Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 2.8AAH quattro] Czarny czterołap


nusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w związku z tym, że mam chwilkę czasu postanowiłem się "pochwalić" moim audi. Jest to A4 B5 Quattro z 1995 roku z silnikiem 2.8 AAH 174KM z podltenkiem LPG. Samochód zakupiłem dość okazyjnie bo za 4500zł. Jak to bywa w takich "okazjach" musiałem kilka rzeczy poprawić. 
-Nie działający prędkościomierz (pierscień w skrzyni biegów) - ZROBIONE
-Stuki w przednim zawieszeniu, wymieniłem zatem kompletny wielowahacz wraz z amortyzatorami oraz drążkami kierowniczymi oraz tuleje sanek
-Wyciek oleju z tylnego dyferencjału, zostały zmienione uszczelniacze pół osi oraz olej na Motul 
-Wymiana łożyska tylnego koła
-Wymiana pompki paliwa

-Kompletna wymiana rozrządu(pasek rolka, napinacz, pompa wody oraz termostat) oraz wszelkich uszczelnień silnika (Uszczelniacze wału, wałków, uszczelki dekli, uszczelnienie miski, uszczelka chłodniczki wody)

-Wspawanie 2 nowych katalizatorów (zamienniki) ponieważ oryginalne gdzieś tajemniczo znikły 
-Poprawa instalacji LPG (nie do końca tak jak powinno być al brakło środków aczkolwiek jest dobrze)
-Wymieniłem również komplet foteli na poliftowe kubełkowe podgrzewane i elektrycznie sterowane lędźwia
-Pełny serwis klimatyzacji 
-Wymiana tylnych lamp na I lift
 

PLANY:

-Wymiana lamp przednich na xenon 
-Wymiana licznika na wersje z FIS
-Piaskowanie felg zimowych (stalówki)
-Wymiana tarcz hamulcowych z tyłu
-Wymienić sterownik LPG oraz wtryskiwacze na te z wyższej półki
-Polakierować maskę oraz zderzaki
-Wymienić kompletne zawieszenie tylne (delikatne luzy już są oraz skrzypienie tulejek)

FOTKI:

 

 

_20171006_164605.JPG

 

Więcej fotek wrzucę w tygodniu ponieważ brak czasu nie pozwolił mi na więcej

 

*Auto przedstawione, ale user się nie przywitał w odpowiednim dziale. ->Nowicjusz

DSC_0210_v1.JPG

DSC_0212_v1.JPG

DSC_0211_v1.JPG

DSC_0209_v1.JPG

DSC_0208_v1.JPG

DSC_0214.JPG

Edytowane przez nusiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo RLS, to będzie już nas na forum tu ze 4 :thumbup1: 

endzel ajsy czym prędzej out, powodzenia w modzeniu, szerokości :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dawno nic nie dodawałem ani nie pisałem, ale od nowego roku zaczynam z delikatnymi modami w tym tygodniu wleciała
-Nowa kierownica trójramienna:D
-Ramki na zegary:D

W planach jest pomalować maskę i założyć normalne lampy, zastanawiam się nad xenonem do tego zderzak po lift ze spryskami :huh:

kier.jpg

zegary.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się tylko bierz panie. Te twoje endzely poprostu z daleka wieja wiocha (nieobrazajac wsi bo wielu ludzi z tamtąd mam i spoko ludziska)  bierz xenony rezaj na bixy to raz dwa więcej fotek miało być i co panie gdzie one są

Pokaż jego zadek wnętrze coś więcej bo po przodzie to można tylko z fusow chyba wrozyc co można jeszcze u ciebie zamontować.

 

Póki co nie ma gadania zbieraj kasę i wymień u jakiegoś Janusza te angele merkely na normalne poliftowe lampy. Zderzak?  Możesz zawsze pójść po kosztach i zrobić to samemu jest tutaj bardzo fajny poradnik jak zrobić spryski  u ciebie czorny kolorek więc będzie mało co widać czy to ori czy nie ;)

 

Widzę ori ramienia wycieraczek wielu tu ci poleci ramienia z passata b5 fl  aero

 

Dodatkowym modem z racji kolorku znowu :D pakuj duże lustro z prawej strony z racji że to przedlift będzie to o wiele tańsze i zapewne bardziej dostępne niż do polifta ;)

Z racji tego że to staruszek to zapewne i tunel z przedlifta więc polecam ci wymianę tunelu na din1 pod zwyklego klimatronika i radyjko z biedry czy też ori chorusa ewentualnie din2 pod navi.... Oczywiscie jak koszty pozwolą :)

 

Kratki mógłbyś też w przyszłości zamontować z polifta te podswietlane.

 

Także bierz się panie za robotę bo taka piękna sztuka musi się prezentować nie tylko mruczeniem ale tez musi robić prestiż na dzielni :D

 

Edytowane przez BlackHazelAudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna a4'reczka ;) Wymień lampy na polifta kilka detali,będzie malinka ^^

Mam na sprzedaż jak by co cały komplet 1 din z panelem klimy i concertem plus blaupunkt :D Stan idealny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki będą obiecuję ostatnie 3 miesiące miałem bardzo duży sajgon w pracy (kupa aut do naprawy) Więc czas nie pozwalał. Co do tunelu myślałem kiedyś o 2din ale widzę że koszt spory i przeróbek też dużo, najgorszy ten panel klimy :( Podświetlane kratki będą jeszcze pewnie w tym miesiącu. Z ciekawostek mogę dodać że mierzyłem audi miernikiem lakieru (tym z wyższej półki) i okazało się, że po za tylnymi prawymi drzwiami od dołu (600Mikronów) cała jest w oryginale :D

BlackHazelAudi: Czy mógłbyś mi podać link do tego poradnika ze spryskami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy wymieniaj i to już :D kup depo wsadź hida jak masz zamiar spryski zakładać i będziesz zadowolony! Powodzenia!

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są fotki w 1 poście, może nie za ładne ale tak na szybko tylko to dałem rady pstryknąć. Co do lamp to wleci ori xenon w Hidy się nie bawię.

 

Edytowane przez nusiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...