Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI Powrót do przeszłości :)


plastuch

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!!!

Przedstawiam Wam mój nowy nabytek (kolejne już :a4fan:) a raczej nabytek mojej Żony :) Z racji powiększającej nam się rodziny postanowiliśmy sprzedać trzy drzwiową Yariskę która w wyposażeniu miała kierownice i radio o komforcie nie wspomnę, na coś większego, a przede wszystkim z klimą, i oto jest:

 

DSCF3032

Rok produkcji: 1998

Silnik: AFN (Podobno po sofcie na 140 KM ) no ale wykresu nie mam :co:

Napęd: Quattro 

Stan techniczny auta oceniam na dobry, ale doprowadzę go do ideału. Natomiast sprawa wygląda gorzej jeśli chodzi o wygląd zdjęcia tego nie oddają ale lakier do polerki + malowanie kilku elementów (zderzak przód i tył, lewy tylny błotnik  ). Auto jakiś czas temu przyjechało z Włoch więc wcale się nie dziwię do tego wszystkiego wisi jeszcze podsufitka ;)

Dobra wyposażenie:

- Poduszki powietrzne x 4

- Klima

- Ele. Lusterka

- Ele. Szyby x 2

- Korbatronik x 2

- Grzane Fotele x 2

- Przeciwmgielne W Reflektorach 

- Zawias 1BE

- Alu. na Zapasie

- Termometr Zewnętrzny 

 

Auto w ostatnim czasie miało wymienione płyny, filtry, końcówki drążków + wahacze. Ja wymieniłem jeszcze tarcze, klocki i naprawiłem ABS który utrudniał życie. Wyprałem całe wnętrze i ogarnąłem kilka drobnostek które psuły ogólne wrażenie. 

 

Plany:

- Radio :whistling:

- Korekta lakieru 

- Wymiana przedniego zderzaka 

- Soczewkowe reflektory

- Trójramienna kierownica

- Jakieś letnie 17" ( Mojej Kobiecie to wystarczy :decayed: )

- Wymiana podsufitki 

 

Foty:

 

DSCF3033

 

DSCF3035

 

DSCF3036

 

DSCF3038

 

DSCF3039

 

DSCF3040

 

DSCF3046

 

DSCF3042

 

DSCF3053

Tunel ręcznego wywaliłem bo był połamany i mnie trzeszczenie wkur... Muszę kupić nowy

DSCF3044

 

 

Tu fotki z wymiany tarcz, wsadziłem tarcze i klocki firmy ABS ponoć dobre.

Na lewej widać gdzie klocek stykał się z tarczą, nie rozumiem jak poprzedni właściciel mógł z czymś takim jeździć :facepalm: (dodam że klocki były nowe zresztą widać) a łeb chciało urwać przy hamowaniu. 

DSCF3018

 

DSCF3019

 

DSCF3021

 

Był pomysł żeby wsadzić tu tarcze z mojego A6 320mm bo po wymianie na większe walają mi się po garażu, ale zmieniać zwrotnic mi się nie widzi (może kiedyś ;))

Temat będę aktualizował w miarę postępów przy przywracaniu auta do nienagannej kondycji. CZOŁEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusze hamowania i Janusze trytytek :D duzy plus za grzane tylki radio bierz jakie kolwiek teraz juz za 2 stowki cos ladnie grajacego znajdziesz tylko znajac zycie separator bedziesz musial dokupic.

tarcze widac ze juz wołały o wymiane z modow jakie jeszcze napewno ci sie odwdziecza a właściwie twojej zonie to ramiona z passata b5 fl aero nie bedzie tych kikutow za szyba widac :) i lepiej beda zgarniac wode z szyby :)

widac ze poprzednik nawet wyjął srodkowy tunel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki dopiszę do listy te ramiona :D Tunel ja wyjąłem bo był połamany i trzeszczał, dokupi się na dniach ale będzie słabo o kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, plastuch napisał:

Ok dzięki dopiszę do listy te ramiona :D Tunel ja wyjąłem bo był połamany i trzeszczał, dokupi się na dniach ale będzie słabo o kolor.

bedzie bardzo slabo bo ja mam polamana klapke z popielniczki i juz zwatpilem w szukaniu, a wnetrze te same mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/tunel-audi-a4-b5-plus-CID5-IDkDd9O.html

wystarczy zajrzeć na olxa  panowie ;)

A jeżeli chcesz go trochę odmlodzic to polecam kupić tunel z polifta nawet kolega z naszego forum wystawił na olx taki złoty carbon na sprzedaż jak się dogadacie to może za dobry pieniądz kupisz komplet ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BlackHazelAudi napisał:

https://www.olx.pl/oferta/tunel-audi-a4-b5-plus-CID5-IDkDd9O.html

wystarczy zajrzeć na olxa  panowie ;)

A jeżeli chcesz go trochę odmlodzic to polecam kupić tunel z polifta nawet kolega z naszego forum wystawił na olx taki złoty carbon na sprzedaż jak się dogadacie to może za dobry pieniądz kupisz komplet ;)

 

sam tunel znalesc latwo ale chodzi o kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z swojego auta szary polifta o tym co kolegą pisze :)

20171217_192223-1328x747.jpg

20180120_195903-747x1328.jpg

Edytowane przez Edge31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, BlackHazelAudi napisał:

https://www.olx.pl/oferta/tunel-audi-a4-b5-plus-CID5-IDkDd9O.html

wystarczy zajrzeć na olxa  panowie ;)

A jeżeli chcesz go trochę odmlodzic to polecam kupić tunel z polifta nawet kolega z naszego forum wystawił na olx taki złoty carbon na sprzedaż jak się dogadacie to może za dobry pieniądz kupisz komplet ;)

 

Znam OLX i Allegro :grin: problemem nie jest kupno czarnego a zielonego takiego który będzie pasował do reszty :) Pogodziłem się z myślą wymiany całości na czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w modach :) ja ze swojej strony polecam wymianę nawiewów na wersję poliftową z podświetlanymi pokrętłami. Bardzo fajny efekt we wnętrzu auta za niewielkie pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie :thumbup1: ale grubych modów nie przewiduję. Auto ma być sprawne i jakoś tam wyglądać, do tuningów mam A6 :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastiano87 napisał:

Przedlifta,nie oplaca sie robić wizualnie, lepiej dolozyc do lifta.

 

a to czemu przedlifta nie oplaca sie robic? tu wiele przedliftow wlasnie jest robionych pod wyglad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mukade93 napisał:

 

a to czemu przedlifta nie oplaca sie robic? tu wiele przedliftow wlasnie jest robionych pod wyglad

moze jemu sie nie chciało:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, w ostatnią sobotę wybrałem się z Żonką na przetestowanie audiczki w trasie i niestety przy lekkim bucie coś strzeliło pod machą, zjechałem na pobocze i zgasić się skubańca nie dało :facepalm: Na całe szczęście wiedziałem co zrobić i jakoś się udało. Niestety z suszarki zostało tylko tyle:

28928727_1511581375637038_825501754_o

Na szczęście odłamki z muszli i wirnika nie wpadły do dolotu tylko gdzieś walają się po S7, ale na wszelki wypadek wymyty został cały dolot. 

Auto dostało turbo z AWX wraz z wężem dolotowym oraz nowy olej. Rozebrany został cały przód do tej operacji, więc wymiana rozrządu była chyba oczywista zwłaszcza że nie wiadomo jaki przelot ma to auto i kiedy był zmieniany pasek. Wpadły oczywiście nowe rolki, napinacze i paski, tak aby już nie trzeba było tam zaglądać.

Jako iż turbo kupiłem z kolektorem to stary walał się będzie teraz po garażu + kupa starych śmieci:

DSCF3059

Nowa turbinka podeszła bez problemu i gwizdu pod machą też niema, to mój pierwszy diesel i myślałem że ten lekki dzwięk suszarki jest naturalny ale okazało się że to stare turbo dokonywało żywota (zwłaszcza że poprzedni właściciel zapewniał że auto jest po sofcie)

Jak by ktoś miał wątpliwości czy brać przejściówkę na seryjny wąż czy kupić zestaw turbo + wąż (bo wyczytałem że ten od AWX nie pasuje) oto foto wszystko pasuje p&p:

DSCF3060

 

A teraz wrażenia:

Prócz braku kilku setek z portfela auto teraz zapierda... aż miło, muszę z nim jechać na hamownię i zobaczyć co i jak :D

Edytowane przez plastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie turbo z ori AFN na AWX auto ma wiekszą turbo dziurę i generalnie mam odczucie że delikatnie słabiej się zbiera. Ale to może dla tego że miałem softa pod turbo z AFNa zrobione.:co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ten niby też po sofcie a różnica jest znaczna. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...