Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Którędy przeciągnąć kabel z zewnątrz do wewnątrz ?


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: serdecznie. Mam zamiar założyć sobie termometr zewnętrzny oczywiście oryginalny, ale nie wiem którędy przeprowadzić kabel z komory silnika, tak aby znalazł się wewnątrz samochodu, bez konieczności wiercenia czegokolwiek. Czy można wykorzystać jakiś kanalik już istniejący jeśli takowy jest (owszem idzie gruba wiązka kabli w gumowej karbownicy ale nie ma mowy o przeciśnieciu tamtędy kabla). Chyba że jest jakiś dodatkowe przejście przygotowane pod poprowadzenie dodatkowego urządzenia (jeśli tak to gdzie). Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stojąc przed maska po prawej stronie masz zamontowany komputer 5 śrubek i masz dziur tyle że kilometr kabli upchasz :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kolega wojtekce mi podesłał wynika że przepchnąć kabel przez ECU (stojąc na wprost auta, to ta czarna skrzynka po prawej stronie (chyba coś pomieszałem :shocked:)) Ale tam trzeba rzekomo coś wiercić mi chodzi o to żeby wykorzystać takie jakby karbownice czy gumowe zaślepki z takimi jakby cyckami przygotowane już do pociągnięcia dodatkowych kabli (żeby wilgoci i wody się nie dostawało). Mówicie że tam jest coś takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Den, a ty nie masz tego termometra oryginalnie :mysli:

Masz go już, ile dałeś i gdzie kupiłeś :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadra ogolnie dorwałem na allegro cały licznik od anglika razem z termometrem i czujnikiem. Prócz tego wysępiłem od gościa originalną lampę trzeciego stopu, plastikową osłonke na korbke prawej szyby i wewnętrzną osłonke na lampe przednią a to wszystko za 120zł razem z przesyłką. Będę miał jeszcze podłokietnik i pare innych gratów ale to przy kolejnej wypłacie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kolega wojtekce mi podesłał wynika że przepchnąć kabel przez ECU (stojąc na wprost auta, to ta czarna skrzynka po prawej stronie (chyba coś pomieszałem :shocked:)) Ale tam trzeba rzekomo coś wiercić mi chodzi o to żeby wykorzystać takie jakby karbownice czy gumowe zaślepki z takimi jakby cyckami przygotowane już do pociągnięcia dodatkowych kabli (żeby wilgoci i wody się nie dostawało). Mówicie że tam jest coś takiego??

przepychasz kabel wzdłuż orginalnej wiązki do skrzynki ECU a z skrzynki do wnętrza masz dziure, bez wiercenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co jeśli ktoś nie ma klimatyzacjii tak jak ja?? A co do ECU to wiem że idą kable gumową jakby karbownicą która idzie od dołu z komory silnika przez tą właśnie karbownice która jest zagięta pod kątewm 90 stopni i dalej idzie do tej że właśnie skrzynki po prawej stronie stojąc na wprost auta. Tylko że jak ja tamtędy przeciągne kabel jak tam miejsca nie ma. Można jakimś drutem przeciągnąć ale kabel można naderwać jakiś niechcąco i narobić bigosu. Tamto miejsce było by właśnie najleprze. A wiercić nic nie chcę, i żeby nie rozbierać połowy auta po to tylko aby przeprowadzić dodatkowy kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kabel jest dośc sztywny to przepchniesz, ja tak podłącząłem zasilanie do CB i poszło gładko, może poprostu spróbuj a jak sie nie uda to bedziesz kombinował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w sobote będę kombinował, zobaczymy co i jak, może się uda. A którędy wychodzą kable wewnątrz auta które idą od skrzynki ecu?? którą osłonę trzebą wewnątrz zdemontować?? gdzie dokładnie wchodzi te okablowanie od eku do środka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...