Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Forumowe 3.0tdi 301KM, Czarny sedan


spenchjdx1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :hi:

 

Po baaaaardzo długich poszukiwaniach wreszcie jest, moje pierwsze auto i od razu takie jakie sobie wymarzyłem :D
Jest to Audi A4 b7 2007r. w silniku 3.0 tdi w dość bogatym wyposażeniu. Autko jest od początku jego historii praktycznie znane na forum, było w rękach Patroxa, Sevesa oraz jeszcze kilku właścicieli po drodze i przyszła pora na mnie :naughty:

Linki do poprzednich tematów byłych właścicieli :) 

 

 

 

 

Z zewnątrz:

-Pełny Sline

-Grill RS4

-Bixy nieskrętne

-Szary dyfuzor od S4 i zderzak S-line

 

 

Wnętrze:

-Pełny S-line

-Pedały, uchwyt hamulca ręcznego oraz drążek zmiany biegów z RS4

-Kierownica multifunkcyjna TTS ścięta u dołu

-Kamera cofania 

-Podsufitka obszyta czarną alcantarą

-grzane siedzenia, tempomat, kolorowy FIS

-audio concert 8 glośników, subwoofer oraz dodatkowe 2 tweety w przednich słupkach + wyciszone wszystkie drzwi, półka itp. 

 

 

Silnik:

-ASB 233konie, obecnie 301,4KM i 574,7Nm

-manual

-quattro

-bardzo duży intercooler

-pełny robiony wydech z nierdzewki na wzór S4

-hamulce z przodu z Porsche Cayenne 345, z tyłu S4 300

 

 

Co do planów to na pewno chcę dopieścić ją pod każdym względem :D Na początek poszła wymiana żarówek drl oraz kilka ledów we wnętrzu. Auto porządnie wymyte i nawoskowane. Wymienione filtry i inne pierdoły :P

Za jakiś czas wpadnie nowa kamerka cofania, polerka reflektorów i może soczewki z b8. 

Generalnie z auta jestem mega zadowolony, po przesiadce ze skody Octavii I no cóż, trochę inny poziom :D I to wyprzedzanie... ahh coś pięknego. Ciekaw jestem jak sobie quattro poradzi w zimę, ale to już niedługo się okażę... :decayed:

Jak macie jakieś pomysły co tu można jeszcze podziałać to piszcie :)

 

Pozdro :hi:

Galeria zdjęćZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

(kliknij, aby powiększyć)

pokazywarka.pl

 

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Edytowane przez spenchjdx1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

Gratulacje zakupu!

Wyjątkowy okaz :D

Już masz na pokładzie praktycznie full opcję pomodzoną.

Szybki boki tylnie i tył można by przyciemnić...

Może jakaś turbo hybryda w przyszłości?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Szyby boczne są delikatnie przyciemnione, tylną chciałem przyciemnić, ale trzeba roletkę zdjąć.. Kiedyś się to zrobi na pewno :)

Po przesiadce z 1.9 105KM mocy narazie mam wystarczająco, także nie myślę o takich rzeczach na ten moment. I do tego to spalanie... to jest super sprawa. ;) Ostatnio robiąc trasę 500km i jechałem normalnie,  wyszła mi średnia 6.9l , toż to tyle co w 1.9 mi wychodziło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, jak dla mnie pierwsze co auto na dół i jakieś fajne koło na lato :kox:no i psiknąć heble w inny kolor:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dół ? :o No co ty, według mnie ona już jest nisko i nawet do garażu nie mogę nią wjechać :facepalm: Auto musi być przede wszystkim praktyczne jak dla mnie.

Wpadła polerka reflektorów ;)

lampy.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nisko to jej dużo brakuje no ale widomo każdy robi pod siebie wozidło.....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowałem kamerkę cofania z Aliexpress i daję radę, jak za te pieniądze ile dałem( 14$ ) to jest super, mogę polecić :D A do tego mamy wciąż normalne oświetlenie tablicy rejestracyjnej ;] Wiedziałem, że nie trzeba wydawać tyle kasy na ori kamerę z q7/a6 :decayed:

Galeria zdjęćZdjęcieZdjęcieZdjęcie

(kliknij, aby powiększyć)

pokazywarka.pl

Swoją drogą oryginalne światła cofania w b7 w sedanie to jest jakiś żart chyba :facepalm:. Kompletnie nic nie widać, światło stopu daje podobną ilość światła co te cofania... Na zdjęciu wymieniona tylko jedna żarówka na leda :). Jest przepaść..

Galeria zdjęćZdjęcieZdjęcie

(kliknij, aby powiększyć)

pokazywarka.pl

Wpadły też czujki cofania. Także zestaw do cofania już cały zrobiony, teraz można na wstecznym jeździć już śmiało :grin:

 

20171202_090834-small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak, i to nawet oba parują :/ Zastanawiam się czy powodem jest nieszczelność na łączeniu lampy, na kleju( bo były one kiedyś rozklejane) czy to może być jakiś inny też powód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacne wozidełko :thumbup1:

Dasz linka do tej kamerki cofania, bo chyba zamontuje takie coś u siebie.

Coś oprócz tej kamerki musiałeś jeszcze dokładać/dokupować?

Edytowane przez mateusztbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spenchjdx1 napisał:

Niestety tak, i to nawet oba parują :/ Zastanawiam się czy powodem jest nieszczelność na łączeniu lampy, na kleju( bo były one kiedyś rozklejane) czy to może być jakiś inny też powód. 

Jeśli dekielki szczelne to rozklej wyczyść miejsca łączenia i złóż na sznurek butylowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, afroo. napisał:

Jeśli dekielki szczelne to rozklej wyczyść miejsca łączenia i złóż na sznurek butylowy.

Tak chyba zrobię, mógłbyś podpowiedzieć jeszcze jakiej średnicy kupić ten sznur ? Jest tego dużo, od 2mm do 25mm bodajże widziałem, a chciałbym dobrze wybrać ;) 

Coś koło 6/8 mm ? 

 

 

20 godzin temu, mateusztbg napisał:

Zacne wozidełko :thumbup1:

Dasz linka do tej kamerki cofania, bo chyba zamontuje takie coś u siebie.

Coś oprócz tej kamerki musiałeś jeszcze dokładać/dokupować?

Dzięki kolego :hi:

Tutaj link: https://pl.aliexpress.com/item/Car-Rear-View-Camera-for-Audi-A4-B6-B7-B8-Q7-S5-A6L-A8L-Car-Reverse/32803616051.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.vCmOiS

Polecam jak coś przez apkę z telefonu kupować, to zawsze jeszcze troszkę taniej wychodzi :) 

Generalnie ja kamerę miałem już zamontowaną tylko nie działała, więc u mnie to była tylko kwestia wymiany. Ale z tego co wiem to trzeba tylko podłączyć kabelki od zasilania i kabelek do radia musisz przeciągnąć jeden sygnałowy (także tu trochę porozbierać trzeba) i powinno hulać :) Jakbyś rozbierania auta chciał uniknąć to są też moduły bezprzewodowe sprzedawane dodatkowo do tej kamery od tego sprzedającego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, spenchjdx1 napisał:

Tak chyba zrobię, mógłbyś podpowiedzieć jeszcze jakiej średnicy kupić ten sznur ? Jest tego dużo, od 2mm do 25mm bodajże widziałem, a chciałbym dobrze wybrać ;) 

Coś koło 6/8 mm ? 

Nie pamiętam bo nie mam teraz pod ręką ale o ile kojarzę to chyba brałem 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy rozklejone i sklejone ponownie ;) Dla potomnych ja użyłem sznura o grubości 6mm i był ok. 

Wymienione soczewki na b8 fl i jest meeega, tak powinny świecić xenony :D

Image and video hosting by TinyPic  

Stan 10 letnich odbłyśników:

Image and video hosting by TinyPic

 

 

 

 

Nowe odbłyśniki: 

 

Image and video hosting by TinyPic



I efekt finalny :naughty:

 

Image and video hosting by TinyPic

Od razu jest inna jazda w nocy :P

Żarniki zostały stare. Przy cenie soczewek z b8, myślę, że nie ma sensu jak coś się bawić w regeneracje oryginalnych z b7. 

Ja swoje kupiłem od użytkownika z forum booolek, polecam ;) Dotarły w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, spenchjdx1 napisał:

Lampy rozklejone i sklejone ponownie ;) Dla potomnych ja użyłem sznura o grubości 6mm i był ok. 

Wymienione soczewki na b8 fl i jest meeega, tak powinny świecić xenony :D

Image and video hosting by TinyPic  

Stan 10 letnich odbłyśników:

Image and video hosting by TinyPic

 

 

 

 

Nowe odbłyśniki: 

 

Image and video hosting by TinyPic



I efekt finalny :naughty:

 

Image and video hosting by TinyPic

Od razu jest inna jazda w nocy :P

Żarniki zostały stare. Przy cenie soczewek z b8, myślę, że nie ma sensu jak coś się bawić w regeneracje oryginalnych z b7. 

Ja swoje kupiłem od użytkownika z forum booolek, polecam ;) Dotarły w idealnym stanie.

Podlinkujesz sznur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, góra czy dół? Nie mogę się zdecydować czy malować je w kolor jak na dole czy zostawić siwe... :decayed:

porownanie-small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przemalowal na jakis oczojebny kolor. Nawet jakis fiolet :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu widział kolor z palety BMW :wink:

2012M514.jpg

W dniu 16.12.2017 o 21:39, spenchjdx1 napisał:

Swoją drogą oryginalne światła cofania w b7 w sedanie to jest jakiś żart chyba :facepalm:. Kompletnie nic nie widać, światło stopu daje podobną ilość światła co te cofania... Na zdjęciu wymieniona tylko jedna żarówka na leda :). Jest przepaść..

Nie walą Ci błędem na fisie te ledy we wstecznych? Co to za żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...