Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blad hamulca recznego, poduszki i tempomatu


Mad_Mac

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Od 3 miesiecy borykam sie z elektrycznym problemem. Podczas normalnej jazdy nagle komputer zapiszczal i pojawil sie komunikat "electronic handbrake malfunction", zapalila sie kontrolka poduszki i wylaczyl sie tempomat. Od tamtej pory stale mam ten problem. Dodam tylko ze reczny fizycznie dziala. Na zagranicznych forach wyczytalem ze to popularna usterka w roznych modelach audi i ma zwiazek z brakiem komunikacji z czujnikiem w siedzeniu kierowcy. Mialo by to sens bo pare miesiecy wczesniej wyszarpywalem skrobaczke z pod siedzenia w pospiechu i pociaglem kable. Od tamtej pory przestalo dzialac podgrzewanie fotela kierowcy. Mieszkam w UK. Bylem w 4 warsztatach i w kazdym mi powiedzialno jedz do Audi. No to pojechalem. Zaplacilem 120f za diagnozy tylko po to zeby powiedzieli mi ze mysla ze to problem z okablowaniem obd ale musza rozebrac kokpit zeby dostac sie do kompa i zaczac sprawdzac. Koszt za 3 godziny pracy 570f(tak 190 za godzine!)! No i oczywiscie moze sie okazac ze to nie to no i nie maja pojecia ile kosztowala by naprawa. Podziekowalem grzecznie i puki co zyje z bledami ale chcial bym sie tego pozbyc. Rozwazam opcje przyjazdu do Polski na pare dni i odstawienie auta do jakiegos magika. Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎07‎/‎09‎/‎2017 o 16:01, wrclaguna napisał:

Pasuje zrobic scan z błedami i tu wkleic  :wink:

Ten wydruk dali mi w jednym z warsztatow.

FullSizeRender.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mad_Mac napisał:

Choinki nie ma. Tak jak pisalem swieci sie ikona hamulca recznego I poduszka.

Brak komunikacji ze sterownikiem AIR BAG to jest przyczyna


Trzeba znalzezc  co jest nie halo( okablowanie , bezpiecznik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2017 o 10:28, Mad_Mac napisał:

Mam problem. Od 3 miesiecy borykam sie z elektrycznym problemem. Podczas normalnej jazdy nagle komputer zapiszczal i pojawil sie komunikat "electronic handbrake malfunction", zapalila sie kontrolka poduszki i wylaczyl sie tempomat. Od tamtej pory stale mam ten problem. Dodam tylko ze reczny fizycznie dziala. Na zagranicznych forach wyczytalem ze to popularna usterka w roznych modelach audi i ma zwiazek z brakiem komunikacji z czujnikiem w siedzeniu kierowcy. Mialo by to sens bo pare miesiecy wczesniej wyszarpywalem skrobaczke z pod siedzenia w pospiechu i pociaglem kable. Od tamtej pory przestalo dzialac podgrzewanie fotela kierowcy. Mieszkam w UK. Bylem w 4 warsztatach i w kazdym mi powiedzialno jedz do Audi. No to pojechalem. Zaplacilem 120f za diagnozy tylko po to zeby powiedzieli mi ze mysla ze to problem z okablowaniem obd ale musza rozebrac kokpit zeby dostac sie do kompa i zaczac sprawdzac. Koszt za 3 godziny pracy 570f(tak 190 za godzine!)! No i oczywiscie moze sie okazac ze to nie to no i nie maja pojecia ile kosztowala by naprawa. Podziekowalem grzecznie i puki co zyje z bledami ale chcial bym sie tego pozbyc. Rozwazam opcje przyjazdu do Polski na pare dni i odstawienie auta do jakiegos magika. Jakies pomysly?

Udało Ci się usunąć usterkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie jest podobnie. Brak komunikacji że sterownikiem airbag. Pp. spalony albo nadpalony sterownik z powodu starego jeszcze od nowości aku. Czy sterownik znajduje się za schowkiem pasażera czy w tunelu środkowym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki poleceniu przez RALF76 http://airbagserwis.pl/ wysłałem swój sterownik właśnie tam. U nich także była komunikacja na stole ale dzięki 20 letniemu doświadczeniu z tymi sterownikami miałem jakiś ukryty błąd świadczący o popsutej płycie. Mimo nietypowej płyty udało się to naprawić. Koszt 350zl. Gorąco polecam ten serwis bardzo dobre podejście do klienta. Główną przyczyną umierania tych sterowników są skoki napięcia bądź padający aku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać po wrzuceniu do autka czy wszystko gra... :)

Edytowane przez RALF76
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2017 o 12:15, RALF76 napisał:

Daj znać po wrzuceniu do autka czy wszystko gra... :)

Właśnie złożyłem wszystko oraz skasowałem błędy i jest ok. Dzięki RALF76 za namiar.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kodzak33 napisał:

Właśnie złożyłem wszystko oraz skasowałem błędy i jest ok. Dzięki RALF76 za namiar.

Fajnie że temat zamknięty :) - zatem fachowiec okazał się godnym polecenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dopełnienia tematu tak wygląda wsad sterownika który został u mnie wymieniony i zaprogramowany.

received_1122204931249463.jpeg

received_1122204924582797.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...