Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 coupe 1.8TFSI 2014


kon97-72

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zastanawiam się jakie kupić dystanse. Zawias seria, koło 19 255/35 ET33. Jakie powinienem założyć żeby nie było żadnego ryzyka przytarcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmierz odległość koła do błotnika, jak na tym filmie i kup dystanse przelotowe z dystomu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kon97-72 napisał:

Panowie zastanawiam się jakie kupić dystanse. Zawias seria, koło 19 255/35 ET33. Jakie powinienem założyć żeby nie było żadnego ryzyka przytarcia?

Przy tych samych parametrach kół mam dystanse 15mm na każdym kole i według mnie jest idealnie i chyba więcej już nie wejdzie (u mnie buda sportback)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2018 o 18:14, Kopter napisał:

Przy tych samych parametrach kół mam dystanse 15mm na każdym kole i według mnie jest idealnie i chyba więcej już nie wejdzie (u mnie buda sportback)

a to masz sporo

ja mam z przodu 10 mm i jest idealnie

z tyłu mam aż 18 mm i mam wrażenie że jest z jakieś 3-4 za dużo

gdzie kupowałeś swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to masz sporo
ja mam z przodu 10 mm i jest idealnie
z tyłu mam aż 18 mm i mam wrażenie że jest z jakieś 3-4 za dużo
gdzie kupowałeś swoje?
Dystanse są Eibacha kupowane razem ze sprężynami już dłuższy czas temu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w sportbacku mam et29 na 9" opona 265 i max co da się założyć na mocno obniżonym aucie (mam gwint) to 13 mm. Mam tak na przodzie i tyle. Jest super. Początkowo dałem na tył 17 mm ale to było stanowczo z dużo. Na tym samym dystansie śmigam w zimie tyle że na et33 i jak dla mnie jest to akceptowalne tylko na zime. Koła są jednaj zbyt głęboko biorąc pod uwagę niski zawias. Ale to kwestia gustu. 4 mm między letnim kołem a zimowym robi jednak sporą różnicę dla oka. Reasumując przy twoich felgach max możesz wsadzić dystans 17 mm

Edytowane przez kamelus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2018 o 21:29, kamelus_ napisał:

Ja u siebie w sportbacku mam et29 na 9" opona 265 i max co da się założyć na mocno obniżonym aucie (mam gwint) to 13 mm. Mam tak na przodzie i tyle. Jest super. Początkowo dałem na tył 17 mm ale to było stanowczo z dużo. Na tym samym dystansie śmigam w zimie tyle że na et33 i jak dla mnie jest to akceptowalne tylko na zime. Koła są jednaj zbyt głęboko biorąc pod uwagę niski zawias. Ale to kwestia gustu. 4 mm między letnim kołem a zimowym robi jednak sporą różnicę dla oka. Reasumując przy twoich felgach max możesz wsadzić dystans 17 mm

Na wiosnę będę zakładał Rotory z RS5 więc będzie ET26 na 9". Opona 255/30/20. Docelowo będzie gwint Eibacha. Jak myślisz jakie dystanse włożyć ? Idealnie byłoby coś ok. 8-10mm ale niestety takich niema. 5mm a potem dopiero 13mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 mm to max na tym setupie. Jak dasz więcej będzie trało z tyłu o zgrubienie błotnika (od wewnątrz błotnika na łączeniu ze zderzakiem jest takie cudo nie wiedzieć komu potrzebne) :kwasny: P.S. wydawało mi się że DYSTOM ma 10 mm ale niestety bez żołnierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamelus_ napisał:

10 mm to max na tym setupie. Jak dasz więcej będzie trało z tyłu o zgrubienie błotnika (od wewnątrz błotnika na łączeniu ze zderzakiem jest takie cudo nie wiedzieć komu potrzebne) :kwasny: P.S. wydawało mi się że DYSTOM ma 10 mm ale niestety bez żołnierza.

Bez kołnierza odpada, nie "powieszę" tak ciężkiego koła na samych śrubach.

Jeśli wie ktoś czy i gdzie mogę kupić dystanse 10mm z kołnierzem piszcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kopter napisał:

Bez kołnierza odpada, nie "powieszę" tak ciężkiego koła na samych śrubach.

Jak najbardziej popieram Twoją decyzję ale ze względu na szeroki fabryczny kołnierz w audi nie założysz dystansu 10 mm z kołnierzem. Minimum to chyba 13 mm żeby się dało się założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu piątka była w spa na polerce i wosku, niestety foty telefonem.. :(

 

41274180491_e69b704a37_b.jpg

26402288627_ab8082c24c_b.jpg

26402299847_5fd2c250cf_b.jpg

27400985828_c296f4f035_b.jpg

26402337257_869d83c71a_b.jpg

26402295667_8d20345c7d_b.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 21:16, kamelus_ napisał:

Jak najbardziej popieram Twoją decyzję ale ze względu na szeroki fabryczny kołnierz w audi nie założysz dystansu 10 mm z kołnierzem. Minimum to chyba 13 mm żeby się dało się założyć.

Zakładałem 10mm od ECS Tunning z pierścieniem centrującym do B7. Bdb dystanse z twardego duraluminium. Tam otwór był coś około 57mm. Mam chyba gdzieś nawet gdzieś w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do A5 ma inne piasty i standardowo 10 mm z kołnierzem nie istnieje. Jeśli felga ma spory skos w otworze centrującym to np. dystom może dorobić pod konkretną felgę takie 10 mm ale to już trzeba konkretny przypadek z nimi obgadać. Wiem że koledze Kopter dorobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furka super...do mojej A5 mam identyczne felgi i kupiłem dystanse 15mm na wszystkie koła. Jakoś w weekend będę montował letnie koła, więc w razie czego dam znać czy taki rozmiar jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kon97-72 napisz jak się silnik sprawuje.

Przymierzam się do zakupu A5 sportback z tym silnikiem.

Jak spalanie, zużycie oleju i obiektywna ocena ogólna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autem zrobione bezawaryjnie 162 tys, zaczynam myśleć o rozrządzie. Jakie macie doświadczenia? Wymienić zapobiegawczo? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2023 o 10:03, kon97-72 napisał(a):

Autem zrobione bezawaryjnie 162 tys, zaczynam myśleć o rozrządzie. Jakie macie doświadczenia? Wymienić zapobiegawczo? ?

Ja wymieniałem u siebie przy 170 paru tysiącach. Nie kwalifikował się jeszcze do wymiany, ale oczywiście warto wymienić i mieć spokój. Przy okazji wymiany łańcucha, wymień talerzyki magnesy i zaworki zmiennych faz rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...