Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b5 1.9 AHU jaki olej.


Endriu110694

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lukaszooo napisał:

Kolego AHU to silnik do czołgu i lanie takie oleju jest nie potrzebne ale jeśli chcesz wydawać bez sensu kase to twoja sprawa. Kup motula 10w40 który jest tanszy o jakies 50zł, wymieniaj olej co 12 tys i dobijaj do miliona km.

Kolega pisze 100% prawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Hezen napisał:

Twój silnik ma chodzić na 5W o normie 505.00 i basta.
Jak po płukance zacznie gdzieś cieknąć to tak samo wyciek pojawił by się przy wymianie oleju.
Silnik zawdzięcza swoją szczelność dzięki uszczelkom a nie nagromaczonemu nagarowi.
Jeśli zacznie ciec to wymienia się uszczelnienia które przeciekają.
Jak silnik suchy i jest w dobrej kondycji to płukanka nie wyrządzi żadnych szkód.

Wysłane z OP3T
 

Oleje 10 w również posiadają normę 505.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale ze względu na turbinę leje się do tego silnika 5W gdyż w niskich temperaturach silnik ma łatwiejszy rozruch a olej szybciej dociera do newralgicznych części silnika niż byśmy zalali 10W

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze pancerny doskonale wiem ale jego pancernosc nie powinna chyba odbierać mu możliwości pracy na dobrym oleju :D Podsumowując te wszystkie rady jak zaleje mu motula 5w40 tego z foto, wyjdzie mu to na zdrowie? :D

_20171121_193549.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale Motula z pewnego źródła np. od dzika z naszego forum.
Również możesz lać Valvoline 5W40, jeżdziłem na tym oleju i polecam.
Obecnie wróciłem przed zimą do Motula żeby porównać ile go silnik spije w porównaniu do Valvoline.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś 8lat przejeżdża do mnie gość 1Z i zawsze przywozi Mobila 15w40 na budziku z tego co pamietam jest 600tys. 10w40 leje do wszystkim 1.9 jakie do mnie przyjeżdzają oprócz tego dziadka który ma zawsze swój olej. Wspomniany 1Z na 15w40 chodzi 10 razy ładniej niż większość PDeków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Hezen napisał:

Owszem, ale ze względu na turbinę leje się do tego silnika 5W gdyż w niskich temperaturach silnik ma łatwiejszy rozruch a olej szybciej dociera do newralgicznych części silnika niż byśmy zalali 10W

Wysłane z OP3T
 

Nie mogę napisać że jest lepszy 5w bo nie próbowałem,ale w 2011r był mróz -35 i samochód odpalił i był zalany jak do chwili obecnej 10w40 valvoline i stał pod chmurką,forum to opinie i sam z nich korzystam bo są pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Endriu110694 napisał:

Jak możecie to dajcie jakiś namiar na tego Pana co sprzedaje oryginalny motul :D sprzedaje na allegro? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, ale Millers trident wychodzi bardzo podobnie cenowo jak motul i teraz się waham pomiędzy tymi dwoma. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi podróbami to jest lekka nagonka.... Dobry sklep motoryzacyjny nie moze pozwolić sobie na wstawianie podrabianego towaru. Kiedyś był jeden sklep motoryzacyjny na pół powiatu. Dziś jest 5 w jednym mieście, od 3 lat zaopatruje sie w jednym sklepie i chłopaki dobrze wiedzą że jeśli sprzedadzą podróbę to nie stracą jednego klienta tylko 10 bo wiadomości rozchodzą sie bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lukaszooo napisał:

Z tymi podróbami to jest lekka nagonka.... Dobry sklep motoryzacyjny nie moze pozwolić sobie na wstawianie podrabianego towaru. Kiedyś był jeden sklep motoryzacyjny na pół powiatu. Dziś jest 5 w jednym mieście, od 3 lat zaopatruje sie w jednym sklepie i chłopaki dobrze wiedzą że jeśli sprzedadzą podróbę to nie stracą jednego klienta tylko 10 bo wiadomości rozchodzą sie bardzo szybko.

No coś w tym jest... ktoś puścił kiedyś plotę, że jeden sprzedawca sprzedaję fake, lata minęły, a fejm pozostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał wcześniej że 5w jest rzadszy niż 10w,powiem tak zrobiłem test pewnej marki i ku mojemu zdziwieniu przy -22 c  10w był rzadszy niż 5w,możliwe że oryginał 10w jest lepszy niż 5w?.

Edytowane przez Helga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...