Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wymiana rozrządu


skipy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie pare dni temu kupilem furke ,rozrzad nie byl wymieniany w niej od 150tys km prawdopodobnie, w aso sprzedali mi rozrzad ,a tam pasek i dwa napinacze i pompa wody ,ktos na forum wymienil 6 elementow ,ja mam 4 i w aso mowia ze to wystarczy i juz sie pogubilem kto ma racje?

Co do paska to gdzie wymieniac znalazlem tanie i drogie warsztaty ,a nie ktore bardzo taniei nie wiem czy byle kto to moze zrobic czy do zaufanych i drozszych ludzi sie zglosic? ceny rozne ,a jezeli to nie jest bardzo skomplikowane to moze tam gdzie taniej pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował, rozrząd to nie taka zabawka , nie masz jakiegoś kolegi mechanika , ze by do niego uderzyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował, rozrząd to nie taka zabawka , nie masz jakiegoś kolegi mechanika , ze by do niego uderzyc??

popieram w 100% warto oddać robotę zaufanemu mechowi..... kurcze 150 tys bez wymiany ...nieźle :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150.ooo bez wymiany rozrzadu? nigdzie bym autem juz nie jechal tylko laweta albo sznurek. :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150.ooo bez wymiany rozrzadu? nigdzie bym autem juz nie jechal tylko laweta albo sznurek. :shocked:

Dokładnie to już poważne ryzyko przy takim przebiegu bez wymiany rozrządu.

Co do elementów rozrządu w tym silniku podstawa to pasek,napinacz, rolka kierunkowa,pompa wody oraz ewentualnie tłumik drgań paska rozrządu, wychodzi 5 , a 6-sty to... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje doliczają jeszcze napinacz paska wielorowkowego który powinno się tez wymieniać razem z rozrządem.

To tylko moje skromne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje doliczają jeszcze napinacz paska wielorowkowego który powinno się tez wymieniać razem z rozrządem.

To tylko moje skromne zdanie :)

Zgadzam się w zupełności, że trzeba to wymieniać, ale tak naprawdę czy to jest element rozrządu.

Jest to część osprzętu tak jak pasek alternatora czy klimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że na rozrządzie nie warto oszczędzać. Wole nawet zapłacić 2 razy tyle a jezdzić spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 2 tygodnie temu wymieniałem rozrząd i poszło ;pasek (polecam contitecha) ,rolka napinająca,rolka prowadząca,tłumik drgań i pompa wody,do tego doszedł simering na wałku rozrządu od strony kółka(nie leciało ale się pociło także przy okazji) .Ale trochę szczena mi opadła jak doszły jeszcze: rolka od klimy i rolka z takim tłumikiem napinającym do altka(to już bezpośrednio nie elemnty rozrządu ),ale wolałem wymienić już wszystko ,żeby potem nie rozbierać znowu całego przodu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niemcy wymienili przy 139.000... wnioskuję z tego że autko raczej autostradowe było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niemcy wymienili przy 139.000... wnioskuję z tego że autko raczej autostradowe było.

a skad czerpiecie wiedze nt przebiegow wymiany rozrzadu?

brak wymiany rozrzadu przy przebiegu okreslonym w ksiazce serwisowej powoduje utrate gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana standardowo wpisana w książkę... oczywiście ASO AUDI... książka co do najmniejszego wpisu potwierdzona przez kolegę z naszego forum (było jakieś GG i za jakąś kasę przysłał screeny z bazy)

co do wymiany rozrządu i całej reszty... samochodem opiekuje się serwis AUDI i to on częściowo na podstawie relacji właściciela podejmuje decyzję o tym czy stosować LongLife czy nawet wymienić rozrząd później niż zalecone... wiadomo że autko mało obciążone (autobahn) przejedzie na jednym pasku znacznie dłużej niż jeżdżone w korkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma reguly, ale autobahnem mozna jechac albo na 6tym biegu, albo na 4rtym.... :cool1: rozni kierowcy sie zdarzaja :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby racja... ale skoro mam taki zapis (z takim opisem) to chyba wolno im zmieniać tak jak sobie chcą:

Data przyjęcia:2007-12-18

Stan km:139653

ZlecenieNr:83373

RachunekNr:29959

1 01090006 Przegl.'Longlife'z gw. mob .

2 50380900 Pas przedni zdjeto i zamocowano

3 15241985 Pasek zebaty wymontow. i zamontow.

4 15271985 Rolka napinajaca wymontow. i zamont

5 19501999 WASSERPUMPE IM VERBUND ERS.

6 94151901 Reflektor wymontow. i zamontow.

7 94271952 Zarowka sw. postoj. wymont+zamont

nie wiem tylko czy to wszystko ale skoro dali gwarancję mobilności to chyba tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to była druga wymiana rozrządu...

Ja mam wbite u siebie wymiane rozrządu przy 58 tys. ale ja mam 2.0 tdi[br]Dopisany: 29 Styczeń 2009, 14:34_________________________________________________wydaje mi się że żaden serwis nie wziąłby na siebie takiej odpowiedzialności i przedłużył przebieg pomiędzy wymianą rozrządu w stosunku do tego co zalecił producent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...