Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

ja w bixenonie mam zółtą pozycje :decayed: przynajmniej nie pala sie co miesiąc, a u mnie to i tak prawie nigdy nie zapalone :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to mnie zjechaliście teraz :przebiegly: Ja u siebie mam postojówki Philipsa Bluevision bo były w zestawie z żarówkami :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to mnie zjechaliście teraz :przebiegly: Ja u siebie mam postojówki Philipsa Bluevision bo były w zestawie z żarówkami :wink4:

dlaczego ja nie widze sesnsu wkładać ledowej postojówki do zwykłych żarówek, co innego Blue Vision, czy Xenon, Kowi jest wyjątkiem bo on non stop na Dziennych napiertala :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to mnie zjechaliście teraz :przebiegly: Ja u siebie mam postojówki Philipsa Bluevision bo były w zestawie z żarówkami :wink4:

dlaczego ja nie widze sesnsu wkładać ledowej postojówki do zwykłych żarówek, co innego Blue Vision, czy Xenon, Kowi jest wyjątkiem bo on non stop na Dziennych napiertala :polew:

nie ma nic lepszego niz te dzienne :evil: to chyba mój najlepszy mod w tym roku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie mam dziennych bo w zasadzie A4 nie jeżdzę codziennie. Na codzienne upalanie do pracy mam Audi 80 B3 i tam również nie widzę sensu zakładania ledowej postojówki do żarówki o żółtej barwie :wink4:

Kowi jest jakiś temat jak podłączyć światła dzienne? Ja u siebie miałbym jeszcze problem o tyle że u mnie jest kodowanie skandynawskie i światła mijania włączają się automatycznie po przekręceniu zapłonu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o dzienne to jest opis w wątku o rezaniu bixenonu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o dzienne to jest opis w wątku o rezaniu bixenonu :wink4:

Dzięki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszało mi się z edycją tych wiadomości bo się zamotałem :wallbash: więc jest ok moim zdaniem też śmiesznie jak podświetlenie tablicy z tyłu podświetla lepiej niż światło cofania :polew:a to że palą się często to zależy od ledów i nie koniecznie ich ceny puki co ja mam przy tablicy prawie rok może kilka w środku żarówki nie się nie pali już ale w jednej żarówce przecież jest klika ledów tzn smd i jakoś różnicy nie widać chociaż ja mam tak że chwaląc czymś u siebie zaraz się zaczyna pierdo..ć :wallbash: , do zwykłych lamp z przodu też są różne żarówki więc i leda można wsadzić, kwestią zimnej bieli dla policji zimna biel może być kolorem niebieskim , jakiś czas temu tłumacząc się brakiem zapiętych pasów jeden pan zaglądał mi w lampy w nocy ale nic mi nie powiedział ale na przeglądzie w speed carze już marudzili że to bardziej niebieskie jak białe a ja na to że te normalne białe jest bardziej żółte niż białe heheh i było do przodu jak o czymś zapomniałem dopisać to sorki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszało mi się z edycją tych wiadomości bo się zamotałem :wallbash: więc jest ok moim zdaniem też śmiesznie jak podświetlenie tablicy z tyłu podświetla lepiej niż światło cofania :polew:a to że palą się często to zależy od ledów i nie koniecznie ich ceny puki co ja mam przy tablicy prawie rok może kilka w środku żarówki nie się nie pali już ale w jednej żarówce przecież jest klika ledów tzn smd i jakoś różnicy nie widać chociaż ja mam tak że chwaląc czymś u siebie zaraz się zaczyna pierdo..ć :wallbash: , do zwykłych lamp z przodu też są różne żarówki więc i leda można wsadzić, kwestią zimnej bieli dla policji zimna biel może być kolorem niebieskim , jakiś czas temu tłumacząc się brakiem zapiętych pasów jeden pan zaglądał mi w lampy w nocy ale nic mi nie powiedział ale na przeglądzie w speed carze już marudzili że to bardziej niebieskie jak białe a ja na to że te normalne białe jest bardziej żółte niż białe heheh i było do przodu jak o czymś zapomniałem dopisać to sorki :decayed:

Dokładnie o to mi chodziło.Ja też mam tak czasem że odpisuję a nawet dokładnie nie doczytam posta przedmówcy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja założyłem tak samo pierwsze lepsze, nie pamiętam ile za nie zapłaciłem, ale jakiś miesiąc, czy nawet ponad świecą, ale znowu zakładałem u teścia takie same....baaa- nawet z tego samego żródła i tamte nawet się nie zapaliły. Więc zależy na to się trafi----po prostu teraz wszystko co ogólnie dostępne na rynku robią PINKPONGI (chinole :polew:) masowo i takie są tego wyniki.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie zapaliły się bo bieguny nie w tą stronę są spróbuj odwrotnie wsadzić powinna zapalić , ciekawe czy wszystkie tak pomyliłeś czy rzeczywiście coś z nimi nie tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja założyłem tak samo pierwsze lepsze, nie pamiętam ile za nie zapłaciłem, ale jakiś miesiąc, czy nawet ponad świecą, ale znowu zakładałem u teścia takie same....baaa- nawet z tego samego żródła i tamte nawet się nie zapaliły. Więc zależy na to się trafi----po prostu teraz wszystko co ogólnie dostępne na rynku robią PINKPONGI (chinole :polew:) masowo i takie są tego wyniki.

Pozdrawiam!

jeśli by to przedlift to na 100% biegunowość :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem już ledy do autka i teraz nasuneła mi się taka myśl. Jak zdemontować oświetlenie żeby wymienić żarówki? Dzisiaj miałem zobaczyć w autku czy są tam jakieś zatrzaski albo śrubki ale zapomniałem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to nie chodzi o bieguny, bo pamiętałem o tym....odwracałem itd. Przełożyłem je nawet do swojego i one po prostu były trefne. Więc moim zdaniem naprawdę zależy jak kto trafi, bo w poprzednich autach zakładałem i też raz miałem taki przypadek, za tamte zapłaciłem na postój po chyba ok. 10zł, a na podświetlenie rej. za komplet 2szt. zapłaciłem 42zł i jedna z nich też była trefna (na drugi dzień byłem w pobliżu sklepu w którym je kupiłem, powiedziałem sprzedawcy jaka jest sytuacja i on na to że to już nie pierwszy raz jeśli chodzi o LED).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem wszystkie żarówki na led już ze 2 miechy temu i jest super. Mam tylko problem z zarowkami w podsufitce . Wydaje mi sie ze jest zmieniona biegunowosc w instalacji. Bo zwykla zarowka swieci normalnie a led nie. Myslalem ze jest spalona ale przelozylem do postojowek i swieci . Ma ktos na to jakis patent .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chętnie zobaczyłbym jak najlepiej zamienić bieguny w lampce podsufitki przedlifta (chodzi o te boczne mniejsze żarówki, obrócenie ich nie zmienia stanu rzeczy bo one są montowane pionowo, bieguny się nie zmieniają) póki co polutowałem do nich kabelki i popodłączałem odwrotnie do lampki nie wciskając ich do końca jednocześnie żeby nie porobić zwarć ale nie lubię tego typu fuszerek, dodatkowo przez to spaliłem 3 bezpieczniki i połamałem 2 bolce które mocują szybkę lampki podsufitki, musiałem ją przygleić na gluty żeby się trzymała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w przed lifcie w podsufitkę dałem leda to gdy wygaszacz zadziałał to ze dwie diody lekko się żarzyły i sobie odpuściłem natomiast w przednich mam POSTOJÓWKI DIODY SMD LED Ba9s T4W EFEKT XENON od ANDAR54 i jest gitara już ze 2 miesiące :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem elektronikiem i dziwna jest ta mała trwałość. Przecież ledy gotowości świecą w telewizorach dzień i noc kilkanaście lat...

Mogą być trzy przyczyny: napięcie instalacji za wysokie, diody wysilone (120% mocy nominalnej). Słabe chłodzenie (zabudowana termoizolacyjnie, brak obiegu powietrza).

Czy komuś świeci ponad rok? Podajcie producenta proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem elektronikiem i dziwna jest ta mała trwałość. Przecież ledy gotowości świecą w telewizorach dzień i noc kilkanaście lat...

Mogą być trzy przyczyny: napięcie instalacji za wysokie, diody wysilone (120% mocy nominalnej). Słabe chłodzenie (zabudowana termoizolacyjnie, brak obiegu powietrza).

Czy komuś świeci ponad rok? Podajcie producenta proszę.

Mi wszystko co opisałem w pierwszym wątku swieci do dzisiaj i ma sie całkiem dobrze, a w rejstracji trzeba zastosowac diody z rezystorem, tak samo w postojówkach(ja olałem temat i mam zwykłe żarówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakładał ktoś żarowki do B6. Ja mam taki problem że żarówki pierw mrugną a dopiero potem ściemniacz oświeca oświetlenie wnętrza :kwasny:. Miał ktoś z was taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...