Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[a4 1,8 avant quattro]problem po zalozeniu sekwencji


bulinek

Rekomendowane odpowiedzi

Odrazu mowie ze sie na tym nie znam ale czy w maluchu moze byc gaz przeciez tam nie ma chlodnicy wodnej to chyba cos nie bangla :roll:

Masz rację, ale polak potrafi i wyobraź sobie, że to robił kiedyś mój kolega na pracę dyplomową ;) Założył zbiorniczek płynu z Opla obieg samoczynny i na kolanku wydechowym nawinięta miedź fi8 :D No i parownik ogrzewany :P

Nawet nie pytaj, gdzie miał wlew albo zbiornik :P

(Zbiornik na tylnym siedzeniu (maluszek zrobił się 3-osobowy) dodatkowo stał na nim karton z wyciętym dnem :D Maluszek wyglądał jakbyś wiózł mikrofalówkę w kartonie :P Wlew gazu pod przednią maską :D A co najciekawsze - wszystko zalegalizowane :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie dobrze myslalem uff a do tej instalacji to :lol::lol::lol: ale w polsce wszystko sie da zalegalizowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet w garbusie widziłałem gaz, a co do ogrzewania parownika to chłopaki wzieli ciepło z oleju, troche pokombinowali i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pomylilo ci sie z 3 generacji

hmm dostalem ksiazke serwisowa i to jest 4 generacja o dziwo nie ma 3 jest 1,2,...,4 i ja mam czwarta przynajmniej tak pisze....

[ Dodano: 2006-05-20, 13:42 ]

Jeszcze jedna uwaga po przejechaniu 350 km spalil mi 43litry gazu hmmm to chyba troszke za duzo? biorac pod uwage fakt ze benzyny palil max 10litrow (przyznam ze teraz przez 320km tez nie oszczedzalem na pedale)

Ja mam 3cią generacje, polega to na tym ze nie ma wtrysków, ale nie ma tez miksera, jest rozdzielacz ktory rozdziela gaz na 4 rurki ktore wchodza do kolektora, w rozdzielaczu jest silniczek krokowy, ktory reguluje doplyw gazu do kolektora i trzyma wolne obroty. Pozatym jest oczywiscie komputer, u mnie akurat jest to koltec necam, komputer nie jest chyba programowany pod konkretne auto, tylko jest przeznaczony do konkretnego auta rocznika i modelu. Z tego co widzialem jest wielkosci CD-ROMu do kompa.

Co do spalania to na lepsze wyniki raczej bym nie liczył, chyba ze to spalanie na trasie. Moj na trasie, w zaleznosci od trasy i od nogi pali od 8.5 do 11, w miescie ponizej 11 nie raczej schodzi powyzej 14 tez nie, ale to głównie Warszawa.

:!: Pamietaj zeby zawsze torche benzynki wozic w baku, najlepiej nie mniej niz 1/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamill, jesteś pewien, że nie masz wtrysków ? To polska instalacja czy holenderska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamill, jesteś pewien, że nie masz wtrysków ? To polska instalacja czy holenderska ?

Holenderska, wtrysku raczej nie mam, bo jest to troche mylone z 4 generacją. Ponizej masz zdjecie jak to wyglada u mnie, nie ma jednak dokladnego zdjecia jak jest wprowadzane do kolektora.

gas1yw.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamill, mój kolega ma holenderską instalację na wtrysku w Volvo - wygląda b.podobnie :D To jest niepraktykowany na szeroką skalę w polsce wtrysk gazu ciekłego :)

Jeśli nie masz reduktora to najprawdopodobniej jest to wtrysk, o którym piszę :D Masz też możliwość odpalenia auta bezpośrednio z gazu (i pali tak samo jak na benzynie) oraz poziom gazu wyświetla Ci się na wskaźniku benzyny, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamill, mój kolega ma holenderską instalację na wtrysku w Volvo - wygląda b.podobnie :D To jest niepraktykowany na szeroką skalę w polsce wtrysk gazu ciekłego :)

Jeśli nie masz reduktora to najprawdopodobniej jest to wtrysk, o którym piszę :D Masz też możliwość odpalenia auta bezpośrednio z gazu (i pali tak samo jak na benzynie) oraz poziom gazu wyświetla Ci się na wskaźniku benzyny, prawda ?

Napisalem ze nie mam mixera. :wink: Reduktor rozumie ze jest to parownik, a takowego posiadam, nie mam też pompki w butli, wiec nie jest to faza ciekla.

Gaz jest wprowadzany do kolektora blisko cylindra w formie gazowej.

Musiał bym sie blizej przyjrzeć, ale wydaje mi sie ze mam jakieś kable dodatkowe doprowadzone do orginalnych wtysków benzynowych, ale nie jestem pewien bo chyba ze dwa razy tą plyte zdejmowalem i nie pamietam, mozliwe ze to jest do odciecia wtrysku benzyny, ktos mi kiedys sugerował tez ze są jakies podstawki pod orginalnymi wtryskami ktore wprowadzaja gaz, ale to bylo dawno i moglem cos namotać.

Sory ale narazie nie znalzlem nic dokladniejszego:

fp27mp.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...