Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Zbyt duże zużycie paliwa


Gość xxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

mi po miescie pali 9

mysle ze dało by rade mniej ale po co :)

jedyne co mi przeszkadza to to ze w trasie potrafi łyknąc 9 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po miescie pali 9

mysle ze dało by rade mniej ale po co :)

jedyne co mi przeszkadza to to ze w trasie potrafi łyknąc 9 :gwizdanie:

jak to po co? jakbym tak myślał, że po co ma mi mniej palić to bym swojej 2.3benzyny nie sprzedawał która latała za***iście tylko Ze palila 14L po mieście a w trasie 9-10 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to po co? jakbym tak myślał, że po co ma mi mniej palić to bym swojej 2.3benzyny nie sprzedawał która latała za***iście tylko Ze palila 14L po mieście a w trasie 9-10

2.3 i 14L benzynki to normalnie mistrzostwo swiata :polew: powinienes byc dumny z takiego wyniku a nie odrazu spzedawac :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam nie patrze na spalanie ile łyknie tyle jego :tongue4:

* to wątek o silnikach 1Z [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - moj AHU w automacie sprawdziłem i wyszło 7,7 l ale ja rano przed wyjazdem to auto grzeję 5- 15 minut to zależy ile mam czasu potem 5 km jade tak że nie przekraczam 1800 obr/min.dojeżdżam do ronda po 5 km jest 90 C jest temperatura wtedy poganiam przeważnie to od sklepu do sklepu na zakupy bo do tego autko służy a jak małżonka idzie sama do sklepu a ja zostaje to nigdy nie gaszę nie będę w zimie marzł w końcu auto jest dla mnie a nie odwrotnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje AHU w okresie zimowym 50/50 trasa /miasto, przy ostrzejszej jaździe spala 6,4 l. Rekord w minimum to 5l w cztery osoby, kiedy na prostej lecialem 130. Latem jak sie zalaczy klime to w trasie 5,5l a mieszanie 6,2l na setke oczywiście. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - moj AHU w automacie sprawdziłem i wyszło 7,7 l ale ja rano przed wyjazdem to auto grzeję 5- 15 minut to zależy ile mam czasu potem 5 km jade tak że nie przekraczam 1800 obr/min.dojeżdżam do ronda po 5 km jest 90 C jest temperatura wtedy poganiam przeważnie to od sklepu do sklepu na zakupy bo do tego autko służy a jak małżonka idzie sama do sklepu a ja zostaje to nigdy nie gaszę nie będę w zimie marzł w końcu auto jest dla mnie a nie odwrotnie.

Pozdrawiam

to jak instrukcja obsługi do używania Diesla :D, a wiec jak masz automat i ci pali 7,7 to chyba ok bo automat wlasnie pali okolo 1L wiecej niż manual a wiec moj powinien palic 6,5 - 7 :P a nie 9, no tak to ze za duzo pali to juz wiem, ale czemu hehe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze spalaniem... otóż zalalem do pelna do pierwszego odbicia, po przejechaniu 100km po mieście, dolalem znów do pełna i weszło 8,77L, czy to jest normalne spalanie??? bo każdy mówi że jemu pali po mieście 6,5L a mój prawie 9

Miasto a miasto, można jeżdzić po mieście albo stać w korkach. Jak wjedziesz w dobre korki to moim skromnym zdaniem może tyle wyjść: auto jak pracuje na wolnych obrotach to spali w ciągu godziny około 0,5l /h (godzina stania i naleci), po drugie podczas ruszania auto spala bardzo dużo, wystarczy spojrzeć na wskazania chwilowego spalania na komputerze (względnie podejrzeć u kogoś kto ma komputer :) ).

Więc kolego może warto zalać jeszcze raz do pełna i wyjeżdzić cały bak i dopiero liczyć spalanie :confused4:, a potem jeszcze raz napisać na forum :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Trasa :

Pionki - Warszawa

120km

Spalanie 5,5l Na kompie ;) Prędkość oscylowała róznie ale w granicach 80-100 strasznie lało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a ja od grudnia mam Audi i spalanie jak w opisie, te 4,4 l spaliłem wczoraj robiąc trasę 656 km na paliwie orlenowskim verva, natomiast te 50% po mieście to odcinki do pracy w jedną stronę 2,5 km no i standard do sklepu i rodziny u mnie najdalsze miejsce to ok 6 km, natomiast trasa to Świdnica Wrocław i ten wynik robiłem na shellu tym lepszym. Myślę, że w lato spokojnie w 4 się zmieszczę jadąc góra 100 na godzinę. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile pali wam AUDI A4 AVANT 2000r 2.5 TDI QUATTRO 150 PS przy spokojnej jeżdzie mieszanej ?? Bo mi Pali przy spokojnej jeżdzie ok 10-11 Litrów, i ostatnio też zauważyłem że temperatura prawie wogóle nie rusza się z miejsca obojętnie ile przejade to jest temperatura ok.65 stopni czego jest to wina?? i auto tak jakby miało mało mocy jak na ten silnik i 150 kucyków... POMOCY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wy to sprawdzacie ile wam spalają niunie :mysli: bo jak czytam te posty to sie zastanawiam jak to robicie ze macie tak zróżnicowane wyniki :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wy to sprawdzacie ile wam spalają niunie :mysli: bo jak czytam te posty to sie zastanawiam jak to robicie ze macie tak zróżnicowane wyniki :cool1:

jakto jak? codziennie w gazecie wyborczej są notowania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wy to sprawdzacie ile wam spalają niunie :mysli: bo jak czytam te posty to sie zastanawiam jak to robicie ze macie tak zróżnicowane wyniki :cool1:

jakto jak? codziennie w gazecie wyborczej są notowania ;-)

brawooo :polew:

chriss my nie sprawdzamy :cool1: kazdy ma zapisane spalanie swego auta w ksiazce servisowej :tongue4: to Ty nie wiedziales?

a jak nie masz ksiazki to juz Twoj broblem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wy to sprawdzacie ile wam spalają niunie :mysli: bo jak czytam te posty to sie zastanawiam jak to robicie ze macie tak zróżnicowane wyniki :cool1:

jakto jak? codziennie w gazecie wyborczej są notowania ;-)

brawooo :polew:

chriss my nie sprawdzamy :cool1: kazdy ma zapisane spalanie swego auta w ksiazce servisowej :tongue4: to Ty nie wiedziales?

a jak nie masz ksiazki to juz Twoj broblem :polew:

sorry roman0012 a gdzie takową książkę można zakupić? :myśli:

a może faktycznie co niektórzy biorą z gwyborczej :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...