Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0 Tfsi check engine spadek mocy falujące obroty


markuspr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie. Problem falujące obroty, o dziwo jak włączę klime falowanie ustaje. Dodam link do YT gdzie wrzucę filmik jak to wyglada.

Jak wykasuje check moc przybywa ale mija dwa dni zapala się check i dalej problem. 

Są 4 błędy na silniku a w mojej okolicy żaden mechanik nie chce się podjąć tego.

 

 

IMG_4039.PNG

IMG_4041.PNG

IMG_4042.PNG

IMG_4040.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg błędu jest nieszczelnośc w intake air system. Reszta to raczej konsekwencja tego błędu. Aczkolwiek nie wiem jak te tfsi rozpoznają gdzie jest dziura. Ogladnij dolot i wszystko co do niego dochodzi (odma może sai czy coś nie wiem co tam w tym tfsi jest). Mogło się coś odpiac lub zrobić dziura. Jest najmniej 4 sposoby na spr szczelności w skrocie od najmniej dokładnej: na oczy, na PLAKa, dymem, kompresorem. 

Można nawet profilaktycznie obejrzeć okolice turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/18711/P2279/008825

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16683/P0299/000665

Wiem że lista jest spora ale tego się trzeba czepiać. Pozostałe bledy to raczej konsekwencja któregoś z tych 

Edytowane przez zwonko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będę szukać dziury, dodam jeszcze ze check zapałał się zanim był problem z tymi obrotami. Ale wtedy nie miałem jeszcze dostępu do kompa. A z sonda jest wszystko Ok ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd mam to wiedzieć, ale nie ma błędu sondy więc nie wiem czemu się o nią martwisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falujace obroty na jałowym w tfsi to w większości przypadków zawor pcv. Jeśli go nigdy nie zmieniłeś to zmień. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...