Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ASN - Wymiana świec -> Zaolejone gniazda Powód/przyczyna Naprawa ? Uszczelka pokrywy zaworów ?


AlexDLU

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w nocy wymieniłem sobie wszystkie świece z BERU na BERU :D, świece kwalifikowały się do wymiany, w trakcie wymiany wyczyściłem gnazda etc.. jednak co zaobserwowałem to że 3 sztuki były zaolejone ale nie od strony tłoków tylko na ceramice, poniżej zdjęcia. Świece wymieniłem ze względu na wypadanie zapłonu na 2 i 6 cylindrze.

Pytanie odnośnie uszczelki pokrywy zaworów, po wyciągnięciu cewek gumki na cewkach były także lekko zaolejone, ponadto zwróciłem uwagę przy czyszczeniu że jak przyciskałem pokrywę w miejscu cewek to jakby ta uszczelka pracowała i delikanie ale to bardzo delikatnie wychodził olej zjawisko podobne jakby dolewać i ujmować wody ze szklani takie napięcie powierzchniowe ale ZAZNACZAM bardzo minimalne cięzko było to zauważyć.

Nie mam ubytków oleju, ani płynu.

Czy powodem zaolejonych świec i cewek może być wyeksploatowana uszczelka pokrywy zaworów ? Będę wdzięczny za porady.

Gniazdo przed wymianą starej świecy:

20180123_000339.jpg

To samo gniazdo ale inna ostrość zdjęcia:

20180123_000343.jpg

Stare świece po wyciągnięciu:

20180123_001012.jpg

Delikatny olej na cewce:

20180123_000536.jpg

Jakby olej po naciśnięciu na pokrywę zdjęcie trzeba powiększyć:

20180122_235916.jpg

 

NOWE ŚWIECE:

20180123_001408.jpg

Zdemontowane cewki, oraz zbiorniczek wyrównawczy:

20180123_001722.jpg

20180123_001737.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to uszczelka pokrywy zaworów. W tamtym roku też wymienialem bo lało na kolektor wydechowy i smierdzialo. Świece tez miałem zaolejone a z uszczelek zrobił się plastik. Ale głowica składa się z 2 części jedni mówią glowiczka ja to nazywam ramką w niej sa wałki i to jest wszystko na specjalnej pascie i przykrecone do głowicy. Jeśli gdzieś puscilo może ktoś kiedyś składał i spapral to tez będzie przepuszczac . Oby nie .

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternatywna wymiana  ? czego konkretnie szukać czy pasty czy uszczelki ? Ktoś ma wiedze na temat siły z jaką trzeba dokręcić sróby na pokrywnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień na razie samą uszczelkę pokrywy zaworów, a co do dokręcania to chyba nie ma info z jakim momentem więc na czuja :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał wymien uszczelki tylko. Ale dla wiadomości dam fotki gdzie może czasem na głowicy puszczać. Na fotkach widać dokładne miejsce łączenia ramki do głowicy. f9caf5d144e30431eaaa8a4cb7eff128.jpg3c65aeb172cd241225c127709cbd6e87.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jaką uszczelkę kupić ? ASO czy coś innego, dla mnie najważniejsza jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy duzo jest zabawy i jakiś tutorial może jak samodzielnie wymienić tą uszczelkę ? jakaś procedura etc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem od razu obydwie. Uszczelki Wiktor Reinz nie pamiętam jakieś 100 zł jedna chyba teraz może i tańsze. Trzeba popuścić bagnet oleju wyjąć filtr powietrza resztę gratów i z tej strony najłatwiej z drugiej ciężej bo ciasno i do tego mała grzechotka i krótkie torxy. Odkrecasz śrubki zdejmujesz pokrywy bardzo dobrze odtluszczasz benz ekstrakcyjna. Zakładasz uszczelki i teraz już nie pamiętam ale w niektórych miejscach smarujesz odpowiednim silikonem tak jest w instrukcji. Bodajrze na rogach.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba plastiki oslaniajace koła rozrządu trzeba tez zdjąć.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba ściągnąć osłonę rozrządu te górna i odpiąć przewód od odmy. Tu masz filmiki wersja krótka i długa.






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za filmik, widze ze troche rozbierania jest przy tym, to i przy okazji można wymienić kilka innych rzeczy, chociażby podciśnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...