felgi a4 b7 prosze o rade

papcio

drodzy klubowicze jestem laikiem w tej kwestii, kupilem felgi 18 byly lekko krzywe dalem do prostowania ( 160 zl sztuka ) koles mowil ze sa juz git malina.   pozniej wymalowalem,  dzis to zalozylem nowki opony wulkaniztor zalozyl cale sznurki odwaznikow az widac to ochydnie na feldze. stad pytanie czy to jest normalne po prostoeaniu ze tak ma  byc  bo moim zdaniem po prostownaiu to ok dwa odwazniki a nie caly sznur. PROSZE O PORADE kolegow klubowiczow czy to normalne czy te felgi jechac i rzucic mu i zrobic awanture ??

Zakładałeś je na auto ? Masz jakieś drgania na kierze czy budzie ? Najlepiej jest wyważać dynamicznie ale to bardziej kosztowna operacja i nie zawsze pomoże jeżeli felgi są krzywe ;)

Powinien dopasować oponę względem felgi, aby ustawić oponę w optymalnym miejscu do felgi. I dopiero później naklejać ciężarki. Jakiej produkcji felgi ? ORI ? Czy jakiś tani zamiennik ? Jeżeli tani zamiennik to razę do kosza wywalić. A tak na marginesie, felga raz pogięta będzie dużo łatwiej ulegała uszkodzeniu.

Edytowane przez Brdm

Witam,

podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Czy taką felgę da się w ogóle zregenerować (zakładając że jest ori, prosta, i wcześniej nie spawana) ? Głównie chodzi mi o zjechane ranty. Oczywiście nie planuje kupować aż tak zmaltretowanych ale niechciałbym się wpuścić w maliny w przyszłości (zdarza się że trzy są ładne a jedna np. ma mocniej przytarty rant).

6ef6c0c943a8bd637bedf7c879df.jpg

Edytowane przez qruku