś kolegi co ma firmę transportową i przedwczoraj wyruszył na urlop do trójmiasta .

Dojechał tylko w okolice Włocławka i przywieźli go z tamtąd na lawecie :P

Porównanie wzrokowe z ON-em orlenowskim :

20170728_140437.jpg

20170728_140442.jpg

Na tej zupie wtryski się zaczęły przycinać, dobrze że mu nie powypalało dziur w tłokach :decayed:

Po wymianie paliwa i filtra udało się silnik z plaka uruchomić, i puki co auto jeździ :hi:

Wniosek z tego taki, po dojściu dobrej zmiany do władzy, skończył się import dobrego paliwa z zagranicy i nasi paliwiarze chyba się z powrotem wzięli za produkcję z czego popadnie :facepalm:

Radzę wzmóc ostrożność przy wyborze stacji na których macie się zamiar zatankować :)

 

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
25 minut temu, piotrsob1 napisał:

 

20170728_140437.jpg

20170728_140442.jpg

Na tej zupie wtryski się zaczęły przycinać, dobrze że mu nie powypalało dziur w tłokach 

 

 

Ta zupa to reakcja parafiny na kwas, którym czyszczono olej opałowy.

Opublikowano
Teraz, KINIAM napisał:

Ta zupa to reakcja parafiny na kwas, którym czyszczono olej opałowy.

Raczej wapno , którym później odkwaszano zupkę :P:decayed:

Opublikowano
  • Autor

To co mam z tym zrobić czyścić zbiornik ??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Tankuję ON na sprawdzonych stacjach.

Jak pobierałem próbki, różne barwy paliwa  i postały 3-6 miesięcy to osad na dnie i zmiana przeźroczystości.

Co o tym sądzić, parafina, zanieczyszczenie, biododatki.

Skutkiem tego jest to, że wymieniam filtr paliwa co rok a kiedyś raz na 2-3 lata.

Opublikowano
  • Autor

Ten filtr był z przed wymiany uszczelniacze na pd, jeźdze już tak z 3000km teraz nowy filtr , mysliciecze trzeba czyścić bak ??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
3 minuty temu, Ditomee napisał:

To co mam z tym zrobić czyścić zbiornik ??
 

No ja nie był bym taki nadgorliwy , wymiana filtra i paliwa powinna wystarczyć :decayed:

Ale jak masz chęci to zajrzeć do niego możesz :hi:

Opublikowano
  • Autor

W brb jak to zrobić trzeba ściągać zbiornik czy wystarczy dekiel pod kanapa odkręcić i cis tam zrobić

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Trzeba spuścić to stare paliwo ?? Dodam że taki syf już był 3000km temu jak wymieniłem wałek i uszczelniacze

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Odpinasz przewód doprowadzający paliwo ze zbiornika do filtra paliwa , przedłużasz go do bańki w którą będziesz łapał paliwo.

Wyciągasz bezpiecznik nr 28 ( ze skrzynki bezpiecznikowej na lewym końcu deski rozdzielczej) i do prawego jego styku doprowadzasz napięcie z aku ( przez bezpiecznik 20A )

Pilnujesz aż paliwo zleci , tylko jak przestanie lecieć to trzeba szybko rozłączyć rzeźbę by nie spalić pompki w zbiorniku :hi:

Opublikowano
Teraz, Ditomee napisał:

Trzeba spuścić to stare paliwo ?? Dodam że taki syf już był 3000km temu jak wymieniłem wałek i uszczelniacze

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Czyli był wtedy i teraz jest taki sam ?

Tankujesz cały czas na tej samej stacji czy po prostu masz pecha ?:decayed:

Opublikowano
  • Autor

Tankowanie na stacjach esso shell w Uk

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
Odpinasz przewód doprowadzający paliwo ze zbiornika do filtra paliwa , przedłużasz go do bańki w którą będziesz łapał paliwo.
Wyciągasz bezpiecznik nr 28 ( ze skrzynki bezpiecznikowej na lewym końcu deski rozdzielczej) i do prawego jego styku doprowadzasz napięcie z aku ( przez bezpiecznik 20A )
Pilnujesz aż paliwo zleci , tylko jak przestanie lecieć to trzeba szybko rozłączyć rzeźbę by nie spalić pompki w zbiorniku :hi:
Czyli odkrecam dekiel pod kanapa i tam to operacje robię tak ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Przeczytaj jeszcze raz to co zacytowałeś , gdzie tam jest coś o dostawaniu się do zbiornika paliwa ?:decayed:

No może trochę nieprecyzyjnie napisałem , odpinasz przy filtrze paliwa :)

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Czyli dojeżdże bo ponad pół baku jest , przy końcu paliwa może dolać coś co pomoże wyczyścić bak jakiś środek do czyszczenia wtryskow czy cus ??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
6 minut temu, Ditomee napisał:

Tankowanie na stacjach esso shell w Uk

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

?????

A to ciekawostka , czyżby nasi tam byli :decayed:

Kiedy zrobiłeś to zdjęcie ,  już po powrocie do UK ? 

Ile mil przejechałeś w UK do momentu pobrania tej próbki ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.