Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b7 1.8t bfb napinacz łańcucha.


mugolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zauważyłem dzisiaj w aucie rano przy minusowej temperaturze przy odpaleniu auta że coś tak terkocze, trwa to dosłownie z 5 sekund i tylko gdy jest na dworze mróz bo przy zerowych temp już tego nie ma. 
Z tego co wyczytałem na forach to chyba jest to napinacz łańcuszka :/
Co teraz z tym zrobić ? 
Jak sprawdzić czy to na pewno napinacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma ale 5s to już trochę przydługo. Czyściłeś smoka olejowego kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko przy rozruchu jak jest na minusie. 

Jak ciepły to nawet nie słychać że auto chodzi.

Miałem wcześniej b5 z silnikiem aeb jak dobrze pamiętam i nigdy czegoś takiego nie słyszałem :/ 

Nie czyscilem smoka bo auto dopiero kupiłem niedawno i od razu w sumie jechałem do Niemiec tylko zrobiłem obsługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukania silnika, micha w dół czyszczenie miski i smoka sprawdzanie pompy (zrób to przed zlaniem starego oleju) i zalać świeżym olejem. To taki standardzik w tych motorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2018 o 22:54, Dydki napisał:

Płukania silnika, micha w dół czyszczenie miski i smoka sprawdzanie pompy (zrób to przed zlaniem starego oleju) i zalać świeżym olejem. To taki standardzik w tych motorach.

Ja właśnie jestem po takiej operacji, warto było zrzucić miche i przepłukać silnik, kupę syfu bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego powiedz jeszcze jaki olej zalewasz? Ja osobiście miałem tak, że rzęziło przy odpalaniu po nocy ale to nie był łańcuch tylko szklanki. Zalany miałem Motul 5w40. Zmieniłem na valvoline 5w40 i mam cisze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Robert Romaniuk Roman napisał:

kolego powiedz jeszcze jaki olej zalewasz? Ja osobiście miałem tak, że rzęziło przy odpalaniu po nocy ale to nie był łańcuch tylko szklanki. Zalany miałem Motul 5w40. Zmieniłem na valvoline 5w40 i mam cisze.

 

Olej olejem wiadomo. A czyscilen miskę i smoka, a Przede wszystkim sprawdzałaś pompę czy domaga i wgl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mnie to wcześniej miałem valvoline 5w40, teraz mam motul 5w40 i nie widzę  różnicy, może trochę ciszej ale zmieniałem tez rozrząd i czyściłem smoka wiec to też może mieć wpływ na pracę silnika

Edytowane przez Drops24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...