Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana kierownicy B6 na B7


sieemmkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 b6 i interesuje mnie zmiana kierownicy na ta z b7, teraz w b6 mam 3 ramiena z przyciskami(tiptronic) bez multifunkcji i chciałbym zmienić na ta z b7 z multifunkcja i łopatkami, co należy zmienić(najlepiej jakby ktoś mógł podesłać jakieś linki do rzeczy które musiałbym zmienić), będę bardzo wdzięczny za każda udzieloną radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie było tam tego jeśli ktoś ma te przyciski w kierownicy do zmiany biegów i zmnienia na ta z b7 z multifunkcja plus łopatki to wszytsko będzie działać czy tez cos trzeba zmieniac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie masz !

jak zmienisz kiere to musisz zmienić moduł na taki który obsłuży Ci nowszą kiere a co za tym idzie nowy moduł trzeba będzie zakodować..

bo wcale nie musi być odpowiednio zakodowany bo jak już pewnie zauważyłeś większość nie ma automatu a jeszcze mniej osób ma automat i jeszcze do tego łopatki więc prawdopodobieństwo ze trafisz akurat moduł z automatu i to z łopatkami i jeszcze zakodowany tak jak potrzebujesz jest prawie takie jak byś w totka wygrał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale vcds ma podpowiedzi w kodowaniu więc to nie problem :) na pewno do zmiany będzie kierownica, taśma, moduł no i okablowanie. Najlepiej kupić wszystko w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Musisz szukać allegro, ebay, forum dział ogłoszeń. Jak ktoś wystawia samą kiere zapytaj czy nie ma innych gratów do montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam problem, zakupilem kiere+ poduche od a6 c6, zmienilem modul na Q, tasme na 541A, oraz dokupilem manetke tempomatu 521D. Nie wiem dlaczego ale caly czas swieci sie kontrolka airbaga na zegarach( czesto na vcdsie wywala blad braku komunikacji) a czasami normalny blad poduchy ktory po usunieciu po sekundzie wraca, a tempomat nie reaguje na zadne polecenia, wszystko zakodowalem jak nalezy, ktos spotkal sie z czyms takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komzuald napisał:

czesc, mam problem, zakupilem kiere+ poduche od a6 c6, zmienilem modul na Q, tasme na 541A, oraz dokupilem manetke tempomatu 521D. Nie wiem dlaczego ale caly czas swieci sie kontrolka airbaga na zegarach( czesto na vcdsie wywala blad braku komunikacji) a czasami normalny blad poduchy ktory po usunieciu po sekundzie wraca, a tempomat nie reaguje na zadne polecenia, wszystko zakodowalem jak nalezy, ktos spotkal sie z czyms takim?

A łącznik 4 pin do poduchy zamontowany? Pokaż błędy jakie masz.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pila24 napisał:

A łącznik 4 pin do poduchy zamontowany? Pokaż błędy jakie masz.

o ktory lacznik Ci chodzi? ten zolty wpinany do tasmy od tylu?

albo pisze

”No fault found

or DTCs not supported by controller or a communication error ocurred”

albo blad

„airbag igniter driver side (n95)” cos jeszcze bylo w tym bledzie opisane ale to pozniej vcdsa podlacze i dokladnie podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, komzuald napisał:

ten zolty wpinany do tasmy od tylu

Tak ten właśnie, podpięty prawidłowo? Jedno podpięcie airbag jest właśnie tam a drugie juz za taśmą bezpośrednio do poduszki. Jeżeli oba punkty podpięcia są prawidłowe to taśma jest uszkodzona. Ustawiłeś taśme w pozycji środkowej przed założeniem kiery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 13:14, pila24 napisał:

Tak ten właśnie, podpięty prawidłowo? Jedno podpięcie airbag jest właśnie tam a drugie juz za taśmą bezpośrednio do poduszki. Jeżeli oba punkty podpięcia są prawidłowe to taśma jest uszkodzona. Ustawiłeś taśme w pozycji środkowej przed założeniem kiery?

kierownica z tasma ustawiona prawidlowo, dzisiaj zobacze ta kostke moze pin nie jest dobrze wpiety czy cos, a co do tempomatu masz jakis pomysl? wszystko zakodowane, wydaje mi sie ze moze manetka uszkodzona bo w blokach pomiarowych nie wykrywa zadnego ruchu manetki

 

edit

airbag sie juz nie swieci, cos bylo nie halo z pinem w tej tylnej zoltej kostce, ale niestety tempomat dalej nie dziala, wydaje mi sie z to manetka :/

Edytowane przez komzuald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani powiedzcie mi, bo zaraz jobla dostane. Jestem po swapie kiery od b7 z multi. Nie dzialala manetka tempomatu wiec odeslalem na wymiane, i teraz chlop mi przyslal o nr 4e0 953 521; a wiem ze powinna byc 8e0 953 521D. Czy ta ktora mi teraz przyslal podejdzie czy nie ma opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...