Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z silniczkiem regulacji reflektora A4 B6


KlejnotNilu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.01.2018 o 22:37, michcio28810 napisał:

To może ten jest za krótki. Mam z białą szpilka. Jutro porównam go z tym z zieloną

Hej kolego, mam ten sam problem co autor postu. Wymienilem prawa lampe i okazalo sie, ze silniczek regulacji lampy (valeo, zielony trzpien z kulka) nie pasuje. Jest jakby za krotki identycznie jak u autora postu na zdjeciach. Wymieniona lampa niby Valeo. Porownywales dwa silniczki? Wiesz moze jaki powinien pasowac? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 22:33, kokojumbo123 napisał:

Hej kolego, mam ten sam problem co autor postu. Wymienilem prawa lampe i okazalo sie, ze silniczek regulacji lampy (valeo, zielony trzpien z kulka) nie pasuje. Jest jakby za krotki identycznie jak u autora postu na zdjeciach. Wymieniona lampa niby Valeo. Porownywales dwa silniczki? Wiesz moze jaki powinien pasowac? Pozdrawiam

Wydaje mi się że ten zielony powinien mieć regulację długości trzpienia... jak na kulce jest nacięcie na śrubokręt krzyżakowy, to poprostu musisz go wykręcić nieco 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem co autor tematu. W audi a4 b5 poliftowym przełożyłem oryginalne światła na lampy depo. Niestety z jednej strony nie miałem silniczka. Przełożyłem oryginalny Valeo, niestety jego trzpień jest zbyt mocno schowany.

 

Czy trzpień w zielonym silniczki jest wykręcany? Próbowałem wykręcić ale poza obrobionym nacięciem na kolce trzpienia na śrubokręt nic nie udało mi się zyskać. Jak to wykręcić? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wymieniałem z xenonów i nie mam pokrętła ręcznej regulacji. Rozebrałem jeden silniczek który miałem luzem i ręcznie ustawiłem go na maksymalnie wyciągnięty. Mam nadzieje, że teraz uda się to wsadzić do lampy.

 

Odnośnie wkręcania trzpienia. W silniczku 1J0941295F NIE WOLNO wkręcać trzpienia ręcznie ponieważ po drugiej stronie w środku jest dźwigienka potencjometru. Bez rozebrania silniczka nic nie wkręcimy a jedynie możemy uszkodzić ten potencjometr.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobny problem mam. Kupiłem lampę ,,depo", zamontowałem silniczek góra/dół, oraz lampę do auta (prawa) a   diagnosta ustawił. Wieczorem pojechałem na drogę by sprawdzić to ustawienie - jest ok. tyle, że regulacja silniczkiem wysokości nie działa, to znaczy lewa lampa na całkowitym obniżeniu (przy ścianie) schodzi ok. 8 cm, a prawa ok 2cm. Czy to znaczy, że regulacje pion/poziom źle ustawione, czy ja źle zamontowałem silniczek? Może ktoś miał podobnie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...