Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ciężko odpala 2.8 + LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem z odpalaniem auta i nie wiem od czego zaczac, nie ma znaczenia czy zim,ny czy cieply, poprostu czasem odpali normalnie czyli ze 2-3 obroty, a czasem trzeba go krecic nawet kilkanascie... silnik to 2.8 v6 AQD + gaz, bylem u mechanika zeby podlaczyl pod komputer w celu pokazania czy sa bledy i jest jeden, mianowicie: "Zawor wtrysku powietrza wtornego, obwod otwarty"

Czy ten blad ma jakis wplyw na to? jesli nie to gdzie szukac problemu? od czego zaczac najpierw? pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez sandall

Opublikowano

Ten błąd to pewnie od pompy powietrza wtórnego SAI i jest albo gdzieś nieszczelność lub padł przekaźnik albo jeszcze coś innego. Z odpalaniem nie powinno mieć to powiązania. Spróbuj zakręcić lpg, może reduktor puszcza

Opublikowano
  • Autor

Zakrecic i testowac na benzynie? A z tym bledem to jest to cos powaznego, czy jakas pier**la raczej?

Opublikowano
32 minuty temu, sandall napisał:

Zakrecic i testowac na benzynie?

Tak. Jeśli rzeczywiście to od SAI to można uznać, że pierdoła. Zapewne świeci się check i nie wiem jak Ciebie ale mnie ta kontrolka drażni :P

Opublikowano
  • Autor

Wlasnie, ze nie swieci sie zadna kontrolka. Ok bede testowac na samej benie i zobacze.

Opublikowano
  • Autor

Zrobilem jak radziles i faktycznie, jak zakrece gaz to pali normalnie, co dalej?:)

Opublikowano

To reduktor albo wtryskiwacze puszczają gaz do kolektora.

Jak przyjedziesz do domu to ściągnij podciśnienie z reduktora na noc, rano przed odpaleniem załóż podciśnienie i jak dobrze odpali to znaczy, że reduktor walnięty, jeżeli dalej źle to to samo zrób z wtryskiwaczami LPG.

Opublikowano
  • Autor

nie jestem mechanikiem, ani nie znam sie za bardzo na tych sprawach, dlatego nie bardzo wiem co gdzie jest i jak wyglada:) a ile mechanik moze za ta wziac, zeby naprawil? ;)

Opublikowano
4 minuty temu, sandall napisał:

nie jestem mechanikiem, ani nie znam sie za bardzo na tych sprawach, dlatego nie bardzo wiem co gdzie jest i jak wyglada:) a ile mechanik moze za ta wziac, zeby naprawil? ;)

Auto kupiłeś dla szpanu, że nawet nie wiesz gdzie jest podciśnienie na reduktorze? :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

juz wiem, dzieki za pomoc.

Opublikowano
27 minut temu, sandall napisał:

juz wiem, dzieki za pomoc.

Jeżeli pomogłem to po prawej masz taką strzałkę, naciśnij :)

Daj znać jutro jak efekty.

Opublikowano
3 godziny temu, k232 napisał:

To reduktor albo wtryskiwacze puszczają gaz do kolektora.

Jak przyjedziesz do domu to ściągnij podciśnienie z reduktora na noc, rano przed odpaleniem załóż podciśnienie i jak dobrze odpali to znaczy, że reduktor walnięty, jeżeli dalej źle to to samo zrób z wtryskiwaczami LPG.

Nauka nie idzie w las :grin:

3 godziny temu, sandall napisał:

Zrobilem jak radziles i faktycznie, jak zakrece gaz to pali normalnie, co dalej?:)

Puszcza reduktor tak jak sugeruje k232. 

Odwiedź gazownika niech sprawdzi .

Opublikowano

Bez gazownika też sprawdzi, instrukcje ma czarno na białym :D:D

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Sorki, ze tak dlugo trwala moja odpowiedz, tak okazalo sie, ze to reduktor, dziekuje za pomoc!

Opublikowano

Dzięki za odzew ☺️

Opublikowano

ok :)

Edytowane przez bjks88
blad

Opublikowano

Co to za reduktor, że takie zabiegi trzeba robić? Zakręc na parę dni gaz i się dowiesz, a prędzej zrób próbę jak opisano powyżej.

Opublikowano
W dniu 30.01.2018 o 20:55, przem8 napisał:

Co to za reduktor, że takie zabiegi trzeba robić? Zakręc na parę dni gaz i się dowiesz, a prędzej zrób próbę jak opisano powyżej.

instalacja Lovato EasyFast. Zakręce i zobaczę

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.