Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak polepszyć zasięg radia ?


Toomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz ori radio to nie wiem szczerze mówiąc do musiałbyś zrobić, chyba sprawdzić czy wzmacniacz anteny działa . Ta antena naprawdę zbiera przyzwoicie jeśli działa prawidłowo. Przy niefabrycznym radiu aby zapewnić zasilanie wzmacniacza antenowego trzeba użyć separatora. Bez tego radio zbiera bardzo słabo i gubi sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ori radio i też słabo zbiera fale radiowe (często zanika sygnał), kolega też ma B6 i ten sam problem. Czyżby tak mocno padały wzmacniacze antenowe, czy problem leży gdzie indziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma ten prblem w a6 przy ori radiu i jak wlozyliosmy pionka bylo tak samo i elektryk mu powiedzial ze konieczna jest dodatkowa antena czyli dziura w blotniku i drut... nie polecam zabawy w takie cos... wygląda nieestetycznie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 te antenki na szybie spisują się wysmienicie z każdym radiem, to musi byc wina tego wzmaczniacza antenowego, może spróbujcie takiego z B5 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze u mnie pionek dzialal idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo masz A4 B5 więc działał ładnie tak jak i u mnie ładnie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem.Zdjąłem listwę pod którą znajduje się wzmacniacz fal radiowych i podłożyłem podkładki filcowe takie jakie daję się pod krzesła żeby nie rysowały podłogi.Tylko trzeba znaleść punkt w którym trzeba docisnąć.Jak na razie radio hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten wzmacniacz który jest pod listwą ozdobną w górnej części tylnej szyby.Dokładnie od strony kierowcy czyli siedzenie pasażera za kierowcą.Musisz docisnąć ten wzmacniacz do szyby przy włączonej jakiejś stacji radiowej która ci zle ściąga a wiesz że w innych samochodach ściąga dobrze.One często nawalają nie wiem dlaczego w niektórych wypadkach wystarczy je docisnąć jak to nie pomaga to tylko wymiana :confused4:.Ja docisnąłem z prawej strony tak jak opisałem wyżej i na razie działa.POWODZENIA :yeah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie co to jest?

a714c454ca8466d0.jpg

znalazłem to nad schowkiem pasażera, to szare ( z lewej u góry) idzie do radia, to czarne (z lewej u dołu) nie jest do niczego podłączone (jest tylko kabel), a to z prawej idzie gdzieś w podsufitkę. a radio kiepsko mi odbiera, piszecie ze macie jakiś wzmacniacz podłączony do ogrzewania tylnej szyby, ale chyba u mnie czegoś takiego nie ma jeśli to idzie mi pod antenę w dachu :blink: , czy to nie powinno być podłączone pod napięcie żeby lepiej odbierała antena. dodam ze radio nie jest ori i raczej nigdy takiego w aucie nie było według oznaczeń wyposażenia które są na naklejce w bagażniku. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie co to jest?

a714c454ca8466d0.jpg

znalazłem to nad schowkiem pasażera, to szare ( z lewej u góry) idzie do radia, to czarne (z lewej u dołu) nie jest do niczego podłączone (jest tylko kabel), a to z prawej idzie gdzieś w podsufitkę. a radio kiepsko mi odbiera, piszecie ze macie jakiś wzmacniacz podłączony do ogrzewania tylnej szyby, ale chyba u mnie czegoś takiego nie ma jeśli to idzie mi pod antenę w dachu :blink: , czy to nie powinno być podłączone pod napięcie żeby lepiej odbierała antena. dodam ze radio nie jest ori i raczej nigdy takiego w aucie nie było według oznaczeń wyposażenia które są na naklejce w bagażniku. :kox:

Witam,

poczytajcie panowie :)

http://www.but-gmbh.com/fileadmin/pdfs/Antennen/16V_386_50_/BT51N97032_Produktinfo_24RD_386_50_.pdf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne byc moze głupie dla was pytanie.

U mnie mam ogrzewanie szyby tylnej normalnie, ale na tylnych bocznych szybach takze sa te paski. Czy to własnie jest antana ?? Czy moze to tez jest ogrzewanie ale mi nie działa :confused4: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to coś ze zdjęcia to wydaje mi się że to jest rozdzielacz sygnału i jednocześnie wzmacniacz. Np tą drugą antenę niepodłączoną możesz wykorzystać do telefonu, GPS itp. ja bym zamiast tego zamontował normalny wzmacniacz nawet nie ori tylko jakiś tańszy, koszt ok 20-30 zl.

To pudełko powinno być podłączone pod zasilanie z radia, standardowo jest to niebieski przewód oznaczany jako zasilanie anteny, lub wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

miałem w a4 b6 sedan radio 1 dinowe sony- działało ok. zbierało stacje radiowe rewelacyjnie, wymieniłem je (dzięki opisowi u któregoś z kolegów z forum) na RNS-E ( 2 din), działa świetnie tyle że teraz nie odbieram żadnych stacji radiowych- poza lokalną FM którą bardzo słabo słychac.

Podłączyłem stare radio żeby spradzic czy nie spaliłem anteny ale stary soniacz działał.

marekg pisał cos o separatorze który trzeba podłączyc przy radiu niefabrycznym, czy działa to w odwrotną stronę tzn. po zamianie z niefabrycznego na fabryczny trzeba ten separator usunąc?

Co to może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...