Treść opublikowana przez wujek22
-
nowy układ klimatyzacji nie działa a4b6
Wcześniej pisałeś że wentylator się nie załącza. Weź zobacz czy podczas włączenia klimy odpala się on bo może przy większych obrotach silnika chłodnica nie odprowadza tyle ciepła i robi się za duże ciśnienie w układnie przez co komputer rozłącza tobie klimę.
-
2.0tdi BPW dolewka
Jeżeli masz napisane G12 to wypadało by wlać G12 a nie wszystko co popadnie i mieszanie wszystkiego
-
Nierówne zużycie przednich klocków
Prowadnic nie smarowaniem a przewody z zewnątrz ładnie guma wygląda nie sparciała. Wymienić jego tak na wszelki wypadek ?
-
Nierówne zużycie przednich klocków
Witam. Na wiosnę wymieniałem gumki, prowadnice i tłoczki na zaciskach z dwóch stron ponieważ z lewej strony hamowały lecz po zdjęciu kół zobaczyłem że z lewej już praktycznie nie ma klocków a z prawej strony jeszcze prawie całe. Nie mam już pomysłu co jest nie tak
-
[B6 AWX] Pocenie z Czujnika położenia wału
Witam. Macie jakiś patent na to żeby nie pociło się z czujnika? Kilka tyś km temu wymieniałem oring i na końcu dodałem trochę kleju do uszczelek pomogło na jakiś czas lecz teraz znowu zaczyna coraz bardziej z niego lecieć a już nie mam pomysłu jak to ogarnąć. Miał by ktoś jakiś pomysł z tym ?
-
Zaslepiony wezyk
No na moje oko to właśnie jest ten wężyk od tej gruszki
-
[B6 AVF] Po dłuższym postoju odpala, ale zaraz gasnie.
Słuchaj jasnowidz nie jasnowidz lecz jak sam to przerabiałem to chyba wiem co było w mojej jak miała takie objawy
-
[B6 AVF] Hałas przy odpalaniu na zimnym silniku
Normalnie chodzi jedynie co słychać to pasek jak przez chwilę piszczy
-
[B6 AVF] Nie odpala
Na plaka jak paliłeś to odpalił i chodził już czy odpalił i chodził do momentu przestania psikać plakem? Bo jeżeli przestał chodzić to ja bym obstawiał czujnik położenia wału a jak on padnie to nie ma żadnych błędów i jak u mnie było to nie mogłem się połączyć na VAGu do Silnika
-
[B6 AVF] Po dłuższym postoju odpala, ale zaraz gasnie.
tyle razy to już była na forum. Do wymiany masz uszczelniacze na pompowtryskach
-
[B6 AWX] Termostat ? Długo się nagrzewa
Jeżeli jest ponad 5 stopni to będzie tobie dłużej się nagrzewał niż jest mniej jak 5 stopni ponieważ poniżej 5 stopni działa elektryczna nagrzewnica oczywiście jak ECON jest wyłączony przez to zauważyłem, że silnik też szybciej się nagrzewa niż przy 6 stopniach na dworze a termostat otwiera się przy temperaturze 87 stopni to na liczniku jest mniej więcej o grubość skazówki mniej niż 90 stopni
-
[B6 AVF] Trzęsie i ciężko odpala
Też miałem tak to pomogła wymiana uszczelniaczy z podkładkami na wytryskach i przeszło jak ręką odjął do tego znikł problem palenia w mrozy
-
[B6 AWX] Falowanie obrotów, trzęsienie silnikiem
U mnie to samo jest. Faluje co jakiś czas lecz do puki nie złapie 90 stopni. Odpiąłem podsićnienie od egeru i przestało falować. Nie wiem z czym to jest związane ponieważ z pół rokku temu dolot czyściłem i wkładałem nowy eger ponieważ ze starego leciało.
-
[B6 AWX] Kopci
Masz olej w dolocie i kopci. Nie bierze dużo oleju ?
-
[B6 AWX] Kühlmittel
Zobacz czy nie masz płynu za mało
-
[B6 AWX] Nie równo odpala w przedziale +2...8 stopni na dworze
Bierze dużo oleju? Może są słabe pierścienie i nie trzymają już tyle ciśnienia
-
1.9 AWX Prośba o ocenę logów
Na 3 wytryskach starczy czy trzeba 4 ?
-
1.9 AWX Prośba o ocenę logów
A to są logi na ciepłym silniku. Mógł by ktoś zerknąć o co chodzi ? Grupy 013, 018, 023 : http://vaglogi.pl/log-013_018_023_ga5o3aO.html
-
1.9 AWX Prośba o ocenę logów
Witam. Zrobiłem logi ponieważ silnik po nocy szarpie i kopci na niskich obrotach. Logi były robione zaraz po odpaleniu po dwóch dniach stania. Grupa 004 : http://vaglogi.pl/log-004_0SVuDg.html Grupy 013, 018, 023 : http://vaglogi.pl/log-013_018_023_r4xf06.html
-
Ciężko pali.
jeżeli masz gaz to spróbuj odpalić jego na samym gazie na sekwencji wystarczy trzymać wyłącznik/włącznik gazu i przekręcić kluczyć jak odpali to coś musi być winą paliwa wtrysków itp.(oczywiście takie odpalanie na samym gazie jest nie zdrowe). A jak nie odpali to obstawiam czujnik położenia wału
-
Ciężko pali.
A jesteś pewny, że pompa paliwa działa ? Słychać ją po przekręceniu kluczyka ? Może prąd nie dochodzi do niej i też nie odpali
-
Silnik nie odpala
Ja bym obstawił czujnik położenia wału lub jeżeli pompy paliwa nie słychać po przekręcaniu kluczyka to przekaźnik 395 który znajduje się pod maską przy komputerze
-
Jaką nawigację (GPS) kupić?
Ja bym nie kupował tak jak chłopaki radzą. Na pewno masz starego smartphone który leży gdzieś w szafce. To właśnie jego wykorzystał i sprawował by się o 99% lepiej niż nawigacja. Miałem MX4 lecz jego szybko sprzedałem ponieważ nie porównywał się on do starego telefonu na którym miałem te same mapy co na nim i nie dość, że ekran w telefonie był dużo lepszy to łapał Fixa od razu w porównaniu do dedykowanej nawigacji.
-
Oil presure a wytarta panewka
A przypadkiem jak tłok może uderzać o cylinder ? Może chodzi tobie że tłok o zawory uderza dzięki czemu mógł przeskoczyć rozrząd a panewka poszła przy okazji lania nieodpowiedniego oleju Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
-
Duże spalanie audi a4 b6 1.9tdi 130kM
A fis pokazuje dobrze spalanie l/h na postoju ? Bo u mnie raz jest 1l raz 4 a raz 6. Jak by cały czas pokazywał zużycie podczas jazdy Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka