Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BKE] Wibracje/szarpanie na wolnych obrotach.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość. Mam od niedawna A4 B7 1,9 TDI BKE 116KM 2005rok 270000km . Mam z nim problem typu szarpanie na wolnych obrotach. Jest to nie zawsze. Rano ok na ciepłym ok ale jak przejadę kilka kilometrów i postawię go na 1-2 godz. to po uruchomieniu wchodzi w wibracje na wolnych obr. lekkie dodanie gazu i ustępuje gdy gaz puszczę znowu to samo. Trwa to około  minuty , Pompki ok zakres +0,70 do -0,45, wałek i szklanki wymienione, synchronizacja wałka 0,0. moc jest dymu zero, oleju nie ubywa sprzęgło wydaje się być ok. Proszę o pomoc.

Opublikowano

Podstawowe logi by się zdały. 013+018+023 - stan pompek, najlepiej w momencie wibracji. Do tego Basic Settings z EGR - 003, i możesz dynamicznie 003+008+011. 

 

Opublikowano
  • Autor

chodzi o to że własnego kompa nie mam a jak byłem u kolegi co ma to jak wszedł w wibracje do zanim się komp połączył to wibracje przeszły

Opublikowano
  • Autor

023 jest taki -0,17 , 0,15 , 0,23 , -0,12   

018 jest 0000

reszte będę miał wieczorem to dopisze.

Opublikowano

Miałeś

Miałem kiedyś taki motor objawy podobne spróbuj wlać przy tankowaniu płyn do czyszczenia układu wtryskowego mechanik już chciał wymieniać koło 2masowe na szczęście nie zrobił tego mi pomogło

Opublikowano
  • Autor

dziś udało się sczytać parametry podczas szarpania na zimnym silniku podaje wartości:

Blok 023 -25, -23, -33, -62   na ciepłym -13,0, -10,0, -15,0 , 1,0

blok 003 882 obr, 1000, 455mgH, 100%

blok 008 882obr, 0,0Nm, 170,8  , 146

blok 011 882obr, 1091,4  , 989,4  , 81%

blok 013 na ciepłym 0,24, -0,4, 0,49, -0,21

tyle sczytałem  proszę o pomoc.

a jeszcze wszedł jeden błąd wypadanie zapłonu 4 cylinder - nieciągły

Edytowane przez damianos26

Opublikowano

Jeśli masz takie BIP-y na minusie to albo pompę VACum szlak trafia albo uszczelniacze pompek już do wymiany. Musisz sprawdzić te dwie rzeczy, czyli ogólnie układ dostarczania paliwa... 

Nie masz problemów z odpalaniem ? ? ? 

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, kamil-vag napisał:

Jeśli masz takie BIP-y na minusie to albo pompę VACum szlak trafia albo uszczelniacze pompek już do wymiany. Musisz sprawdzić te dwie rzeczy, czyli ogólnie układ dostarczania paliwa... 

Nie masz problemów z odpalaniem ? ? ? 

uszczelniacze wszystkie wymienione na nowe. odpala o raz i szybko bez problemu zimny czy ciepły, pompa w baku tez przegladana i jest ok. Zbiornik czysty

Edytowane przez damianos26

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, kamil-vag napisał:

No to VACum do sprawdzenia.

pompa VACum sprawdzana była na podciśnienie vacu pompką i zasysała płynnie na swój zakres 

Opublikowano

Ale sprawdzić jakie ma ciśnienie tłoczenia paliwa w zależności od obrotów... 

 

 

Opublikowano
  • Autor
13 minut temu, kamil-vag napisał:

Ale sprawdzić jakie ma ciśnienie toczenia paliwa w zależności od obrotów... 

można to jakoś sprawdzić na aucie bez zdejmowania pompy?

Opublikowano
  • Autor

już skończyły się pomysły co może być przyczyną szarpania? czy ktoś ma jakąś dobrą radę?

Opublikowano

Co do ujemnych bipów to u mnie są  po -40 i po ustawieniu synchro na 0.0 ustały drgawki silnika na zimnym, więc w nich nie dopatrywałbym się problemu, są jeszcze w normie.

Co z tym wypadaniem zapłonu, może tam tkwi przyczyna? 

 

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, slawekk1980 napisał:

Co do ujemnych bipów to u mnie są  po -40 i po ustawieniu synchro na 0.0 ustały drgawki silnika na zimnym, więc w nich nie dopatrywałbym się problemu, są jeszcze w normie.

Co z tym wypadaniem zapłonu, może tam tkwi przyczyna? 

 

no nie wiem skasowałem bład i sie nie pojawił.

Opublikowano
  • Autor

dziś sprawdziłem ciśnienie na cylindrach i na zimnym miał takie   23 , 25, 22, 23

Opublikowano

Jak masz BIPy -40, to być może włożone są wtryski od innego modelu(z BPW, AWX, AVF), bo były łatwiej dostępne. Trzeba by ściągnąć pokrywę i odczytaj numerki na wszystkich 4.

Nie jest to duży problem, bo można dopasować program w kompie silnika, żeby obsługiwał tez te mocniejsze pompki, ale wszystkie 4 muszą być z takim samym oznaczeniem. 

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, MariuszKK napisał:

Jak masz BIPy -40, to być może włożone są wtryski od innego modelu(z BPW, AWX, AVF), bo były łatwiej dostępne. Trzeba by ściągnąć pokrywę i odczytaj numerki na wszystkich 4.

Nie jest to duży problem, bo można dopasować program w kompie silnika, żeby obsługiwał tez te mocniejsze pompki, ale wszystkie 4 muszą być z takim samym oznaczeniem. 

wszystkie 4 mają końcówkę BH sprawdzałem przy wymianie uszczelniaczy na nich. Jest to typowa końcówka do tego silnika.

Ja już ręce rozkładam. Myślałem ze ktoś rozwiązał już kiedyś taki problem a tu jak czytam to tematy podobne ale nikt nie zakończył jak się zakończyło tylko wszyscy wróżenie z fusów, domysły itp.

Opublikowano

No to zostaje Ci pompa vacum / nieszczelność układu paliwowego, bo BIPy na minusie to brak paliwa lub niedostateczne ciśnienie. 

Kup używkę i podmień dla testu, koszt jakieś +/- 200zł + uszczelka za 30zł. 

W razie jak to nie pompa, to bez problemu ją odsprzedaż dalej, bo po stronie podciśnienia często luzuje się króciec. 

Strona paliwowa pada raz na dziesięć ;) 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.