Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AVJ zasłona dymna


aiwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Odpaliłem rano (-12st) i po powiedzmy 5min zaczął kopcić - spalać olej, mega duża zasłona dymna.
Myślę sobie, że zaraz przejdzie bo ostatnio tak właśnie mam, że jak są większe mrozy to trochę przykopci ale jak się nagrzał to było ok - ktoś tu z forum twierdził, że to przymarznięta odma. Tak jeździłem przez jakieś 2-3 tygodnie.
Niestety dzisiaj coś się stało niedobrego i nie przestawał kopcić. W lusterku zostawiałem smugę palonego oleju. Do pracy już nie dojechałem, zawróciłem do domu.
Oprócz dymu z rury wydechowej, zauważyłem dymienie z samego turbo pod maską - jak to możliwe?
Turbo było regenerowane w listopadzie 2016 więc o jakiejkolwiek gwarancji mogę zapomnieć.
Gdzie szukać problemu?
Znowu turbo? Nie gwiżdże, jedzie normalnie. Czyżby coś przymarzło i przy odpalaniu się "roz....ło"?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo puszcza olej do wydechu i pewnie w dolot.  U mnie z katem nie było tego kopcenia. Po wywaleniu kata miałem podobną zasłonę dymna tylko u mnie w czasie jazdy nie dymil dopiero na postoju. Turbo po regeneracji i problem się skończył. Dym jaki ma zapach?

Co do dymienia z turbo to pewnie pękła muszla od strony gorącej i delikatnie puszcza dymki lub uszczelka albo olej z uszczelki pod pokrywę zaworów kapie na turbo. 

Nie wiadomo czy podczas regeneracji wymieniali muszle wydechowa? Te turbawki są słynne że pękają muszle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym to ewidentnie spalony olej, ledwo uszedłem z życiem jak kręciłem filmik :) Taki żrący zapach...

Olej nie kapie na turbo czy wydech. Z drugiego filmiku dym wydostaje się wg mnie na łączeniu turbo z katem ale mogę się mylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju widać ze dym jest biały ale jak jechałem to w lusterku zdecydowanie był to niebieski dym. Poza tym smród taki ze aż w oczy szczypał i dusił niemiłosiernie.

czarny dym przy benzynie? Nie spotkałem się jeszcze. W dieslu to sadza :)

Edytowane przez aiwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki bardziej niebieski dym, ale przeczyściłem ostatnio odmę i rurki od niej to przestało jak do tej pory. Również dym leciał z okolic turbiny.
Odmę masz u siebie sprawdzoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmę czyściłem 2 lata temu, od tamtej pory nie była ruszana.
Dymienie z filmiku z pierwszego postu ustąpiło, więc już teraz wiem, że to ODMA była przymarznieta/zatkana.
Czeka mnie ponowne czyszczenie odmy. Trzeba to chyba wpisać w coroczny "przegląd" zwłaszcza przed zimą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...