Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Problemy z pracą silnika po deszczu/myjni, Check i ESP, Kręci się wentylator chłodnicy po zgaszeniu auta, Auto gaśnie po deszczu/myjni...


karwat23

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam duży problem niedawno kupiłem(08.01.09) a4 b6 1,9 tdi 130km 2001r i wszystko było ok aż do dziśiaj pojechałem niedawno na myjnie pod ciśnieniem nie tą za złotówke tylko pod dachem i chłopaki mi umyli bardzo dokładnie auto pod cisnieniem ,gdy wyjechałem z myjni na wstecznym wrzuciłem jedynka a pózniej dwójke i audi zaczeło szarpać jak by nie miała siły i zaczeło coś śmierdzieć jakby palący sie plastik zatrzymałem sie i wysiadłem , z rury wydechowej wylatywał biały dym i do kabiny zaczeło też wlatywać i smrud ,silnik chodzi normalnie na wolnych obrotach równo :wallbash: nie wiem co sie stało wszystko było dobrze dopuki nie pojechałem na tą myjnie ,sprawdzałem pod maską wszystko ok olej jest ,płyn chłodniczy też nic niewidać i jak jechałem to jakby turbina sie nie załanczał dopiero tak powyżej 2500 obrotów troche ciągnie .błagam pomóżcie nie wiem co jest grane czy coś od tej myjni sie stało przed myciem było wszystko ok

wiem ze znacie sie to może ktoś z was wie co to

oczywiście mój mechanik gdzieś wyjechał nagle dobrze że udało mi sie dojechać do domu ,

aha zaznacze ze auto tankowałem 4 dni temu na STATOIL super diesel i zrobiłem na tym paliwie 130km

czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez diagnozy VAG-iem nie damy rady pomoc. trzebaby sprawdzic bledy. byc moze ze woda dostala sie do obudowy filtra powietrza, byc moze woda dostala sie do instalcji elektrycznej silnika, byc moze ECU zalane woda. ciezko bez diagnozy wyrokowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiała sie woda gdzies dostać pod maskę i zrobić Ci zwarcie , poczekaj az wyschnie i zobacz czy nie masz gdzies na częsciach z izolacją jakis ubytków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało sie znaleś mojego mechanika i wstawiłem do niego ,powiedział to samo że musiała gdzieś sie dostać woda i od tego to a rano miałem wymieniać rozrząd ,powiedział że przez noc wyschnąć troche w garażu u niego a jaksie nie polepszy rano to podłączą go pod vaga i zobaczymy co bedzie mam nadzieje że to nic poważnego ,jak wstawiał auto do garażu to nie mugł podjechać pod krawędz normalnie odchodze od zmysłów

dzieki za zainteresowanie :hi:[br]Dopisany: 29 Styczeń 2009, 18:23_________________________________________________aha ten śmierdzący zapach to nie spalany plastik tylko prawdopodobnie przepalona ropa i stąd ten biały dym z rury :thumbdown:

;( :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zalało Ci wiązke. Trzeba poczekać aż wszystko wyschnie, a na przyszłość uważać z wodą pod ciśnieniem... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak myłem komorę silnika to zakryłem alternator torbą foliową, spryskałem wszystko płynem do mycia silników i spłukałem następnie lekkim strumieniem wody. Później przedmuchałem wszystko sprężonym powietrzem i problemów nie było. Nie wiem czy myjki ciśnieniowe są dobrym pomysłem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak myłem komorę silnika to zakryłem alternator torbą foliową, spryskałem wszystko płynem do mycia silników i spłukałem następnie lekkim strumieniem wody. Później przedmuchałem wszystko sprężonym powietrzem i problemów nie było. Nie wiem czy myjki ciśnieniowe są dobrym pomysłem :mysli:

myjki ciśnieniowe nie są dobrym pomysłem, TYLKO mały strumień i osuszanie powietrzem, a jeśli nie zachodzi uzasadniona potrzeba nie myć silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ja nie myłem silnika tylko całe auto ,a koleś na myjce tak sie wczówał ,ten strumień wody był bardzo silny ,jeden koleś mi mówił ze mógł sie zalać iltr powietrza

zobaczymy jutro bo auto stoi juz u mechanika i sobie schnie w garażu mam nadzieje że wszystko jutro wruci do normy dopiero co kupiłem auto ,a pozatym to mój pierwszy diesel,wcześniej było a4 b5 2.8 i nie miałem takich problemów i auto też tam myłem ;(

już my[br]Dopisany: 29 Styczeń 2009, 21:15_________________________________________________ciekawe czy jeszcze ktoś miał taki problem :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie po umyciu brynia odmówła jazdy. Po odpaleniu turba wogule nie słyszałem ,a nawet ten dziwny dzwięk turbiny ustał. Na kolor spalin nie patrzyłem,dałem mu pochodzić przez kilka minut na wolnych obr. a potem dałem mu po zaworach. teraz autko chodzi normalnie aha oczywiście silnika też nie myłem tylko samą bude bez ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś odebrałem autko od mechanika wszystko wróciło do normy auto zaczeło normalnie Funkcjonować ,poprostu chyba wyschło i mechanio normalnie wymienił rozrząd i zawór EGR ,troszke był zajechany a w środku zawora stary olej na 1cm , ciekawi mnie jedna sprawa gdzie ta woda sie dostała i jak zapobiec tego w przyszłości jedno jest pewne moje auto już do tej myjni nie pojedzie tylko sam bede mył,kamień spadł mi z serca

dzieki chłopaki za pomoc

pozdro................. :good: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tylko ja nie myłem silnika tylko całe auto ,w tym senk? :mysli:

więc gdzieś jest przeciek i sytuacja może się powtarzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tylko ja nie myłem silnika tylko całe auto ,w tym senk? :mysli:

:?: :?: :?: Całe auto i takie objawy :?: to co oni ci w tej myjni robili z autem... Ja miałem podobne objawy ale jak porządnie umyłem motor w audicy. A może miało być "całe auto" i umyli także pod maską :decayed: jak całe to całe

Nie no ale pierwszy raz się spotkałem z takim czymś że autko po myciu jak już zakładam karoserii ma takie objawy...

Więc kolega mcm00 może mieć rację z tym przeciekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem juz ze prawdopodobnie woda dostaje sie do obudowy ECU. plastykowa skrzynka w lewej czesci podszybia.

po mocniejszej ulewie bedziesz mial podobne problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto by do tego zaglądnąć i cos z tym zrobic...zobaczyc czy nie ma jakiegos pęknięcia i uszczelnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebym wiedział gdzie dostała sie woda

do komputera

Filtra powietrza

czy gdzieś na elektryke

co spowodowało że auto nie miało siły jechać i kopciło

zaznacze jeszcze że wcześniej myłem raz auto sam myjka ciśnieniową tą za 1zł minuta

i nic mu nie było nie wiem co uszczelnić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby sie tobie chcialo poszukac to bys znalazl gdzie jest zamontowane ECU, gdzie jest filtr powietrza,

http://www.a4-klub.pl/smf/ajm_awx_avf_avb_lokalizacja_czujnikow_oraz_elementow_wykonawczych-t45015.0.html

rusz odrobine glowa

przeciez nikt stad, nie sprawdzi, gdzie miales mokro :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...