Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI A5 SPORTBACK 2.0TFSI S-LINE 2017


LUKASA4QUATTRO

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut oka może się tak wydawać ale na żywo w zależności od padającego słońca z ciemnego granatu przechodzi do fioletu sepang jest zdecydowanie jaśniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Googlarka mówi ze to LF5W.   Myślałem ze to chyba najbardziej RSowy LZ5F. Skody malują tymi farbami w standardzie. Wydaje mi sie że jest to trochę zła polityka bo powinny być jednak zarezerwowane kolory dla marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę Cię zmartwić :) właśnie jestem po sprzedaży Skody Octavii RS w kolorze niebieskim o którym wspomniałeś były to dwa różne kolory wiem bo przez 6 miesięcy miałem co porównywać jak stały obok siebie :)

DSC_3639.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kilka razy zakładałem się o kolor w jakims tam aucie i zawsze przegrywałem ;) Audi i w ogóle cała grupa VAG ma dla kazdego koloru po kilka różnych odcieni i z pozoru wydaje sie ze jeden czy drugi są takie same a w rzeczywistości całkiem inne. bo różnią się ilością perły w perle, brokatu w brokacie itd . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, 

fajnie, że dałeś się namówić. Dziś pogadamy na spocie :)

Samochód oczywiście super. Na żywo robi lepsze wrażenie niż na zdjęciach.

W dniu 21 września 2017 o 22:52, edraven napisał:

A środek to jest pakiet "S" w A5? Czy zwyczajnie teraz s line ma takie emblematy na siedzeniach?

S-line wewnętrzny. Teraz nie masz rozróżnienia czy to jest S-line czy S4/S5. Oznaczenie na progach, kierownicy i fotelach jest takie samo - S. Fotele, kierownica itd również. Nawet z zewnątrz różni się tylko większą lotką z tyłu, a zderzaki i progi są takie same. W RS-ie jeszcze całe szczęście zachowali odrębność i wtedy i oznaczenia i bodykit są zupełnie inne jak przystało na RS :) 

Łukasz witaj na nowo w klubie :)

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to że połączyli do kupy pakiet stylistyczny S i S line . Odrębne zostają tylko silniki dla S line (dowolny motor) i Dla S ki tylko 2.9TFSI. Dobrze piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, edraven napisał:

Czyli wygląda na to że połączyli do kupy pakiet stylistyczny S i S line . Odrębne zostają tylko silniki dla S line (dowolny motor) i Dla S ki tylko 2.9TFSI. Dobrze piszę?

2.9 to RS. 3.0 tfsi to S:) Ale reszta się zgadza.

Oczywiście inny wydech, pewnie zawias itd itp. Ale pakiety wyposażenia są takie same.

 

Edit: tzn nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy. Pakiet stylistyczny S - to właśnie S-line. Zawsze tak było. Może być wewnętrzny (zawieszenie, fotele, kierownica, progi wewnętrzne) oraz zewnętrzny (zderzaki, progi zew. i felgi). W zwykłych wersjach A4/A5 możesz wziąć jeden z nich lub oba. Ale bez względu który się nie weźmie otrzymujesz tez oznaczenie z boku - S-line. Pakiet możesz kupić do wersji wyposażenia Sport bez względu na silnik jaki wybierzesz.

Natomiast w S4/S5 taki pakiet (pełny czyli zew. i wew.) jest w standardzie, a nawet jest nieznacznie zmodyfikowany (wspomniana lotka na klapie). Nie można wziąć S4/S5 bez pakietu sportowego. Natomiast w A4/A5 jak weźmiesz pakiet S-line, to dostajesz praktycznie to samo co ci co mają S4/S5 w standardzie. I tak jak napisałem wcześniej w tej chwili nie ma nawet różnicy w oznaczeniach wewnątrz. Na zewnątrz oczywiście S4 to S4 i widać z przodu i z tyłu, a jak jest S-line to oznaczenie masz S-line z boku samochodu.

Sorry Łukasz za OT :) 

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petarda ta A5 :slina::kox: , konfiguracja z gustem zrobiona. Pozostaje życzyć bezawaryjności  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę właśnie że zrezygnowali całkiem z emblematów S line wewnątrz na rzecz "S".  Ale kolega tez wybrał taborety które sa odpowiednikami poprzednich takich jak montowano w S i RS.

Fotele Sport w obecnej wersji wyglądają tak i to one są montowane w standardzie w pakiecie Sline interieur.

Z

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, edraven napisał:

Widzę właśnie że zrezygnowali całkiem z emblematów S line wewnątrz na rzecz "S".  Ale kolega tez wybrał taborety które sa odpowiednikami poprzednich takich jak montowano w S i RS.

Fotele Sport w obecnej wersji wyglądają tak i to one są montowane w standardzie w pakiecie Sline interieur.

Dokładnie tak - zrezygnowali co moim zdaniem jest plusem dla posiadaczy s-line:) Łukasz fotele ma z eSy (opcjonalne, w standardzie eSa ma takie jak ja - czyli te co zaprezentowałeś powyżej z emblematami, chociaż na żywo nie porównywałem ich czy na pewno różnią się tylko emblematem). Jak ja zamawiałem swoją to nie mogłem dobrać tych foteli co ma Łukasz bo wtedy jeszcze nie było eSy. W związku z tym nie było takich stołków nawet w opcjach, czego bardzo żałuję. Dla pocieszenia powiem ,że te moje fotele o wiele lepiej wyglądają na żywo niż na zdjęciach.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję obejrzeć, piękne auto moje marzenie B)

Kolor na żywo mega robi robotę, ktoś tu ładne głupoty Ci wypisuje żeby kolor za który dopłacasz grube monety i wyglada pięknie był w standardzie w "KURZE" (Skodzie) 

:grin:

Edytowane przez olusem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łukasz :)

Jeszcze raz gratulacje, kolor jest wyjątkowy i pięknie gra z pakietem czerni...

Czy wiesz o ile wydłużyło to produkcję?

Pozdrawiam,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ALIENS napisał:

Witaj Łukasz :)

Jeszcze raz gratulacje, kolor jest wyjątkowy i pięknie gra z pakietem czerni...

Czy wiesz o ile wydłużyło to produkcję?

Pozdrawiam,

Art

Pakiet czerń nie wydłuża jakoś znacznie produkcji.. Bardziej wszystko co jest związane z Audi Exclusive czyli w tym przypadku kolor..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało wydłużyć około miesiąc a dostałem wcześniej niż się wszyscy spodziewaliśmy , samochód zamówiłem pod sam koniec lutego a w maju już nim jeździłem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna specyfikacja, gratuluje! Siadło wszystko idealnie a kolor to poezja, ja już swoim czarnym zmęczony jestem i własnie w taki kolor folią obkleić. Ile oni z tych silników boxem wyciagaja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...