Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 3.0 TDI jaka stalówka na zapas


rodzyn90

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od niedawna jestem posiadaczem b7 3.0 TDI 204km. Miałem ostatnio sytuacje, kiedy przebiłem przednią oponę.

Z pomocą przyjechał do mnie kolega z kołem od b7 tylko od wersji 2.0 TDI.

Z powodu większych zacisków w mojej wersji stalówka nie przypasowała pod względem ET i uratował mnie zestaw naprawczy, który w końcu załapał i załatał dziure w moim kole na czas powrotu do domu.

Nauczony tym doświadczeniem postanowiłem zaopatrzyć się w koło zapasowe, które będzie pasować w kryzysowej sytuacji na przednią oś.

Panowie, jakie parametry ma stalówka do b7 3.0 tdi? O ile w ogole jest osiągalna stalówka pod te przednie zaciski. Opony standard - 205/55 R16

Z góry dzięki za pomoc.

 

Edytowane przez rodzyn90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówka raczej nie jest osiągalna, ale pewien nie jestem. Tu masz temat, w którym ten sam problem ktoś miał: 

Kalkulatory: 

http://www.willtheyfit.com/index.php?width=225&aspect=40&diameter=18&wheelwidth=8&offset=35&width2=225&aspect2=35&diameter2=19&wheelwidth2=8.5&offset2=30#content

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=205-55-16X6.5ET45&wheel2=225-45-17X7.5ET40&fcl=50mm&wcl=30mm&scl=50mm&sr=0mm

 

Tu temat specjalnie do tego typu pytań, powinieneś tam znaleźć informacje których szukasz, musisz tylko trochę poszperać ;) : 

 

Edytowane przez Doctore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem, że w gre wchodzą tylko alufelgi.

W sumie to nie jest tak źle - bo felgi które mam do tej pory na allegro kosztują ok. 600 zł a za stalówki pewnie trzeba by było dać 400 zł. Do drugiego kompletu kół na letnie opony nie będzie tragedii, ale na zapas trochę koszt dochodzi. Zastanawia mnie czy takie koło zmieści się w dziurę na zapas w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rodzyn90 napisał:

Tego się obawiałem, że w gre wchodzą tylko alufelgi.

W sumie to nie jest tak źle - bo felgi które mam do tej pory na allegro kosztują ok. 600 zł a za stalówki pewnie trzeba by było dać 400 zł. Do drugiego kompletu kół na letnie opony nie będzie tragedii, ale na zapas trochę koszt dochodzi. Zastanawia mnie czy takie koło zmieści się w dziurę na zapas w bagażniku.

Zmiesci. przeciez nawet jak masz felge wieksza to opona nizsza... obwod kola zawsze zostaje na podobnym poziomie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rodzyn90 napisał:

Tego się obawiałem, że w gre wchodzą tylko alufelgi.

Mylisz się. Wchodzi w grę ori dojazdówka 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazdówka 300 pln wychodzi na alledrogo.

Więc chyba lepiej dobrać gdzieś jedną alufelge 16 i założyć na nią oponę zimową, która mi została po wymianie opon na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2017 o 15:14, rodzyn90 napisał:

Dojazdówka 300 pln wychodzi na alledrogo.

Więc chyba lepiej dobrać gdzieś jedną alufelge 16 i założyć na nią oponę zimową, która mi została po wymianie opon na nowe.

 

To jest najlepsze rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...