Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z immobiliser


shuffler24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, auto ma problem z odpaleniem na ciepłym silniku ( takim, który lekko zdążył przestygnąć 10-30 min), na zimmnym zdarzało sie ale bardzo rzadko.  Podobno jakiś błąd na immo wyświetlił vag dowiedziałem sie od mechanika.  Zostałem odesłany do elektromechanika, który zaspiewał 400 zl za calkowite wywalenie immo z auta. Moje pytanie ktoś miał podobny problem ? Ktoś wie jak można samemu go rozwiązać taniej ? Audi a4 b5 1.8  1995 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, shuffler24 napisał:

Witam, auto ma problem z odpaleniem na ciepłym silniku ( takim, który lekko zdążył przestygnąć 10-30 min), na zimmnym zdarzało sie ale bardzo rzadko.  Podobno jakiś błąd na immo wyświetlił vag dowiedziałem sie od mechanika.  Zostałem odesłany do elektromechanika, który zaspiewał 400 zl za calkowite wywalenie immo z auta. Moje pytanie ktoś miał podobny problem ? Ktoś wie jak można samemu go rozwiązać taniej ? Audi a4 b5 1.8  1995 r.

a co ma immo do temp.silnika?? zupełnie nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma ;) potwierdzone info od mechanika , elektromechanika i internet. Dzisiaj własnie byłem u elektro i wypytywal o temperature zeby ulatwić mu znalezienie przyczyny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram wypowiedź kolegi że immo nie ma nic wspólnego z temperaturą, z odpalaniem silnika przy różnych temperaturach silnika. Jeśli rzeczywiście był błąd od immo to może świadczyć że coś jest z nim nie tak ale według mnie temperatura silnika nie ma na niego wpływu. Spotkałem się z przypadkiem że temperatura miała wpływ na padnięty czujnik położenia wału i też sprawiał kłopoty z odpalaniem ale nie z immo. Pozdrawiam 

Edytowane przez Przemek.1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, immo nie ma raczej nic wspólnego z temperaturą silnika, tym bardziej w B5:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc sugerujecie ze problem z odpalaniem nie lezy po stronie immo ?  Nie wspominałem wczesniej o wymianie zegarów z powodu nie działającego wskaznika obrotów robiłem to sam poprostu zamontowałem i przepiołem licznik. Czy w tym modelu to moze byc przyczyną tego błędu ? Dodam ze na liczniku przy przekreceniu stacyjki nie zapala sie kontrolka immo. Jakby w ogole jej nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, shuffler24 napisał:

  Nie wspominałem wczesniej o wymianie zegarów z powodu nie działającego wskaznika obrotów robiłem to sam poprostu zamontowałem i przepiołem licznik. Czy w tym modelu to moze byc przyczyną tego błędu ?

w tym roczniku nie ma immo w liczniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z immo miałbyś problem jeżeli byś odpalał auto i zaraz auto by gasło.

Jeżeli masz problem z odpaleniem na gorącym silniku to albo czujnik położenia wału korbowego albo już błędne wskazania czujnika temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...