Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 Avant BEX 190PS Schwarz pakiet! DELFINGRAU MET 2xSline Gwint AP


Czaki89

Rekomendowane odpowiedzi

Le 06/04/2018 à 08:21, Czaki89 a dit :

Myślę ze gazownik wiedział co montuje więc nie będę go poprawiał. Poza tym celuje w jakieś max 235PS pozniej to juz chyba by trzeba bylo turbiny szukac.

Co do spalania na jakies belle femme russe okolo 60l Gazu w cyklu mieszanym przejade 500-550km.

Wpadło kółko na lato z Audi TT 9J et52+ dystans przod 1cm i tył 1.5cm i jest bardzo ladnie. Oponka Dębica Presto UHP2 225/40 R18.
dfd452ffab06c9eae3a6a677ed7e3028.jpg
a64dc7ef8f445b874f4ff1e73b8fe7d5.jpg

Pasuje coś jeszcze gwint poregulować koketochka ale to przy okazji.

Pozdro:a4fan:

Piękna B6 w słusznym kolorze

Edytowane przez Pasqua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W temacie wiele się nie dzieje, jak na razie jakieś drobne wymiany.  tu czujnik cofania tu moduł zegara radiowego, i inne bajery. Z takich nowości to kupiłem sobie schowki pod fotele :D Ogołnie całymi dniami przesiaduję na budowie i ciężko złotówkę na auto wolną znaleźć :( Mam już wszystko pod nawi i multi kiere odprocz navi i kierownicy :(:D może ktoś sprzeda na raty ? :P Myslę nad Navi z Andkiem..miałem RNSe , fajne jest ale jednak brakuję tej wielofunkcyjności.  Pare fotek z tego sezonu. Plus serduszka audi na klapie :D

 

 

 

 

 

Pozdro.

 

Edytowane przez Czaki89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż słusznych rozmiarów :D U mnie niestety jak wjadę autem to już nie ma miejsca :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż super sprawa ale mógł by być wiekszy :D Na razie mam w nim bajzel bo jak to na budowie najlepiej wszystko wrzucić do garażu jak nie ma gdzie położyć :P

W Audi ostatnio wymieniałem pompę wspomagania oraz przewód wspomagania. Pompa troche wyła a teraz jest super cisza.

Z fajniejszych rzeczy wrzuciłem ostatnio stalowe oploty , czuć sporą różnice przy hamowaniu- mod na wielki plus.

 

 

Przy okazji wymiany skrzyni wysłałem do obicia tarcze sprzęgła kevlarem, koszt 270zł plus wysyłki około 30zł:

 

A z takich grubszych rzeczy zrobiliśmy dzisiaj razem ze szwagrem swap skrzyni z wersji 2.0TFSi. Skrzynia o oznaczeniu GVD , Przebieg około 80tyś kilometrów.  Po przejechaniu pierwszych 100km trochę drogami i autostradą mega różnica oraz mega zadowolenie z wykonanej pracy. Na pewno super zaletą tej skrzyni są długie biegi, prezentuje się to mniej więcej tak przy 3tyś obrotów(prędkości licznikowe około):

6 bieg - 160km/h

5 bieg - 130 km/h

4 bieg - 100 km/h

3 bieg - 70km/h

2 bieg - 45 km/h

1 bieg -  km/h

Resztę danych postaram się uzupełnić jutro, żeby nic nie przekłamać  .

Potrzebne rzeczy do wykonania tej modyfikacji w silniku 1.8T:

- Skrzynia o oznaczeniu GVD

- Łapa sprzęgła ( zazwyczaj w komplecie ze skrzynią) 01X141719B  . moja w B6 6 biegów była inna, krótsza.

- Wybieraki 8E0711055L 8E0711055P  

- Łapa Skrzyni 8E0399105HM

Oleju nie wymieniałem bo był zalany oryginalny więc myślę, że nie ma co wymieniać.

 

 

wybierak.jpg

Myślę, że teraz można skupić się na mocy. Na początek w planach jest zamontowanie DP i TIP ze stożkiem, do tego jakieś większe wtryski i strojenie. Co dalej zobaczymy jak finanse.

Z efektów prac jestem zadowolony, jakby ktoś podejmował się wymiany skrzyni chętnie pomogę.

 

Edytowane przez Czaki89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota ??teraz można latać na spokojnie. Jak wrażenia podczas przyspieszania ? Jakaś spora różnica ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznego masz tego Avancika, gratulacje :)

Możesz powiedzieć gdzie zakupiłeś serduszka Audi na klapę bagażnika?  Świetnie to wygląda :a4fan: ?

2mgmkg5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie.. :DSerduszka zamowione na ali express.

Jeżeli chodzi o skrzynie to roznica duża. Musze sie na nowo nauczyc jezdzic bo calkiem inne przełożenia. 6 biegu nawet nie mam po co wrzucac jezeli nie jade autostrada. Wspaniala cisza,silnik mniej obciążony. Skrzynia ktora mialem HES oryginalnie montowana w BEX ośka to totalna kiszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Super b6.

Jak ci się hamuję na rotingerach? Bo ja też zastanawiam nad kupnem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Myślę że rotingery jak najbardziej ok, jeszcze mnie nie zawiodły.

Można dorwać S4 ale pewnie nie jakiś rodzynek. Szukać szukać, co jakiś czas coś się pokazuje. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z przepaleniem sie jednego z zarnikow wpadl nowy komplet zarnikow D1S Osram 4300k.

Widac ze moje stare zarniki byly juz zmeczone, bo roznica w świetle jest bardzo wyrazna. 

 

20180925_123700.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Mam pytanko. Pięknie modzisz te swoje Audi możesz napisać u kogo kupowałeś nakładkę lewarka od A3 s-line bo też chcę kupić a chcę u kogoś sprawdzonego żeby nie kupić badziewia a teraz tego tyle na rynku lata.

 

Edytowane przez sliski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2018 o 15:13, sliski napisał:

Witam kolegę.

Mam pytanko. Pięknie modzisz te swoje Audi możesz napisać u kogo kupowałeś nakładkę lewarka od A3 s-line bo też chcę kupić a chcę u kogoś sprawdzonego żeby nie kupić badziewia a teraz tego tyle na rynku lata.

 

Oryginał z ASO Kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2018 o 09:09, Czaki89 napisał:

Oryginał z ASO Kolego.

A gdzie brałeś w Rzeszowie czy w innym i ile taka przyjemność.

Jeszcze jak byś pamiętał numer ori to był bym wdzięczny.

Włącznik świateł chrom też z aso?.

Przy okazji jestem z Jarosławia ale jakoś nie było okazji się spotkać na drodze. 

Edytowane przez sliski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem na allegro od VW_CENTRUM 145zł. Teraz patrze to nie mają ich w ofercie.

Nr chyba taki

numer kat:

8L0863278BN RMD - 5 BIEGÓW

włącznik z allegro jakiś zamiennik i tak z niego wymontowujesz tylko pokrętło żeby założyć do włącznika z A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kevlar to Makland ?
Niektórzy mówią że szarpie po obiciu u nich, jak to jest u Ciebie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 13:10, boguc napisał:

Kevlar to Makland ?
Niektórzy mówią że szarpie po obiciu u nich, jak to jest u Ciebie ??

Nie wiem jak to z tym Maklandem, wg grafik google to mogło by być to.

Z tym szarpaniem to różnie, czasem szarpnie przy ruszaniu,a czasem uda się łagodnie ruszyć .. chyba kwestia obycia się z kevlarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na Makland właśnie, i sporo osób jak czytam to ma jakies tam szarpania, z drugiej strony inni piszą że jest tak jak na serii wszystko ok.
U Ciebie wyglada to na jeden kawałek kevlaru nabity, niektórzy wrzucali zdjęcia że to były dwie połówki nabite i wtedy moze szarpania są większe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...