Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana zamka drzwi kierowcy w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, uszkodził mi się zamek w moim Audi (A4 B6 2.0 ALT 2001r). Chciałbym kupić i założyć sam nowy zamek. Wiem jak go zdemontować i zamontować bo juz dziś się sporo namęczyłem i wiem co i jak :)

Mam pytanie czy jak kupię nowy zamek np na alledrogo to czy bedzie pasował, czy nie bedzie trzeba go jakos zainstalowac w komputerze auta lub zaprogramowac kluczyk? Moze to glupie pytanie, ale po prostu tego nie wiem.

Może polecicie jakąś konkretną ofertę z takim zamkiem? Ja znalazłem coś takiego http://allegro.pl/zamek-lewy-przod-audi-a4-b6-a6-c5-4b1837015g-nowy-i6996863830.html#imglayer

Może lepiej kupić używany oryginalny zamek?

Dziękuję za każdą pomoc :) Pozdrawiam całą rodzinę z pod znaku czterech pierścieni :)

Edytowane przez Piotr Kaziuk

Opublikowano

Kup Ori używkę. Lepsze to niż niewiadomego pochodzenia zamiennik. Cena też będzie dostępna. Bierz w okolicy swojego rocznika. O kluczyk się nie martw bo możesz przełożyć wkładkę i będzie chodził pod starym kluczem. Pozdrawiam


Tapnięte z iPhone

Opublikowano
  • Autor

Dzis wymątowałem zamek i mam juz jego numery 4B1837015B. Wkladka i klamka zostaje chodzi mi o sam mechanizm w srodku drzwi taki jak w liknku powyzej. Mysle ze jak zamowie po numerach to bedzie pasowal. Pozdrawiam

Opublikowano

Cześć, zamówiłeś może ten zamiennik DME? Bo też jestem nim zainteresowany. Uważam że używka to loteria, bo w niej zaraz też może rypnąć sprężynka albo plastikowe zębatki i nie będzie odbijać... 

Opublikowano
  • Autor

Tak, zamówiłem. W weekend będę go montował. Dam znać co i jak. Wygląda na solidny i z wyglądu jest identyczny jak oryginał. W razie czego jest 2 lata gwarancji :) Pozdrawiam

Opublikowano

Super, to czekam na informacje :) Bo na pewno nie wydam 300zł za pewnie taki sam lub niewiele lepszy zamek, a używki to trochę loteria (zaraz znów pójdą zębatki/sprężynki albo zabawy z mikrostykami).  U mnie poszły te sprężynki z zębatkami i nie odbija (chyba że palcem docisnę). 

Opublikowano

Eh koledzy jesteście twardzielami. Jeżeli uważacie ze używka to loteria to powiem wam ze zamiennik to jest dopiero rosyjska ruletka nigdy nie wiadomo kiedy wypali, kiedy nie. Żeby nie było zostawcie sobie stary zamek żeby można było podmieniać bo krańcówki do pół roku wytrzymują w zamiennikach. Mimo wszystko trwałości życzę.


Tapnięte z iPhone

Opublikowano
11 godzin temu, jaguaro napisał:

Eh koledzy jesteście twardzielami. Jeżeli uważacie ze używka to loteria to powiem wam ze zamiennik to jest dopiero rosyjska ruletka nigdy nie wiadomo kiedy wypali, kiedy nie. Żeby nie było zostawcie sobie stary zamek żeby można było podmieniać bo krańcówki do pół roku wytrzymują w zamiennikach. Mimo wszystko trwałości życzę.


Tapnięte z iPhone

Ale przerabiałeś ten temat czy po prostu wróżysz z fusów że ori to ori? I co ma tam wypalić, bomba wodorowa? Czemu krańcówka ma wytrzymać krócej skoro to jest taki sam element z tego samego materiału? (i wiadomo że się zostawia w backupie jak w dobrym stanie, to jest element który się zużywa/brudzi) :huh: jest to taki element że ciężko zrobić "gorszy" czy "lepszy".

Edytowane przez Sulfur

Opublikowano
W dniu 11/23/2017 o 18:24, Piotr Kaziuk napisał:

Tak, zamówiłem. W weekend będę go montował. Dam znać co i jak. Wygląda na solidny i z wyglądu jest identyczny jak oryginał. W razie czego jest 2 lata gwarancji :) Pozdrawiam

I jak, kolega zamontował ten zamek? Czekam na opinię :)

Opublikowano
Ale przerabiałeś ten temat czy po prostu wróżysz z fusów że ori to ori? I co ma tam wypalić, bomba wodorowa? Czemu krańcówka ma wytrzymać krócej skoro to jest taki sam element z tego samego materiału? (i wiadomo że się zostawia w backupie jak w dobrym stanie, to jest element który się zużywa/brudzi) :huh: jest to taki element że ciężko zrobić "gorszy" czy "lepszy".

Jeżeli uważasz ze krańcówka w zamienniku to taki sam element z tego samego materiału co Ori to bierz zamiennik pewnie tez będzie zrobiony z tego samego materiału co Ori i posłuży tak samo jak Ori. Logika kolego się kłania. Przerabiałem temat na kilku zamkach w Audi, Skodzie i Ostatnio w Seacie. Nie wiem wszystkiego ale co wiem to opiniuje żeby Wam ułatwić ale jak się nie podoba zawsze można zrobić po swojemu.


Tapnięte z iPhone
  • 2 lata później...
Opublikowano

Cześć Wszystkim :hi:

Dzisiaj poleciał zamek i u mnie. Pękła sprężynka odciągająca rygiel po otwarciu drzwi. Jak koniec z końcem wasze doświadczenia w tym temacie? Sam nie wiem czy szukać ori używki czy nowego. Jeśli nowy to jakiego producenta. Z kolegą jakiś czas temu przerabialiśmy temat nowego zamka w Passacie i było tak jak jaguaro pisał... loteria.

Pozdrawiam, Daniel

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 28.01.2020 o 20:18, dpiorek napisał:

Cześć Wszystkim :hi:

Dzisiaj poleciał zamek i u mnie. Pękła sprężynka odciągająca rygiel po otwarciu drzwi. Jak koniec z końcem wasze doświadczenia w tym temacie? Sam nie wiem czy szukać ori używki czy nowego. Jeśli nowy to jakiego producenta. Z kolegą jakiś czas temu przerabialiśmy temat nowego zamka w Passacie i było tak jak jaguaro pisał... loteria.

Pozdrawiam, Daniel

Hej mi tez chyba pekla ta sprezynka. Objaw taki, ze po otwarciu drzwi nie moge ich zamknac (jakby drzwiami o sciane walil ;-) ). Psikalem w  ten rygiel cx80 ale nie pomoglo. Mozna wymienic sprezynke czy trzeba caly zamek ?

  • 5 lat później...
Opublikowano

Odświeżam temat. Pół roku temu wymieniłem zamki tylne na zamienniki i mam problem bo wychodzi mi błąd "won't safe" - czyli mikrostyk. Teraz pytanie - mam dwa oryginalne zamki z których pewnie złożył bym jeden dobry (w nich też poszły po jednym mikrostyku) - czy zamek lewy różni się od zamka prawego "elektrycznie"? Chciałbym zrobić test, złożyć jeden działający zamek i nie wkładając go w drzwi, a tylko podpinając wtyczkę z lewych i  prawych drzwi tylnych sprawdzić, czy aby to na pewno to wina zamka, czy jakiś przewodów które do niego przychodzą.

 

Jeszcze jeden temat. Czy to jest prawda, że w b6 były dwa różne typy zamów?? W autach z początku produkcji (czy w mojej wersji z 2001r) były 6pin i mikrostyki, a w późniejszych nie było już mikrostyków i 7pin??

Edytowane przez Lukasz_mk2

Opublikowano
W dniu 27.10.2025 o 11:00, Lukasz_mk2 napisał(a):

Odświeżam temat. Pół roku temu wymieniłem zamki tylne na zamienniki i mam problem bo wychodzi mi błąd "won't safe" - czyli mikrostyk. Teraz pytanie - mam dwa oryginalne zamki z których pewnie złożył bym jeden dobry (w nich też poszły po jednym mikrostyku) - czy zamek lewy różni się od zamka prawego "elektrycznie"? Chciałbym zrobić test, złożyć jeden działający zamek i nie wkładając go w drzwi, a tylko podpinając wtyczkę z lewych i  prawych drzwi tylnych sprawdzić, czy aby to na pewno to wina zamka, czy jakiś przewodów które do niego przychodzą.

 

Jeszcze jeden temat. Czy to jest prawda, że w b6 były dwa różne typy zamów?? W autach z początku produkcji (czy w mojej wersji z 2001r) były 6pin i mikrostyki, a w późniejszych nie było już mikrostyków i 7pin??

Mam kilka zamków  z różnych roczników i wszystkie mają mikrostyki, co do zamienników mam zamontowane w skodzie ponad rok i śmigają, cena nowego ok 70 zł , za stare ori chcieli 150zł ile pochodzą nie wiem , ale i zamienniki i używki ori to loteria 

Edytowane przez greg2505

Opublikowano
Godzinę temu, greg2505 napisał(a):

Mam kilka zamków  z różnych roczników i wszystkie mają mikrostyki, co do zamienników mam zamontowane w skodzie ponad rok i śmigają, cena nowego ok 70 zł , za stare ori chcieli 150zł ile pochodzą nie wiem , ale i zamienniki i używki ori to loteria 

To co sugerujesz?? Bo mi ręce opadają. Kupić kolejne zamienniki, czy szukać ori używek, które już trochę lat mają za sobą??

Opublikowano
21 godzin temu, Lukasz_mk2 napisał(a):

To co sugerujesz?? Bo mi ręce opadają. Kupić kolejne zamienniki, czy szukać ori używek, które już trochę lat mają za sobą??

Ja tylko napisałem jak to wygląda, osobiście brałbym zamiennik brałem ten z aukcji tyle że do skody, ale miał też do a4, cena niska więc można zaryzykować 

ALLEGRO.PL

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.