Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Instalacja tylnych głośników


wiury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawdziłem i tam gdzie miała iść masa było połączenie z plusem.Pozamieniałem ale nadal nic nie gra.Teraz to nawet radio przestało grać. Coś dotknąłem i padło. Znaczy działa ale głośniki nie grają pewnie końcówka się zwaliła.

Jedno pytanie czy wyjścia RCA powinny mieć napięcie tzn jak dotknę + i - to powinno wskazywać jakieś napięcie bo u mnie było zero po właczeniu radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja też miałem taki problem ze wzmacniaczem :wallbash:

Pomyślałem troche i masz tam napewno biały kabel :mysli: jeżeli dobrze pamiętam to od sterowania anteną :chytry: podłącz go do zasilania wzmacniacza :gwizdanie: jak nie wybuchnie to będzie grało. Ja tak mam i zarąbiście działa a zmieniałem z radia ori na clariona dxz668rmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja też miałem taki problem ze wzmacniaczem :wallbash:

Pomyślałem troche i masz tam napewno biały kabel :mysli: jeżeli dobrze pamiętam to od sterowania anteną :chytry: podłącz go do zasilania wzmacniacza :gwizdanie: jak nie wybuchnie to będzie grało. Ja tak mam i zarąbiście działa a zmieniałem z radia ori na clariona dxz668rmp

Biały kabel to jest sterowanie wzmacniaczem, a nie anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja też miałem taki problem ze wzmacniaczem :wallbash:

Pomyślałem troche i masz tam napewno biały kabel :mysli: jeżeli dobrze pamiętam to od sterowania anteną :chytry: podłącz go do zasilania wzmacniacza :gwizdanie: jak nie wybuchnie to będzie grało. Ja tak mam i zarąbiście działa a zmieniałem z radia ori na clariona dxz668rmp

Biały kabel to jest sterowanie wzmacniaczem, a nie anteną.

A jaki kabel jest do sterowania anteną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja też miałem taki problem ze wzmacniaczem :wallbash:

Pomyślałem troche i masz tam napewno biały kabel :mysli: jeżeli dobrze pamiętam to od sterowania anteną :chytry: podłącz go do zasilania wzmacniacza :gwizdanie: jak nie wybuchnie to będzie grało. Ja tak mam i zarąbiście działa a zmieniałem z radia ori na clariona dxz668rmp

Biały kabel to jest sterowanie wzmacniaczem, a nie anteną.

A jaki kabel jest do sterowania anteną??

To bedzie z inne kostki.

Sterowanie anteny masz w kostce z zasialniem radia.

Super lektura na ten temat:

http://studio24.prv.pl/

KABLOMANIA\RADIA\ISO OEM\ MODEL RADIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc to jest tak moim zdaniem. Przewód biały lub niebieski (zależy od standardu) to jest wyjście +12 z radia (gdy włączy się radio na tym przewodzie podawane jest +12). Nie ma znaczenia czy podłączymy ten sygnał pod antenę czy pod wzmacniacz, to jest jedno i to samo. Nigdy się jeszcze nie spotkałem z dwoma na antenę i na wzmacniacz, zawsze był jeden, ale nie znam całego rynku więc i może są takie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc to jest tak moim zdaniem. Przewód biały lub niebieski (zależy od standardu) to jest wyjście +12 z radia (gdy włączy się radio na tym przewodzie podawane jest +12). Nie ma znaczenia czy podłączymy ten sygnał pod antenę czy pod wzmacniacz, to jest jedno i to samo. Nigdy się jeszcze nie spotkałem z dwoma na antenę i na wzmacniacz, zawsze był jeden, ale nie znam całego rynku więc i może są takie rozwiązania.

U mnie są to 2 osobne kable, z osobnych ISO.

Radio ORI SYMPHONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już zrobione i wszystko gra. Jakoś źle mi się kable postykały i popaliło ścieżki w radiu i wzmacniaczu.Kolega już wszystko naprawił i teraz głośniczki grają.

Mam tylko jedno dziwne spostrzeżenie, mianowicie jak Fader ustawiony jest na 0 to w ogóle nie słychać tych tylnych głośników.Mam Fader do 15 i dopiero od 13 się oddzywaja. Czy to normalne? Jak dla mnie to trochę dziwne.Może w tym wzmacniaczu jest jakiś potencjometr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno lepiej grają podpiete bezpośrednio, ale do tego trzeba ciągnąć dodatkową instalację lub przerabiać oryginalną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma A4 99 rok po lifcie kupił fajnego pionierka(lipa, że na niebiesko podświetlany) i też mu powiedzieli, że lepiej zagra bez wzmacniacza. I tak zrobił, ale szczerze nie widzę żadnej różnicy. Ja mam podłączone pod wzmacniacz i nic nie zamierzam zmieniać bo świetnie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie walczę żeby odłączyć chorusa m4 do instalacji. Problem w tym że, poprzednik przerobił instalację pod sony. jak z powrotem wrocić do oryginała jak kbale podłaczyć do wzmaczniacza a dalej do subwoofera i głosników i z której strony jest wzmaczniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Borykam się już od dłuższego czasu z problemem wymiany głosników (wszytkich) w mojej a4. Po drodze wiele problemów (to za duże głośniki, to instalacja idt.) Mam juz troche dość tego szukam, czytam oglądam bo tak naprawde nie bardzo się na tym znam. Chodzi o to że moje radio to Pioneer DEH 2900 MP kupiłem głośniki tej samej marki na przód i tył. Na przodzie puki co grają stare jeden charczy drugi jakoś gra. Tylne już założyłem na półke. Jakis elektryk podłączał mi stare głośniki które były kiedyś na tyle i mówi że jeden gra, drugi nie... nieważne kupiłem nowe założyłem. Podłączam do radia (kable mi powyciagał wisiały już w bagażniku) i.... nic. Te nowe nawet nie drgneły. Wiem ,że na forum był podobny temat ale niewiele z niego się dowiedziałem. Czy aby tylnia półka zagrała potrzebne bedzie mi taki moduł do audi który niby pozwala na to żeby zagrały tylnie głośniki? Na allegro znalazlem 1 aukcje za 70 zl :/ Czy to jest konieczne i bez tego mi nie zagrają te głośniki? W radiu nawet nie ma tej kostki ISO tak mi sie wydaje tam jakies inne wejscie jest ale chyba jakas przejsciówka założona i przód działa. Pozatym radio bardzo gubi zasięg ciężko złapać jakaś stacje czy to w miescie czy gdziekolwiek. To samo radio miałem jeszcze 2 miesiące temu w Mercedesie i grało elegancko czy płyta czy tuner... Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Borykam się już od dłuższego czasu z problemem wymiany głosników (wszytkich) w mojej a4. Po drodze wiele problemów (to za duże głośniki, to instalacja idt.) Mam juz troche dość tego szukam, czytam oglądam bo tak naprawde nie bardzo się na tym znam. Chodzi o to że moje radio to Pioneer DEH 2900 MP kupiłem głośniki tej samej marki na przód i tył. Na przodzie puki co grają stare jeden charczy drugi jakoś gra. Tylne już założyłem na półke. Jakis elektryk podłączał mi stare głośniki które były kiedyś na tyle i mówi że jeden gra, drugi nie... nieważne kupiłem nowe założyłem. Podłączam do radia (kable mi powyciagał wisiały już w bagażniku) i.... nic. Te nowe nawet nie drgneły. Wiem ,że na forum był podobny temat ale niewiele z niego się dowiedziałem. Czy aby tylnia półka zagrała potrzebne bedzie mi taki moduł do audi który niby pozwala na to żeby zagrały tylnie głośniki? Na allegro znalazlem 1 aukcje za 70 zl :/ Czy to jest konieczne i bez tego mi nie zagrają te głośniki? W radiu nawet nie ma tej kostki ISO tak mi sie wydaje tam jakies inne wejscie jest ale chyba jakas przejsciówka założona i przód działa. Pozatym radio bardzo gubi zasięg ciężko złapać jakaś stacje czy to w miescie czy gdziekolwiek. To samo radio miałem jeszcze 2 miesiące temu w Mercedesie i grało elegancko czy płyta czy tuner... Pomocy

kolego napisz moze dokladnie co montujesz?

jakie glosniki jakie radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest potrzebny jak masz oryginalne głośniki z tyłu bo inaczej nie ruszy wzmacniacz który napędza tylne głośniki. W twoim przypadku gdzie wymieniłeś tylne głośniki na nie ori potrzebna ci jest raczej nowa dobrze podłączona instalacja do tylnych głośników pociągnięta z kostki iso wychodzącej z radia.

Co do anteny to sprawdź wzmacniacz antenowy czy się nie wypiął albo ktoś nie wymontował w A4 B5 anteny się sprawują wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajde ten wzmacniacz antenowy? ile moze kosztować mnie nowa instalacja w aucie? kable dostalem razem z glosnikami wiec moze warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

wzmacniacz antenowy jest na tylnym słypku z lewej strony pod plastikiem.

Trzeba ściągnąć cały plastik aby siędo niego dostać.

Jest on wpięty na zatrzaski i wsunięty na zapinki.

Ciężko schodzi i trzeba oparcie fotela zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajde ten wzmacniacz antenowy? ile moze kosztować mnie nowa instalacja w aucie? kable dostalem razem z glosnikami wiec moze warto...

instalacja kosztuje tyle ile kosztują kable, skoro masz kable to poszukaj sobie rozpiskę kostki ISO (czasami kable przy radiu są już opisane) przeciągnij kable podłącz i ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie ja to do takich rzeczy sie nawet nie zabieram musi zrobic mi to ktoś bo wiadomo ze nie dam rady zdaje sie na fachowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...