Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie świateł mijania (xenon)


rogigor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

dziś ustawiałem sobie światła mijania i chciałbym się tylko na 100% upewnić. Jako że audi ma światła asymetryczne to normalne, że od lewej do prawej idą delikatnie skosem w górę, aby nie oświetlać kierowców jadących z naprzeciwka, prawda? Poniżej moje ustawienie po kilku próbach. 

IMG_0474.jpg IMG_0475.jpg 

Po jeździe próbnej delikatnie skierowałem lewy reflektor bardziej w lewo, aby lepiej doświetlał lewe pobocze, ale rezultat nie odbiera zbytnio od powyższego.

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to normalne, że linie się unoszą od lewej do prawej. Niemniej jednak na boki nie powinieneś ustawiać świateł jak Ci się podoba. Punkt załamania dla każdej z lamp powinien się znajdować dokładnie w osi soczewki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacji diagnostycznej koszt ustawienia świateł to 20 zł i ustawione są zgodnie z  przepisami. Te twoje grzebanie później widzimy na drodze , połowa aut oślepia bo każdy sobie podkręca jak mu wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo słuszne uwagi. Pojadę na stację diagnostyczną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jescze mam takie pytanie. lewy reflektor jest wymieniony i jest w sporo lepszym stanie niż prawy (na dodatek na d1s a prawy na d2s ale o tym pisałem w innym wątku). Ustawione są na jednakowej wysokości, żarniki nowe ten sam model a jednak lewy świeci mocniej i jakby odblask jest wyżej niż w prawym. W sensie jak kucam przed autem to lewy zaczyna szybciej razić niż prawy. trochę widać to na zdjęciu. Kwestia stanu soczewki i odbłyśnika prawda ?

e75a7d405aec5d707f468848f286d058.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w żarniku+różnica w stanie odbłyśnika+ różnica w regulacji lamp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarnik ten sam (aczkolwiek d2s plus d1s ale to nie powinno robić różnicy), wysokość równa (ustawiona na ścianie ale oczywiście po świętach pojadę na stację diagnostyczną) więc nie jedynie stan odbłyśnika?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2017 o 07:53, udiyane napisał:

Na stacji diagnostycznej koszt ustawienia świateł to 20 zł i ustawione są zgodnie z  przepisami. Te twoje grzebanie później widzimy na drodze , połowa aut oślepia bo każdy sobie podkręca jak mu wygodniej.

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...