Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Skrzynia - wymienić czy remontować ?


danielm21

Rekomendowane odpowiedzi

mam do wymiany napewno synchronizator biegu 3 (nie wiadomo co dalej sie okarze) co lepiej zrobic wymienic na urzywana od jakiegos anglika czy remontowac ta stara?? gdzie takie naprawy wykonuja i czy duzo to kasy kosztuje?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

szukaj nowej skrzyni bo za naprawe zaplacisz tyle co za 3 uzywki przy zakupie zwracaj uwage czy jest w niej olej jak niema to nie kupuj bo jesli lezala troszke bez oleju to po jakims czasie zacznie lozysko piszczec i nie bedzie to przyjemne podczas jazdy i nie sluchaj tlumaczenia spuscilem zeby bagarzznika nie wybrudzilo :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź oznaczenie swojej skrzyni, prawdopodobnie masz skrzynię biegów o oznaczeniu CPC.

Szukaj skrzyni o długości wałka 130mm, tarczy sprzęgła o średnicy 228mm.

Łatwiej będzie ci znaleźć skrzynię z Passata B5/B5FL lub Skody SuperB.

link przydatny do identyfikacji skrzyni biegów.

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_identyfikacja_skrzyni_przy_jej_zakupie-t57487.0.html;msg617257#msg617257

Wszelkie zapytania dotyczące zakupu skrzyni zadawaj w swoim wątku, informacje mogą okazać się przydatne dla innych użytkowników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki spetsnaz za wszystkie rady troszke zle odczytalem co napisales :embarrassed: pozostalo mi tylko znalesc odpowiednia skrzynie... dzieki za pomoc

Ja już jestm po wymianie skrzyni, w moim przypadku CPC zamieniłem na EEN z Passata AVB 2004r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem skrzynie od passata z 2001 roku o oznaczeniu EEN.. 60km ode mnie.... pozostaje mi jechac do mechanika i sie upewnic czy sie nadaje... mysle ze chyba sie skusze?? dzieki za pomoc bo kupilem wymazona a4 a tu mi teraz skrzynia siada a wczesniej sie dowiedzialem ze mam sobie juz odkladac na zawieszenie :confused4: coz urok samochodow uzywanych... dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEN na 100% pasuje, przełożenia są minimalnie dłuższe niż CPC, pozostaje kwestia dokupienia sprzęgła (jeżeli Twoje jest w słabym stanie) oraz koniecznie wymień symering na wale. Koszt nie jest wielki a jeżeli zacznie Ci puszczać olej to trzeba ponownie demontować skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do wymiany napewno synchronizator biegu 3 (nie wiadomo co dalej sie okarze) co lepiej zrobic wymienic na urzywana od jakiegos anglika czy remontowac ta stara?? gdzie takie naprawy wykonuja i czy duzo to kasy kosztuje?? pozdrawiam

Pozwolę dodać trochę różnych spostrzerzeń:

mam a4 3 lata ;-)

  • - ja 1 skrzynie w której mi padł synch 5 biegu (2 miechy po zakupie autka) -> zmieniłem na
    używkę.
    Pojezdziłem rok i padła znowu 5 -ka!!! Naprawiłem (zmiana synchro na nówke z ASO) - cena naprawy około 750zł (z olejem i częściami)
    po roku padł syncho 3 (też naprawiłem)
    i wczoraj padł chyba znowu synchro 5 biegu ;-(. Podejrzewam że raczej to nie ten nowy bo jest duża szansa że mechanik mógł je pozamieniać miejscami przy naprawie 3 biegu (chyba od 2-5 są takie same).
    I sam się zastanawiać czy naprawiać...
  • zadzwoniłem do gościa który naprawia ich średnio kilka tygodniowo (Suchedniów) i powiedział mi tak:
    - ten typ skrzyń tak ma....po prostu loteria... Nigdy nie wiesz co kupisz, a jak skrzynie nie rozwalona to watro naprawić bo wbrew pozorom skrzynia jest dosyć prosta....
    Mówił też że oni leją oleje czerwone (chyba AFT) takie co idą do automatów i jest dużo lepiej.. ale nie idealnie (synchro wciąz padają).
    A to jest całkiem ciekawe bo wszystkie moje awarie były w ZIMIE (zawsze miałem zalany olej Castrol TAF-X 75W/90 - podobno dobry ) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marecki_78 ten olej co masz zalany tafix 75w/90 to jest dobry olej sam na taki wymienialem 2 lata temu i jezdze bez problemu i nic sie niedzieje

Teraz mam zalany oryginał i zobaczymy (to chyba Castrol jakiś jest bo butelka taka sama)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do spetsnaz.... nie chce zaczynac nowego wontku wiec pisze tutaj choc troszke nie natemat... przy demontazu skrzyni okazalo sie ze ten symering na wale juz przepuscil olej... mechanik powiedzial ze mam wymienic tarcz bo jest od oleju no i ten symering oczywiscie ... podkresle tylko ze ze sprzeglem nie bylo problemow i zaczynalo lapac juz od polowy... czeka mnie wymiana sprzegla jeszcze??pozdrawiam i z gory dzieki... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

symering wymień koniecznie, sprzęgło również, najlepiej komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy skrzynia z oznaczeniem EEN pasuje w 100% w zamian za skrzynie z oznaczeniem CPC poniewaz skrzynia CPC jest dluzsza niz EEN i czy sa jakies problemy z zamontowaniem czy wyciagam ta i zagladam druga. Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...