Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z centralnym zamkiem


ToXiC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki dziwny problem po zamknieciu drzwi z pilota nie zamykaja mi sie tylko drzwi od strony kierowcy gdzie wszystkie inne normalnie sie zamykaja, a w dodatku nie mrogna kierunki, przy otwarciu jest normalnie, gdy zamykam z pilota to w dzwiach tych od strony kierowcy dochodzi dzwiek ze proboje zamknac ale nic sie nie dzieje, nie zapala(nie mruga) sie kontrolka przy szybie

Gdzie z pilota spokojnie opuszczam szybki w kazdych ze drzwi. a chcialem dodac ze nie mam zamka w drzwiach od strony kierowcy jak i od strony pasazera.

Prosze o pomoc bo mam otwarte drzwi a alarm sie nie załącza. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli słychać że siłownik działa a nie zamyka to trzeba zaglądnąc do drzwi co sie stało, może spadło cięgno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego ToXiC ja bym proponował :vaglogi: ale pierw możesz looknąć w drzwi :decayed: Mi osobiście się wydaje że jak by cięgno spadło czy coś koło tego to kierunki by mrugały. Vag rozwieje wątpliwość czy jest to elektronika czy mechanika....

denis4444 może długo zamek nie był używany i zapiekł się czy coś w tym stylu. (a kluczyk się przekręca jak próbujesz zamknąć czy nie?) bo jak się przekręca to może też warto zapiąć vag-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są zamki typu DEAD-LOCK.Dwa silniczki zamykające i ryglujące drzwi.

Brak informacji o zamkniętych drzwiach-dlatego nie ma potwierdzenia kierunkami.

Auto zamykane jest "awaryjnnie" przez system.

Trzeba rozebrać zamek i sprawdzić co w nim gruchnęło.

Trochę trwa dobranie się do niego :decayed:

WD40 możesz sobie co najwyżej do wkładki kluczyka psiknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrałem Sie do drzwi i faktycznie jak by nie dociagal zamek wiec jakas usterka mechaniczna bo dziwny dzwiek z zamka dobiega jak by chcial zamknąć a po chwili odpusza i otwiera je najgorsze jest to ze ciezko go wyciagnac moze jakas mała instrukcja odkrecilem sruby ale zamek jest jeszcze czyms przymocowany do klamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dlugo po bawie sie tym napisze jak cos zmajstruje :kox:[br]Dopisany: 09 Luty 2009, 11:14_________________________________________________a wiec po rozkreceniu zamka okazalo sie ze troche sie w środku narozrabiało te plastikowe trybiki powyrabialy sie, zakupilem nowy zamek na allegro za 130zł oczywisice uzywany, podłaczylem przykrecilem i wszystko hula jak należy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również mam problem z centralnym zamkiem. Szukałem na forum ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. problem polega na tym iż gdy zamykam lub otwieram drzwi kluczykiem od strony kierowcy nie otwierają się drzwi pasażera poza tym pozostała reszta działa bezproblemowo a gdy np. wcisnę rygielek drzwi pasażera słychać prace pompki i reszta sie zamyka co może być przyczyną ??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jeszcze się z takim czymś nie spotkałem :blink:

Ja bym zdjął boczki z drzwi i popatrzył może coś tam jest nie tak, może błąd w sterowniku...

Warto by sprawdzić vag-iem.

Ale raczej wizyta w dobrym warsztacie będzie najlepsza. Chyba że koledzy coś wiedzą o takim przypadku bo mi nic do głowy nie przychodzi. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczki drzwi rozbierałem i na pierwszy rzut oka wszystko jest ok. A czy pompka od centralnego zamka ma wyjścia na każde drzwi oddzielnie czy jest rozdzielany wężyk do każdych drzwi i w którym dokładnie miejscu jest pompka?? Jak sprawdzić czy dochodzi powietrze do zamka?,chciałem ściągnąć wężyk ale nie chciał zejść nie wiem jak to się rozbiera wiec wiec zostawiłem to w spokoju... Mam jeszcze jedno pytanie czy kable dostępne np. na allegro http://www.allegro.pl/item562518396_interfejs_vw_audi_seat_skoda_vag_obd2_usb_kkl.html będzie dobry ?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

u mnie również wystąpił dziś problem z centralnym zamkiem. W momencie jak otwieram auto (z pilota oczywiście), zamek po sekundzie się zamyka. I szczerze mówiąc nie wiem co z tym dalej robić. Może macie jakiś pomysł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ten kabel to u mnie działa.

mam tez problem z centralnym nie dziala wcale nie zamyka i nie otwiera dzwi ani z pilota ani z kluczyka musze wszystkie dzwi zamykać osobno.Tak jakby słychać z tylu jakis dzwiek buczenie czy coś ale nie zamyka.mam jeszcze taki ///// http://www.a4-klub.pl/smf/b5_avv_nie_dziala_centralny-t68270.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Też mam problem z centralnym zamkiem. Jak zamykam auto pilotem to zamyka się wszystko oprócz drzwi od strony kierowcy, drzwi kierowcy mozna zamnąć tylko kluczykiem. Ponadto nie działa sterowanie szyb i lusterek (żadnych dziwnych dźwięków), nie działa podświetlenie włączników sterowania szybami i lusterkami po stronie kierowcy, tylko podświetlenie włącznika opuszczania szyby po stronie pasażera się świeci ale szyba się nie opuszcza. Proszę o pomoc może ktoś wie w czym tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki dziwny problem po zamknieciu drzwi z pilota nie zamykaja mi sie tylko drzwi od strony kierowcy gdzie wszystkie inne normalnie sie zamykaja, a w dodatku nie mrogna kierunki, przy otwarciu jest normalnie, gdy zamykam z pilota to w dzwiach tych od strony kierowcy dochodzi dzwiek ze proboje zamknac ale nic sie nie dzieje, nie zapala(nie mruga) sie kontrolka przy szybie

Gdzie z pilota spokojnie opuszczam szybki w kazdych ze drzwi. a chcialem dodac ze nie mam zamka w drzwiach od strony kierowcy jak i od strony pasazera.

Prosze o pomoc bo mam otwarte drzwi a alarm sie nie załącza. :confused4:

Witam

Jam mam taki sam problem jak kolega z tym że ja mam zamek w drzwiach i z kluczyka normalnie zamyka mi samochód i załącza alarm, natomiast z pilota zamyka wszystkie oprócz kierowcy.

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...