Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wskaźnik na rolce napinającej a kąt synchronizacji rozrządu


wkowal10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie jestem po wymianie rozrządu 196 tkm. Silnik CJCB , pasek mam szerokości 25 mm i reszta podzespołów. W serwisie po vinie powiedzieli, że wymiana rozrządu po 210 tkm. Przy wężzszym pasku 210 tkm- trochę dziwne. Co o tym sądzicie?

Na rolce napinającej wskaźnik mam w pozycji skrajnej - po prawej stronie patrząc na rolkę. Czy to jest dobrze? Podczas pracy też się nie zmienia. Tylko jakby trochę drgał. O kąt synchronizacji mechanika nie pytałem.  Silnik chodzi ok , żadnych błędów. Czy kąt synchronizacji jest ok jak wskaźnik jest w pozycji wyciętej blaszki, czy bywa różnie?

Dodaję zdjęcie położenie wskaźnika przed i po wymianie rozrządu. 

rozrząd przed wymianą.jpgrozrząd po wymianie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę do mojego mechanika i poproszę go o sprawdzenie kąta vcdsem- chyba będzie wiedział o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z ELSY

"Wskazówka rolki napinającej znajduje się na środku lub maksymalnie 5 mm w prawo od wycięcia w płycie podstawy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie wskazówka jest przed wycięciem, przy słabym napięciu paska synchronizacja będzie skakać... Ja bym poprawił sam naciąg paska i tyle... A rolka napinająca ma mało wspólnego z wartością kąta synchronizacji, to zależy od ustawienia rozrządu na blokady i ewentualnej korekcji na kole wałka rozrządu... Słabe napięcie skutkuje jak pisałem skaczącymi odczytami...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil-vag napisał:

U niego wskazówka jest przed wycięciem, przy słabym napięciu paska synchronizacja będzie skakać... Ja bym poprawił sam naciąg paska i tyle...

Raczej za wycięciem w prawym skrajnym położeniu, zobacz fotkę po prawej, na lewej fotce jest przed wymianą rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście spojrzałem na 1 zdjęcie tylko [emoji14] na tym 2 masz już za wskaźnikiem. Pojeździj trochę, jak nowy pasek powinno się lekko cofnąć, a jak jest za mocno napięty to to raczej słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bin85 napisał:

Info z ELSY

"Wskazówka rolki napinającej znajduje się na środku lub maksymalnie 5 mm w prawo od wycięcia w płycie podstawy"

Te skrajne położenie to jest akurat 5 mm.

A co sądzicie o tym,że pasek jest wąski 25 mm (w innych silnikach występuje 30 mm) a wymiana wg vinu po 210tys. Pan w serwisie nie był w stanie mi odpowiedzieć Krotoskiy Cz-wa. Jutro zadzwonię do innego serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A zderzak nie był demontowany , bo nie zauważyłem żadnych śladów. Czy można zdemontować chłodnice bez demontażu zderzaka i wyjąć dołem jak samochód jest na podnośniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wkowal10 napisał:

 

A zderzak nie był demontowany , bo nie zauważyłem żadnych śladów. Czy można zdemontować chłodnice bez demontażu zderzaka i wyjąć dołem jak samochód jest na podnośniku?

Chłodnice można wyjąć bez zdejmowania zderzaka, wychodzi do góry, a odnośnie tego napinacza to sprawdź przy zapalonym silniku jak jest zimny a potem rozgrzany. Bo u mnie jak jest zimny to mam wskaźnik na środku a jak się nagrzeje to mam właśnie w skrajnym prawym położeniu jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcia. Jedno silnik nie odpalony, drugie silnik odpalony. Przy odpalonym silniku wskaźnik jest blisko wycięcia- widac drgania wskaźnika. Czy uWas też takie zjawisko występuje?

przed opaleniem silnika.jpg

odpalony silnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz prawidłowo ustawiony. Ma prawo lekko drgać. Nie szukaj problemu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dobrze,nic nie tykaj(mowa o ostatnim zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...