Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co można zrobić samemu


Tamek141

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać, zbliża mi się wolne w robocie więc planuje zrobić jakiś mini serwis swojego 1.8T Q 235ps.  Planuję all filtry, płukanke silnika i nowy olej oczywiście, płukankę układu chłodniczego, zajrzeć do przepustnicy i ewentualne czyszczonko jej, wypadanie zapłonu więc i pewnie cewka pójdzie do wymiany, moje pytanie co można jeszcze zrobić samemu bez większych nakładów finansowych a może pomóc autku :) Mam vaga.

Edytowane przez Tamek141
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tamek141 napisał:

Powitać, zbliża mi się wolne w robocie więc planuje zrobić jakiś mini serwis swojego 1.8T.  Planuję all filtry, płukanke silnika i nowy olej oczywiście, płukankę układu chłodniczego, zajrzeć do przepustnicy i ewentualne czyszczonko jej, wypadanie zapłonu więc i pewnie cewka pójdzie do wymiany, moje pytanie co można jeszcze zrobić samemu bez większych nakładów finansowych a może pomóc autku :) Mam vaga.

Przejrzeć i wyczyścić odmę, sprawdzić szczelność dolotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkim zrobić logi dynamiczne żeby ocenić czy trzyma parametry. Jak dorwiesz się do odmy to od razu kup to kolanko, bo na 90% się rozleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę usunąć posta ale dowiedziałem się już ze olej w dolocie to standard?

 

przepstnica.jpg

przepistnica 2.jpg

przepustnica 3.jpg

Edytowane przez Tamek141
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to wąż który idzie od ic do przepustnicy to powiem Ci ze u mnie nawet kropelki oleju nie było i nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz grzebać to warto zajrzeć do ukł. Hamulcowego. Wymienić klocki jak potrzeba tarcze, zalać świeżym płynem. Zrobilem ostatnio taki serwis w drugim aucie, Seat. Niby klocki jeszcze byly, ale po wymianie samochód o niebo lepiej hamuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...