Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż foteli el. z pamięcią - z anglika


Makale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Znalazłem w dobrej cenie fotele full elektryka z całym osprzętem z pamięcią. Ale pochodzą one z anglika. Co trzeba byłoby zrobić, żeby pamięć miał jednak kierowca a nie pasażer ?

Silniczki wszystkie przełożyć z pasażera do kierowcy? Pasują P&P? Czy może fotele są takie same i tylko przełożyć boczne plastiki z panelem sterowania, tak, żeby fotel prawy (kierowcy UK) założyć po lewo, tylko sterowanie zamienić po lewo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze temat maty ,jak zamienisz elektronike ,fotel pasażera (w uk kierowcy nie bedzie miał maty zajętości)

 

ogólnie rzezba jak masz z pamięcią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego mata zajętości będzie potrzebna ? Nie mam czujnika zapięcia pasów u siebie. Airbagi tego wymagają ? Ogólnie fotele jako fotele P&P tak ? Elektrykę też normalnie podłączę ? Tam tylko + i - się podaje w czerwonej kostce. Każdy sterownik drzwi obsłuży pamięć ? Pamięć lusterek nie potrzebuję na razie. Mam zwykłe grzane i el. lusterka bez pamięci, tilt i składania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 nie ma maty w siedzeniu pasażera.

W zasadzie zmiana wiązki + przełożenie silniczków powinno załatwić temat. Dopóki nie rozbierzesz foteli to się nie do wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, żeby wszystkie silniki i sterownik/moduł memo z fotela pasażera przełożyć 1:1 do fotela kierowcy. Może jest ktoś to to robił już.

Jeszcze drugie pytanie: dużo jest roboty żeby maty grzewcze przełożyć ? W chwili obecnej mam zwykłe placki, bez elektryki żadnej, ale mam pakiet światło + grzanie. Te co kupię są w full elektryce z memo, ale bez grzania i bez p[akietu światło. Akurat światło to najmniejszy problem bo lampkę z wiązką przełożę z mojego fotela, ale jak z matami właśnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obydwa fotele to naleśniki, wystarczy że przełożysz swoje gąbki. W przypadku regulowanych podudzi i gąbka sie różni i stelaż ma dodatkowe pręty do trzymania bocznego

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje to naleśniki i te z memo to naleśniki. Czyli całą dolną gąbkę mogę przełożyć 1:1 po prostu ? A dużo jest w ogóle roboty żeby przełożyć sam stelaż dolny ? Bo oparcie jest to samo, gąbka siedziska moja i tak musi być, czyli wystarczy, że przełożę sam stelaż dolny ten z silniczkami i sterownikiem memo do mojego fotela tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbierzesz to sam ocenisz co można przełożyć a z czym trzeba rzeźbić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy montażu pamięci samych foteli bez pamięci lusterek (mam nie składane bez pamięci i tilt)  sterownik drzwi też do wymiany ? W manualu od Bart-S jest napisane: 

Sterowniki drzwi które obsługują sterowanie pamięcią lusterek to:
8E1 959 801 / 802
8E1 959 801E / 802E
8E1 959 801F / 802F
8E1 959 801G / 802G

Czyli jak nie moentuje pamięci lusterek tylko samcych foteli to wymiana tego mnie nie dotyczy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia, ale przyciski z pamięcią są podłączone wlasnie do tego modułu i z niego jeden kabel do modułu pamięci pod siedzeniem. Zakladam że zmiana modulu drzwi bedzie konieczna

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc to masakra, żeby przełożyć cały osprzęt z fotela prawego do fotela lewego. Na razie podłącze je bez pamięci chyba bo na prawdę jest BARDZO dużo pracy. O ile same silniczki to jeszcze pół biedy to mam problem wyciągnąć wiązke oparcie/siedzisko, a nie potrafię "rozdzielić" oparcia od siedziska. Boję się, że jak to rozbiorę to już nie złożę. Na razie wyjąłem sterownik memo i przełożyłem tylko 1 silniczek, ten od przód / tył.

Ale idąc prostrzą drogą: czy fotele są symetryczne? Tzn mogę założyć fotel kierowcy UK (prawy) jako fotel kierowcy EU (lewy), a przełożyć samo sterowanie? Czy nie będzie miejsca, żeby pas przykręcić? No kurczę nie wiem jak to ugryźć.

I jeszcze raz jedna rzecz: jak przełożyć tą całą piankę z grzaniem? W oparciu też jest grzane?

Może ktoś by chciał się podjąć przełożenia mat(całych pianek) i osprzętu z fotela lewy/prawy. 

I czy przełożę silniczki to nie będą one działać w drugą stronę? Tzn jak silnik z prawego fotela przełożę do lewego to jak kliknę odsuwanie to fotel się nie przesunie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozdzielić siedzisko od oparcia musisz wybić pręt znajdujący się pod osłonami plastikowymi po bokach. Najwiekszy problem to wyciągniecie prowadnic zagłówka.
Foteli nie zamienisz miejscami

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...