Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

ściągasz plastikową szybkę(jest na zatrzaskach)Potem odkręcasz 2 śrubki krzyżakiem i wyjmujesz lampkę też jest na takich metalowych zatrzaskach. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , ja włanie montuje oswietlenie lusterek zewnetrznuch tzn. wstawiłem tam juz diode malutka wogóle nie wystaje , podłaczyłem ja +w kabel niebieski z czerwonm paskiem a- w czanrny z zielonym i pozamknieciu samochody dioda nie wygasa , prosze o pomoc w tej sprawie jakie inne kable wybrac , chem aby dioda gasła i zapalała sie razem z podswietleniem w srodku auta, prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego podłączasz te diody po lampkę przednia podsufitki plus do czarnozielonego a minus do czarnego i wszystko powinno być gites.

pokaz fotkę z tego modu bo nie bardzo wiem gdzie umieściłeś ta diodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kupiłem diody do sedan przedlift z 97 roku i oczywiscie nie swiecą małe żarówki z przodu rurka świeci

moje pytanie brzmi:

gdzie mogę dostać te ledy z odwrotną polaryzacją?

jak zmienić kabelki w oświetleniu wnetrza z przodu żeby obecne ledy świeciły

ps prosze o wyrozumiałość

nie mam zielonego pojęcia o lutowaniu elektryce i elektronice

jak sobie nie dasz rady a jesteś z wawy to powyjmuj lampki i wpadnij na ursynów to Ci pomogę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy proszę zdjecie z modyfikacji , dioda ukryta jest wewnątrz lusterka narazie tylko jedno zdjecie ale jesli ktos chce moge dodac tez kilka zdjęć z całości swojej pracy a nie tylko efekt końcowy. http://img806.imageshack.us/i/diodaaudi.jpg/[br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 23:45_________________________________________________zdjecie nie odzwierciedla tego co jest w rzeczywistości promień diody ładnie oświetla ziemie , na zdjeciu wyraznie widac tylko punkt na drzwiach gdyz samochód stoi pod latarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj więcej fotek.A powiedz jeszcze czemu ma służyć te podświetlanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt wizualny auta jest lepszy, diody zapalaja sie i wygasaja razem z lampkami wewnatrz auta , tak jak kolega wczesniej wspomniał ma to byc pakiet ala coming home , w nowych Q7 oraz innych modelach jest ten pakiet, stąd też narodził sie pomysł aby moja audi taki posiadała [br]Dopisany: 14 Marzec 2011, 20:35_________________________________________________kiedy nadejda cieplejsze dni rozpocznę montaż ori halogenów, podepne te same kable w tedy pakiet coming /leaving home bedzie w pełni ukończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałem w audi Q7 taki element oświetlenia- już wszystko rozumiem.W fordach jest podobna sprawa tyle, że oświetlenie pada na klamkę-też ciekawy efekt.

Jak będziesz mógł to prześlij więcej zdjęć to i może się też za to wezmę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli przykucniesz to zobaczysz ze w czarnym plastiku w lusterku jest mniej wiecej po srodku taka mała dziurka w której własnie umiesciłem diode. moge wstawic zdjecie diody jaka tam zastosowałem a zdjecia z montażu postaram sie wstawić jutro ale jak rozebrac i odkrecic luterko to raczej wiadomo :> sory za jakosc zdjec ale nie ma dobrego aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli przykucniesz to zobaczysz ze w czarnym plastiku w lusterku jest mniej wiecej po srodku taka mała dziurka w której własnie umiesciłem diode. moge wstawic zdjecie diody jaka tam zastosowałem a zdjecia z montażu postaram sie wstawić jutro ale jak rozebrac i odkrecic luterko to raczej wiadomo :> sory za jakosc zdjec ale nie ma dobrego aparatu.

mam nadzieje że ją dobrze zaizolowałeś :wink4:, wiesz po co tam jest ta dziurka? to odpływ wody z lusterka żeby CI nie stała w obudowie :naughty:, lepiej byłoby nawiercić jeszcze jedną dziurę, i tam wsadzic diodę, i ją zasylikonować :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego własnie tak to wykonałem :> ale nowa dziurka służy do odpływu wody wszystko jest sprawdzone zaizolowane el. lusterko działa w każdym kierunku i nie wyrywa diody :wink4:

no to elegencko :wink4:, myślałem o czymś takim ale żeby wsadzic w lusterko modół z 3 diód, ale to zobaczę jak wyjdzie w praniu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myslałem ale po dluzszym przemysleniu postanowilem wstawic 1 diode zgrabniej to wyglada nie zuca sie w oczy za dnia ponieważ nie widac ze co kolwiek tam siedzi dioda jest rownoz krawedzia lusterka a do tego ładnie oświetla podłoże wiec stosowanie 3 diod jest zbedne :)[br]Dopisany: 14 Marzec 2011, 23:35_________________________________________________jak zamontowac oswietlenie kratek nawiewu? wiem trzeba kupic nowe kratki do czego to podłaczyć

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myslałem ale po dluzszym przemysleniu postanowilem wstawic 1 diode zgrabniej to wyglada nie zuca sie w oczy za dnia ponieważ nie widac ze co kolwiek tam siedzi dioda jest rownoz krawedzia lusterka a do tego ładnie oświetla podłoże wiec stosowanie 3 diod jest zbedne :)[br]Dopisany: 14 Marzec 2011, 23:35_________________________________________________jak zamontowac oswietlenie kratek nawiewu? wiem trzeba kupic nowe kratki do czego to podłaczyć

?

jest o tym wątek, ja mam podłączone pod postojówki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem w samochodzie zrobić pewne zmiany w oswietleniu :kox:.

Czerwone podświetlenie nóg podczas otwierania drzwi

Oświetlenie nóg miało być czerwone wiec kupiłem zwykłe diody np

ledyeg0.th.jpg

Jakie żarówki???

1999-2001 B5 oraz 2001-2004 B6

przód:

2 x żarówki rurkowe 42mm - 7,99zł/szt

Festoon_6led_42.jpg

2 x Ba9S (5W) małe światełka 12,99/szt

bas9_HP_bok.jpg

oswietlenie pod nogami - W5W 21zł/szt ceny zalezne od modeli

postojeiq8.th.jpg

Mam coś takiego zamontowane od ponad roku i przetrwalo zimę bez kłopotów lecz z kilkoma małymi różnicami:

- zamiast pojedynczych diod LED zastosowane

http://inergyled.hostil.pl/zdjecia/IMAG0045.jpg

a świeca tak: http://inergyled.hostil.pl/zdjecia/IMAG0041.jpg

- cena mniejsza i bezwzględnie pasuje do wszystkich modeli

wystarczy po dwa panele z jednej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie ten moduł do B5, jaki to jest dokładny moduł i jak należy wiedzieć by był dopasowany do B5?

led2ei1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...