Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B6 1,8T BEX ? Avant a.k.a Bułka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć

Postanowiłem wyjść z cienia na forum i pokazać Wam moje B6.

Z początku miało to być fajne auto na codzień, ale zmieniło się w “projekt daily” :)

W międzyczasie z powodu mojej upierdliwości do szczegółów oraz umiłowania do tego żeby wszystko działało jak w zegarku, samochoód przeszedł masę napraw, wymian I troche usprawnień.

Specyfikacja:

Buda: Avant
Silnik: 1.8T BEX
Skrzynia: Manual, 6b HES
Napęd; FWD
Kolor: Ebony Schwarz LZ9W
Przebieg w dniu zakupu: 268 000km

 

20170423_202927-01

20170315_230726-01

DSC00269_1-01

DSC00300-01

 

Wyposażenie (to bardziej istotne):
? S-line wewnętrzny (czarna podsufitka, fotele sportowe, etc.)
? zawieszenie 1BV
? Pakiet oświetlenia z diodami ambiente, podświetlaniem klamek I nawiewów
? Pełny FIS
? Hamulce 312mm
? Podłokietnik x2

 

Do tej pory wymienione/dodane (co ciekawsze z listy):

? Zawieszenie Eibach Pro Kit + Amortyzatory Sachs SuperTouring
? Komplet wahaczy Lemforder dla 1BV przód/tył + drążki I gumy stabilizatora
? Sprzęgło LUK, dwumas Sachs, wysprzęglik
? Czyszczenie miski, smoka olejowego i pokrywy zaworów (long live the LongLife :P) - Tuleje wózka tylnego
? Mapa silnika pisana w TTC Kraków
? RNS-E
? Termostat
? Nowy katalizator
? Nowy DV
? Nowy PCV
? Kierownica Multi z S5 sparowana z poduszką jednonabojową z A3 8V (No Suicide Mod ;P)
? Gałka zmiany biegów S-line (żeby zużycie było równe z kierownicą)
? Włącznik świateł
? Koło na lato: Grafitowe S-line 9spoke 18” + Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 225/40R18
? Koła na zimę: Srebrne S-line 9spoke 18” - Falken HS 225/40R18
? Zderzak front S-line
? Końcówki wydechu Ulter N1-90 RS czarny mat
? Środkowy tłumik zmieniony na dwa przelotowe
? Pompa paliwa VDO/Siemens
? Grill S4 Graphitte
? Mod Subwoofera – odwrócenie fazy.
? Poduszki silnika (ASO)
? Kompresor klimatyzacji
? usunięta wycieraczka tylna

 

Plany

✅ Listwy S-line
✅ Tylny zderzak S-line
➖ Daszek na klapę S-line
✅ Hamulce S4 front
➖ FMIC
➖ Wydech
➖ Podstopnica I pedały s4
➖ Lewarek od Sportshifters
➖ Dolny grill S4/honeycomb
➖ Joey Mod
➖ Kolorowy FIS/VFiZ
✅ Dystanse do kół
➖ Zobaczymy co jeszcze wykminię.

Oprócz stania w warsztacie i wiszenia na podnośniku samochód daje masę frajdy jeżdżąc.  Odwiedziłem nim między innymi Czechy, Słowację, Słowenię, Ukrainę, Austrię, oczywiście zjeździlem Polskę, a ostatnio sprawdził się jako Grand Touring na objazdówce po Rumunii i zaliczając w trybie “Race” Trasę Transfagarasan I Transalpina.


Log zmian i napraw miesiąc po miesiącu.

16 10 2015 - Zakup samochodu

Zaraz po zakupie widocznym problemem był ubywający płyn chłodniczy, niedziałający ABS/ESP oraz zużyty dwumas. Auto przyszło do mnie z wykresem z hamowni, na którym uzyskało 185KM I 295Nm. Wyglądało na całkiem zdrową serię. Dodatkowe “objawienie” po zakupie to ciche wycie skrzyni biegów.

2015101517491360282400

2015101517494353508300

2015101514150021093500

2015101517455163087700

  

Październik 2015

? Wymiana oleju w skrzyni biegów
? Wymiana pękniętej rurki powietrza z przodu silnika
? Wymiana czujnika ABS i diagnoza (ciągły błąd ABS/ESP)
? Wymiana rolek z przodu silnika (nie pamietam których)
 

Listopad 2015

Próby walki z niedziałającym ABS-em, układem chłodzenia oraz wymiana dwumasy, która pociągnęła za sobą łańcuch niszczęść w formie sypiących się poszczególnych elementów. Efekt – wszystko nowe.

? Łożyska skrzyni biegów
? Olej skrzyni biegów
? Koło dwumasowe Sachs
? Sprzęgło komplet LUK
? Śruby koła zamachowego
? Wysprzęglik
? Pompa sprzęgła Sachs
? Czujnik ABS Lewy-tył
? Króciec-wodny
? Pochwa miarki oleju
? Płyn hamulcowy/sprzęgła
? Płyn chłodniczy
? uszczelnienie układu chłodzenia
? ramie wycieraczki pasażera
? Wycieraczki Valeo Xtrim Silencio

2015-11-16 19.26.48-1_zpss23owv0a

 

Grudzień 2015

? Olej Motul X-Clean 5W30 (269 837Km)
? Filtr oleju Knecht OC470
? Filtr powietrza
? Filtr kabinowy
? Opony zimowe Falken HS 225/40 R 18
? Dywaniki gumowe


2016-01-30 05.42.20 1

 

 

Styczeń 2016

? Amortyzatory Sachs SuperTouring przód [558 297]
? Amortyzatory Sachs SuperTouring tył [312 784]
? Górne Mocowania amortyzatorów przód/tył Lemförder
? Odboje i oslony sportowe Sachs
? Sprezyny Eibach Pro Kit


36268065900_310f1cec52_b.jpg

36617670846_56d14ed8a2_b.jpg

36525650261_b954f8bc2e_b.jpg

 

 

Luty 2016

? RNS-E (Siema Siemian)


35829278704_da87ca0f4e_b.jpg

36617713126_545ea9a9a9_b.jpg

 

 

Kwiecień 2016

? Wahacze przód i końcówki drążków kierowniczych Lemforder LMI31913(dedykowane do zawieszenia 1BV)
? Termostat z obudową BEHR BTM 3 100
? Króciec tylny głowicy
? Sprzęgło jednokierunkowe alternatora
? Czujnik położenia wałka rozrządu Bosch

35854918333_3a679d0357_b.jpg

35854917423_b7857ab23f_b.jpg

35829352104_c4702050b3_b.jpg

 

 

Maj 2016

? Płukanka i zymiana oleju Liqui Moly Top Tec 4600 5w30
? Filtry
? Serwis Klimatyzacji
? Nowy Bagnet Oleju

36494817762_578b35a96f_b.jpg

36268261700_5ea52d549c_b.jpg

 

 

Lipiec 2016

? Świece BOSCH
? Uszczelka pod pokrywą zaworów
? Uszczelka przy napinaczu łańcuszka, tzw. półksiężyc
? Nowy zawór DV
? Diagnoza zepsutego katalizatora


36268568240_84c77a1d46_b.jpg

36618189896_9a24039247_b.jpg

 

Sierpień 2016

Felerny miesiąc. Auto zaliczyło delikatną stłuczkę. Drugie auto stoczyło się na nie na podjeździe. Efekt – wgnieciony zderzak I maska w miejscu gdzie montowany jest grill. Oprócz tego wjechała pora na nowy katalizator – stary dokonał żywota.  Oprócz tego w tym miesiącu auto zostało wyprane we wnętrzu. 

? Nowy Katalizator (zamiennik)
? Zderzak S-line (dzięki cocoo24)
? Grill S4 B6 Graphitte OEM Audi - Włącznik świateł (chinol - całkiem spoko)


35855031843_6c9b35f6df_b.jpg

36268319950_3fbf7d926c_b.jpg

36268324220_c746081cce_b.jpg

36268322660_dab8446b80_b.jpg

 

Wrzesień 2016

? Wymiana złączki elastycznej wydechu (za katalizatorem) i kilku o-ringów.
? Strojenie samochodu - nowa mapa silnika (TTC Kraków)


2016-06-05 05.32.25 1   2016-06-24 11.38.52 1

 

Październik 2016

? Czyszczenie smoka olejowego, pokrywy zaworów i miski olejowej (+uszczelki pokrywy zaworów i napinacza)
? Ślizg napinacza łańcucha wałków rozrządu
? Łańcuch wałków rozrządu
? Olej Liqui Moly 5W40
? Filtr oleju
? Gumy stabilizatora tył
? Łączniki stabilizatora tył
? Osłona gumowa podwozia OEM Audi (łączenie nadkola z podwoziem po str. pasażera)
? Naprawa sterownika ABS z dożywotnią gwarancją
? Wymiana Czujnika pedału sprzęgła (podbijało obroty)
? Tłumiki przelotowe zamiast środkowego

20161031_122705

 

Grudzień 2016
? Poprawki lakiernicze po wgniotkach I rysach parkingowych - Zderzak S-Line wreszcie na samochodzie

20161202_193551

20161202_185038

20161224_140823-01-01

 

 

Styczeń 2017

? Kierownica multifunkcyjna Audi S5 8K0419091CA (nowa) + AirBag Audi A3 8V, okrągła z jednym nabojem (No-suicide mod :P )

? Wycieraczki Valeo VM302 Silencio X-TRM


36665108245_7956300f40_h.jpg

36665110625_a490d2b6c0_h.jpg

36618497586_48559de330_h.jpg

2017-01-06 12.40.08 1
  2017-01-04 04.51.38 1

 

Luty 2017

? Olej Liqui Moly 4100 Top Tec 5w40
? Filtr Oleju MANN
? Filtr Powietrza Denckermann
? Filtr Kabinowy UFI z węglem aktywnym
? Opony Letnie Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 225/40R18 92 Y XL MFS
? Gałka zmiany biegów S-line OEM Audi (bez mieszka)
? Końcówki wydechu Ulter N1-90 RS czarny mat

2017-02-07 08.10.57 1

2017-02-07 08.11.00 1-01

20170430_153334-01

 

 

Marzec 2017

Tylne zawieszenie zaczynało już wymagać wymiany. Gumy były poparciałe, a dodatkowo na nierównościach coś z tyłu skrzypiało na nierównościach. Doatkowo wleciały felgi na lato.

? Felgi Letnie S-line 9spoke 18” odnowione, grafitowe
? Zawieszenie tył - tuleje, gumy, kilka nowych wahaczy
? Tuleje wózka tylnego
? Łożyska i piasty tył.
? Zbieżność

36621528736_ebe55c1b41_b.jpg

36621533356_53cf0ef739_b.jpg

20170315_225058-01

 

 

Kwiecień 2017

Skrzypienie zawiasu nie ustało. Jedyne co przyszło mi do głowy to wymiana odbojów – strzał w dziesiątkę – po wymianie cisza. Oprócz tego nowa pompa paliwa bo stara zaczynała brzydko pracować. Na koniec zamontowałem wreszcie grill s4, który czekał w piwnicy.

? Odboje i Osłony amortyzatorów tył - Sachs, dla zawieszeń sportowych
? Pompa paliwa Siemens VDO A2C53171435Z (oryginał, komplet z koszem)
? Filtr paliwa Mann
? Zbieżność i Geometria

20170422_131450

20170427_181455

20170423_175907

 

 

Maj 2017
Przed wyjazdem na objazdówkę po Rumunii poprawione zostały opaski wydechu I mocowanie katalizatora i emulator lambdy (check spowodowany aftermarketowym katalizatorem). Oprócz tego pod silnik wjechały nowe poduszki silnika Niestety w trasie strzelił zawór PCV, który wymieniłem na parkingu pod hotelem w mieście Brasov. Ciekawostka – zamawiają tam części z naszego InterCarsu. Rumunia Rules!

? Emulator sondy Lambda
? PCV Valve
? Poduszki silnka OEM Audi
 

Czerwiec 2017

Niestety mimo fajnych dróg w Rumunii, zaliczyłem kilka niespodziewanych dziur i felgi musiały iść do prostowania. Wszystki cztery zostały wyprostowane I wyważone z testem drogowym. Dodatkowo komora silnika dostała trochę blasku. :)

35858719893_578757159f_b.jpg

36529534611_1fa06ebd4b_b.jpg

 

Lipiec 2017

Duży update. Nadeszła pora na rozrząd, przy okazji zdecydowałem się dla świetego spokoju wymienić napinacz łańcucha. Graty dostarczył m1chał z forum za co jeszcze raz dziękuję. Dodatkowo od początku drażnił mnie kompresor klimy, który jęczął na właczonej klimie – wjechał nowy. Na koniec dorwałem dokładkę zderzaka s-line na tył i listwy drzwi s-line.

? Zestaw rozrządu 06B198199C OEM Audi
? Pompa wody 06a121012X OEM Audi
? Nastawnik wałka rozrządu 058109088K - (1szt.) OEM Audi
? Łańcuch wałków 058109229B - (1szt.) OEM Audi
? Uszczelka pod nastawnikiem 058198217 - (1szt.) OEM Audi
? Uszczelka pokrywy zaworów058198025A - (1szt.) OEM Audi
? Śruba z gniazdem wielozębnym 058103460A - (1szt.) OEM Audi
? Trzpień obudowy plastikowej N90642001 - (2szt.) OEM Audi
? Olej Liqui Moly 4100 Top Tec 5w40 5+1l
? Filtr Oleju UFI
? Dokładka zderzaka tylnego S-Line (Mati23 ☺)
? Listwy drzwi S-Line

36530050211_4d9369d0b1_b.jpg

36668727385_000654d475_b.jpg

 photo 20170719_202724_zpsb4pj6v03.jpg

36272578900_5534631a0a_b.jpg

36668736935_04bab91770_b.jpg

35859144913_3d7c5d37d8_b.jpg

 

 

 

Edytowane przez zdrzenicki

Opublikowano
10 minut temu, zdrzenicki napisał:

Z początku miało to być fajne auto na codzień, ale zmieniło się w “projekt daily” :)

Nie żebym się czepiał, ale auto "na co dzień" i "daily project" to jest to samo. Daily - oznacza codziennie/codzienny :decayed:

Opublikowano

Worek pieniędzy wpakowany :) Jaki tam teraz przebieg masz :) ?

Opublikowano
34 minuty temu, JawoR36 napisał:

Nie żebym się czepiał, ale auto "na co dzień" i "daily project" to jest to samo. Daily - oznacza codziennie/codzienny :decayed:

Ale może chodziło o to, że to miała być zwykła audiola na co dzień(nie modzona) a zmieniła się na jakiś projekt ale też do jazdy "na co dzień" :decayed:

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, donalex napisał:

Worek pieniędzy wpakowany :) Jaki tam teraz przebieg masz :) ?

Jak to podsumować to trochę się nazbierało, ale odwdzięcza się jakością. ;-)
Przebieg dzisiaj jest 308 840km. 

4 godziny temu, PiotrasPoznań napisał:

Ale może chodziło o to, że to miała być zwykła audiola na co dzień(nie modzona) a zmieniła się na jakiś projekt ale też do jazdy "na co dzień" :decayed:

Dzięki że mu to wytłumaczyłeś - o to chodziło ;-)
Ogólnie projekt to projekt, a daily to daily.

Opublikowano

Fajne to masz.

Mam prośbę - zwymiarujesz mi znaczek S5 na kierownicy? Potrzebuję te wymiary, a mało kto posiada taką kierkę. ; ) Btw trzeba było szukać ściętej.

Opublikowano

Znasz może nr lakieru grafitowego jak odnawiales fele?

Opublikowano
  • Autor
Dnia 04/08/2017 o 22:00, afroo. napisał:

Fajne to masz.

Mam prośbę - zwymiarujesz mi znaczek S5 na kierownicy? Potrzebuję te wymiary, a mało kto posiada taką kierkę. ; ) Btw trzeba było szukać ściętej.

Dzięki. Właśnie bardziej mi pasuje okrągła, niż ścięta ;)

Wymiary znaczka masz tutaj: https://goo.gl/photos/sMjEiMEGqzWqQBSy6

Dnia 05/08/2017 o 00:48, johnnythebest napisał:

Znasz może nr lakieru grafitowego jak odnawiales fele?

Niestety, nie. Kupiłem już odnowione.

Edytowane przez zdrzenicki

Opublikowano

:thumbup1: Dzięki wielkie. :hi:

Opublikowano

Widac, ze fotek nawrzucałeś mase, tylko póki co nie aktywne :wink: obserwujemy :cool1:

Opublikowano
  • Autor
Dnia 10/08/2017 o 21:11, KoJ@K napisał:

Widac, ze fotek nawrzucałeś mase, tylko póki co nie aktywne :wink: obserwujemy :cool1:

Photobucket po kilku dniach zablokował wyświetlanie na forum i żąda $400 rocznie za tą funkcję (sic!). Muszę przerzucić wszystko na inny serwer i zaktualizować temat. :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Bardzo fajna furka, pozdro!:hi:

Opublikowano

zapodalbys fotke od gory lub od doli na dv ? nie jestem pewien czy mam dobrze zalozony. Z gory dzieki

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Znowu chwila minęła od ostatniej aktualizacji, a trochę się działo. Z racji tego kolejny masowy update wątku:

Sierpień 2017

Tylny zderzak i listwy S-line pomalowane i zamontowane, dodatkowo drobne poprawki po odpryskach parkingowych (trzymanie auta pod blokiem ma swoją cenę). Do pełnego S-line brakuje mi juz tylko daszka na klapę. Wjechał pierwszy element układanki BBK - zaciski i osłony tarcz S4B6 na przód. Na koniec najdrobniejsza zmiana - duże dekle felg zmieniłem na małe, dzięki czemu felgi mają trochę inny charakter. :)


? Dekielki/kapsle felg 57mm
? Zaciski S4 B6 front (Dzięki KoJ@K)
? Osłony tarcz hamulcowych od S4 8E0615311C i 8E0615312C - OEM Audi
? lakierowanie dokładki i listew + poprawki

20170811_084402

20170813_191704-01

20170813_191611-01   20170816_175503

20170819_115810-01

20170819_115816


Wrzesień 2017

Piaskowanie, malowanie i regeneracja zacisków S4. Pomalowane specjalnie sprowadzaną farbą VHT Caliper Pain w kolorze SP-736 Gold, dodatkowo pokryte Clear-em VHT. Blaszki finalnie poszły w kolor zacisków, ale jest ciekawy pomysł na logo w tym miejscu, który będzie na wiosnę. Wjechały też Tarcze i klocki hamulcowe.

Wróciłem też do zwykłego grilla. Ten z S4 wróci na wiosnę razem z dolnym dostruganym pod ramkę zderzaka s-line.

? Tarcze Hamulcowe ZIMMERMANN Sport Coat Z 100.3326.524 345x30mm
? Klocki Hamulcowe ATE 13.0460-7201.2

20170916_084903   20170907_152108

20171014_155210

20171017_195931

zacisk v2

20170905_213230


Październik 2017

Wyczekany montaż zacisków S4 na front. Do zestawu doszły też przewody elastyczne TRW. Myślałem nad HEL-ami w oplocie, ale odłożyłem to na później po przeczytaniu kilku opinii. W zamian postanowiłem dozbroić Audi w pełny zestaw pod Xenony. Na początek zderzak ze spryskiwaczami

? Zderzak przedni S-line Xenon ze spryskiwaczami
? Montaż zacisków
? Płyn Hamulcowy DOT4
? Przewody elastyczne TRW

22711923_1463760687012896_1687156554_o   22664133_1463760697012895_44290791_o

DSC01652-01

DSC01723   DSC01740   DSC01733

DSC01742


Listopad 2017

Odświeżyłem temat chłodnicy i skraplacza klimy, które były już zmęczona wiekiem. Dodatkowo na plus jest fakt, że Skraplacz jest czarny i nie widać go przez grilla od frontu ;) Były też detailingi wnętrza. Po raz kolejny Gtechniq robi robotę.

? Chłodnica Depo
? Skraplacz klimy Depo - czarny

DSC01660-01

DSC01287-01   DSC01658-01


Grudzień 2017

Są już nowe felgi na lato. Audi OEM, Wzór RS4, ale w wersji 8.5j. Udało się kupić idealnie odnowione egzemplarze. Teraz misja "opony". BTW. Grafitowe felgi S-line 18" z Goodyear-ami Asymmetric3 są do sprzedania.

? Felgi OEM 19" 8.5J ET43 wzór RS4
? Wycieraczki ViSEE SV-E 550mm
? Filtr kabinowy z węglem aktywnym UFI 5410100

fel1

fel2

fel3

Edytowane przez zdrzenicki

Opublikowano

Konkretne podejście do auta/ Lista modów też profi. :thumbup1:

Opublikowano

:OMG:. Nie widziałem tego tematu w b6. Piękny projekt na bogato! 

Opublikowano

ciekawy temat, ladne auto i ciekawe pomysly. mozna wiedziec czym strzelasz foty?

Opublikowano

Relacja z rozmachem. Jak założysz nowe fele to od razu wrzucaj foto :)

Opublikowano

Elegancko lecisz :brawo: 

W temacie niby cisza, a w rzeczywistości spora lista modów zawitała :naughty: 

Całkiem ciekawa wizja na te zaciski, no i niech służą :cool1:

Teraz to mi tu jeszcze brakuje z przodu lamp z ciemnymi ramkami ... :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za komentarze, cieszę się że auto się podoba. Foto z felami będzie na pewno jak tylko wybiorę opony i poskładam wszystko.

6 godzin temu, KoJ@K napisał:

Elegancko lecisz :brawo: 

W temacie niby cisza, a w rzeczywistości spora lista modów zawitała :naughty: 

Całkiem ciekawa wizja na te zaciski, no i niech służą :cool1:

Teraz to mi tu jeszcze brakuje z przodu lamp z ciemnymi ramkami ... :naughty:

@KoJ@K DziękI! Cisza jest bo jakoś nigdy nie mogę się zebrać do aktualizacji, a później cierpię wklejając fotki w źródło posta (sic!). Czarne Lampy są na liście, więc pewnie będę się do Ciebie odzywał na wiosnę. Chcę też dorzucić poziomowanie.

 

13 godzin temu, b0ciaM napisał:

ciekawy temat, ladne auto i ciekawe pomysly. mozna wiedziec czym strzelasz foty?

@b0ciaM Dzięki! Foty są z kilku sprzętów. Większość była z LG G4, te nowsze z wyraźniejszą głębią to Sony A6000 + 50mm F1.8 (tak na prawdę ok70mm - APSC). W większości jeszcze wszystko dostaje color-grading i korekcję. Zboczenie zawodowe. :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.