Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wymiana 1.9 TDI PD na 1.9 TDI VP 110KM


wujek22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam silnik AWX zawirusowany na 175km. Wczoraj jak jechałem samochodem to urwała się śruba na napinaczu paska rozrządu przy prędkości około 70km/h.  Zastanawiam się czy bardziej opłaca się robić stary silnik czy nie lepiej włożyć jakieś 110 km. Dodam, że w starym silniku na początku roku była regenerowana turbina i 3 wtryskiwacze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć w B6 AFN-a czy tam AVG ???

Jeżeli tak to wszystko da się zrobić, pytanie tylko gdzie sens i logika, o kosztach nie wspomnę :P

Słupek AWX-a czy AVF-a kupisz poniżej 1k PLN :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromny zdaniem też nie ma sensu pchać się w taki swap. Po pierwsze trochę zabawy z tym będzie, a po drugie to taki AFN czy AVG będzie też miał nalatane trochę kkm, nie wiesz w jakim stanie się trafi, a tak tak już wiesz co masz. Turbo i pompki zrobiłeś, więc tak jak Piotr pisze lepiej poszukać jakiegoś słupka i przełożyć graty. A tak w ogóle, to zacząłbym od oceny zniszczeń. Być może nie będzie aż tak źle jak się może wydawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej kolizji rozrządu zawsze jest ryzyko że nawet po naprawie niby będzie wszystko OK, a za jakiś czas się okaże że pękł tłok a albo coś innego się wysypie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po rozebraniu starego niestety zawory poszły w bok więc moje pytanie kolejne pytanie to lepiej kupić głowicę drugą czy lepiej poszukać całego słupka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wujek22 napisał:

 Po rozebraniu starego niestety zawory poszły w bok więc moje pytanie kolejne pytanie to lepiej kupić głowicę drugą czy lepiej poszukać całego słupka ?

Ja na Twoim miejscu bym wkładał drugi słupek, tylko bez pośpiechu . Warto poszukać takiego co siedzi jeszcze w aucie którym można chociaż kawałek się przejechać i kompa podpiąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie. Jeżeli pogięło zawory to pompki całe są czy też się uszkodziły ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek22 napisał:

A jeszcze jedno pytanie. Jeżeli pogięło zawory to pompki całe są czy też się uszkodziły ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

Jak na końcówkach pompek nie ma śladów po uderzeniach zaworów, to nic im się nie stało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...