Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] lift w 15 minut


MPS

Rekomendowane odpowiedzi

panowie nie kłócić się to nie wątek o tym a co do tych lamp to mnie nie pasują są :sick3: ale to tylko moje zdanie jeżeli właścicielowi się podobają to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jakiej podstawie prawnej zatrzymywali za brak spryskow :)

też mnie to ciekawi

słuchaj, nie będe z Tobą polemizował więcej i nie zaśmiecaj już tego wątku.

Przede wszystkim to ty zaśmiecasz wątek bo opowiadasz jakies historie Bóg wie z którego palca wyssane , chciałbym Cie prosic zebys podjechał w poniedziałek na ta stacje diagnostyczna skoro znasz tam mechaniorów i zapytaj na jakiej podstawie prawnej zabrali dowody właścicelom aut z hidami. podziel sie z nami tą wiedzą bo jesteśmy ciekawi. No chyba ze sciemniasz to sie przyznaj :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jakiej podstawie prawnej zatrzymywali za brak spryskow :)

też mnie to ciekawi

słuchaj, nie będe z Tobą polemizował więcej i nie zaśmiecaj już tego wątku.

Przede wszystkim to ty zaśmiecasz wątek bo opowiadasz jakies historie Bóg wie z którego palca wyssane , chciałbym Cie prosic zebys podjechał w poniedziałek na ta stacje diagnostyczna skoro znasz tam mechaniorów i zapytaj na jakiej podstawie prawnej zabrali dowody właścicelom aut z hidami. podziel sie z nami tą wiedzą bo jesteśmy ciekawi. No chyba ze sciemniasz to sie przyznaj :naughty:

:polew: :polew: pokaz mi gdzie ja napisałem ze na stacji zabieraja dowody :polew: :polew: chłopie zaczynasz mnie draznic!!

Mam do Ciebie pytanie. Widziałeś kiedys ori lampy xenon bez systemu oczyszczania ich? Odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówie ze zabrali dowody na stacji.

wnioskuje ze po złapaniu kilku delikwentów Policja pojechała na stacje diagnostyczna i zrobili syf właścicielowi , tak ??? i chodzilo o xenony w nie ori lampach i brak sprysków , tak ?? to chciałbym poprstu wiedziec na jakiej prawnej podstawie to zrobili , właściciel stacji musiał zostac przez Policje poinformowany co zrobił nie tak. musi byc podstawa prawna.

Mogło to wyglądać na przykład tak :

"Przyszedł policjant i powiedział do własciciela stacji ze nakłada na niego grzywne w wysokości xxxx poniewaz zatwierdzał i dopuszczał do ruchu auto z nie homologowanym oświetleniem ,. Oświetlenie taki jest niedozwolone o czym mówi art. xxxx pkt. xxxx kodeksu drogowego..."

no i w tym wypadku interesuja mnie te xxxx i xxxx , rozumiesz ???? dowiedz sie prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jakiej podstawie prawnej zatrzymywali za brak spryskow :)

też mnie to ciekawi

słuchaj, nie będe z Tobą polemizował więcej i nie zaśmiecaj już tego wątku.

Przede wszystkim to ty zaśmiecasz wątek bo opowiadasz jakies historie Bóg wie z którego palca wyssane , chciałbym Cie prosic zebys podjechał w poniedziałek na ta stacje diagnostyczna skoro znasz tam mechaniorów i zapytaj na jakiej podstawie prawnej zabrali dowody właścicelom aut z hidami. podziel sie z nami tą wiedzą bo jesteśmy ciekawi. No chyba ze sciemniasz to sie przyznaj :naughty:

:polew: :polew: pokaz mi gdzie ja napisałem ze na stacji zabieraja dowody :polew: :polew: chłopie zaczynasz mnie draznic!!

Mam do Ciebie pytanie. Widziałeś kiedys ori lampy xenon bez systemu oczyszczania ich? Odpowiedz

Oczywiscie ze widzialem :) Merecedes S-klasa.

Wazniejsze jest tu raczej czy jest przepis czy nie, bo jak nie ma podstawy prawnej, to gliniarze nic nie moga zrobic. Bo oni dzialaja na podstawie i w granicach prawa.

Nie chodzi o zasmiecanie, tylko juz ktorys raz ktos wypisuje takie rzeczy i prowokuje dyskusje. Tyle mojego w tym temacie, dziekuje za uwage. :hi:

Lampy typu dejlajn nie sa fajne :decayed::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jakiej podstawie prawnej zatrzymywali za brak spryskow :)

w uni europejskiej jest zakaz uzywania xenonow w takiej wersji o jakiej mowicie, tj. bez spryskiwaczy i systemu samopoziomujacego. I to prawda ze policjanci zabieraja dowody rejestracyjne jesli stwierdza brak tych komponentow, nie mowiac o stacjach diagnostycznych, ktore nie powinny podbic badania. Dozwolone jest jedynie przelozenie calego systemu, ktory posiada homologacje i wymienione wyzej elementy.

tu jest wszystko opisane http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/uwaga-na-nielegalne-ksenony,992810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiadz99 :good:, ale oni wiedza lepiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiadz99 a masz wiedze o tym ze Polska ratyfikowala ta dyrektywe..? :decayed:

Bo z tego co ja wiem to nie.. :decayed:

Spryski to oczekiwany stan rzeczy: moze i lepiej jak sa (chociaz wg mnie nic nie daja) ale:

NIE MA POLSKICH PRZEPISOW REGULUJACYCH TA KWESTIE.

Zakonczcie ten OT, a jak chcecie dyskutowac to znajdzcie sobie odpowiedni watek (przypominam temat ten byl wielokrotnie poruszany i za kazdym razem, byly przytaczane rownie bzdurne argumenty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ykk dobrze wiesz że nie masz racji i kazdy kto jezdzi w zestawem hid jest narazony na to ze zostanie mu zabrany dowod, jak trafi na upierdoliwca. Ja tez jezdze na hidach, ale przynajmniej wiem czym to grozi , a nie upieram sie ze nie ma podstawy prawnej i nic mi nie zrobia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jakiej podstawie prawnej zatrzymywali za brak spryskow :)

w uni europejskiej jest zakaz uzywania xenonow w takiej wersji o jakiej mowicie, tj. bez spryskiwaczy i systemu samopoziomujacego. I to prawda ze policjanci zabieraja dowody rejestracyjne jesli stwierdza brak tych komponentow, nie mowiac o stacjach diagnostycznych, ktore nie powinny podbic badania. Dozwolone jest jedynie przelozenie calego systemu, ktory posiada homologacje i wymienione wyzej elementy.

tu jest wszystko opisane http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/uwaga-na-nielegalne-ksenony,992810

nie wiem ,jak reszta unii,ale w Anglii mozesz jezdzic bez spryskow,mozesz miec problemy z HIDami powyzej 8000,ja jezdze na 6000,policje mijam kazdego dnia po kilka razy i nie mialem jakiegos nieprzyjemnego spotkania z nimi za hidy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym artykule jedyną wada zestawu Hid jest oślepianie jadących z naprzeciwka , dla mnie to zaden argument , bo jeśli swiatła sa ustawione prawidłowo to nie mam mowy o oślepianiu.

W jaki sposób policja jest w stanie sprawdzić czy mam xenon , rozbiorą mi lampe na ulicy ????W jaki sposób sprawdza czy oślepiam jadącychz naprzeciwka???

w tym artykule nie ma słowa o spryskach tylko o oślepianiu i tu bardziej chylą sie ku magikom którzy wkładaja xenon w zwykłe lampy H4 , H1 i tu maja racje ze powinni ich tepic , jestem za.

Artykuł jest stronniczy , zadnych konkretów , zadnych artykułów z kodeksu , nic , czysta polemika :thumbdown: :thumbdown:

Gwoli ścisłości ja na swoje lampy mam homologacje E1 ,o której mowa w artykule, lampy sa przystosowane pod zarnik D2S.

Prosze kolege nex-a o podjechanie do stacji diagnostycznej i mały wywiad u właściciela co do artykułu kod.drog. na podstawie którego miał syf.

no chyba ze ściemnia. :naughty:

Waski , ja estem spokojny , to nex sie "drażni" :) [br]Dopisany: 07 Luty 2009, 12:27_________________________________________________I rani mnie stwierdzenie " ze w Unii to ,to u nas tak samo" ludzie jest wiele rzeczy/spraw które mozna zrobic w Unii a u nas nie i odwrotnie i takie argumenty to sobie mozna w du.e wsadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moskal, wiesz czego jestem ciekaw, jak kozaczył być jak by Cie zatrzymali i zabrali dowód, bo nie wiem czy masz spryski i poziom czy nie. :naughty:. Jesli by to było zgodne z prawem to na przegladzie podbijali by bez problemu auta z hidami w soczewkach bez spryskow , a tego nie robia. Oczywiscie nie mowie juz o lampach bez soczewki bo to juz porazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzwonilem do kolesia,ktory pracuje w warsztacie samochodowym i pytalem sie o spryski w Anglii-nie trzeba,jak wczesniej pisalem-nie wiem co w reszcie unii,ale przecierz jest wielu uzytkownikow poza granicami,wiec ja nie widze problemu,zeby sie zapytac... :naughty:[br]Dopisany: 07 Luty 2009, 12:36_________________________________________________

bo nie wiem czy masz spryski i poziom czy nie

przecierz poziomowanie manualne ma kazde a4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lampy są czyste, to nie ma się do czego przyczpić, trzeba tylko się w trasie zatrzymywać jak są kiepskie warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co polemizowac. Upierdliwy policjant zabierze dowod[br]Dopisany: 07 Luty 2009, 12:42_________________________________________________"Zabawa z „ksenonami”, które z założenia są źródłem specyficznego, silnego światła jest niedopuszczalna. Zgodnie z prawem obowiązującym w UE (regulacja ECE R48), pozafabrycznie montowany może być tylko kompletny ksenonowy zestaw reflektorowy. W jego skład wchodzą homologowane reflektory (na przykład opatrzone symbolem E1 na zewnętrznej szybie), automatyczny system poziomowania lamp i układ oczyszczania szyb reflektorów. Warto również wiedzieć, że samowolna ingerencja w budowę reflektora jest niedopuszczalna, bo unieważnia jego fabryczną homologację."

takie cos jeszcze znalazlem. [br]Dopisany: 07 Luty 2009, 12:47_________________________________________________"Podkreślam raz jeszcze - obowiązująca także w naszym kraju europejska norma ECE R48 określa wyraźnie, że reflektory świateł mijania o żarnikach xenonowych mogą być montowane tylko w komplecie /zestawie/ zawierającym układ czyszczący i samopoziomujący, homologowane wspólnie

Układy te nie są wymagane przy reflektorach świateł drogowych i innych o żarnikach xenonowych, jednak w tych wypadkach wymagana jest indywidualna homologacja reflektora do źródła światła... "

[br]Dopisany: 07 Luty 2009, 12:49_________________________________________________Zgodnie z prawem nie wolno ci przerabiać żadnych elementów samochodu.

Lampy - oznaczenia: HCR - halogenowe światło drogowe i mijania, DC - xenonowe światło mijania, DR - xenonowe światło drogowe, DC/R - bi-xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , zrobiliscie totalne OT w tym temacie :gwizdanie:

Jest temat http://www.a4-klub.pl/smf/all_xenony_problem_naglasniany-t18351.0.html i tam się wypowiadajcie o Hidach , spryskach i xenonach , wcześniej go czytajac od początku

Ten temat tyczy sie lamp które założyl kolega i chciał się pochwalic nimi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moskal, wiesz czego jestem ciekaw, jak kozaczył być jak by Cie zatrzymali i zabrali dowód, bo nie wiem czy masz spryski i poziom czy nie. :naughty:. Jesli by to było zgodne z prawem to na przegladzie podbijali by bez problemu auta z hidami w soczewkach bez spryskow , a tego nie robia. Oczywiscie nie mowie juz o lampach bez soczewki bo to juz porazka

1. nie mam sprysków

2. nie mam poziomu

3. nie doczpiliby sie do swiateł gdyż w momencie zatrzymania i podejścia policjanta do auta , zostaje mi dowód zabrany za oklejone wszystkie szyby boczne plus przednia frontowa od połowy w góre, wiec na bank wiem ze do świateł by sie nie przyczepił :polew: :polew:

a tak na poważnie to ci nie powiem jak bym sie zachował , ale na pewno broniłbym się , chociaz wiadomo jak jest z psami tu sie wybronisz to przyjebia sie do czegos innego , wiadomo ze auto nie jest idealne (vide szyby)

stary ja nie mam do ciebie pretensji , tylko naprawde interesuje mnie podstawa prawna, rozumiesz , podchodzi do mnie policjant i mówi ze mam xenony , ja mówie ze nie ,kaze mi otworzyc maske , ja otwieram maske a tam ch.j , przetwornic nie ma bo pochowane pod spodem , i co , kaze mi żarniki wyciągać ???? jestem ciekaw jak oni poznaja ze to xenon , bo na pewno nie po barwie światła , powiedziałbymmu ze mam Philipsa bluevision i co by wtedy zrobił. to mnie interesuje

warnwarn.gifprosiłem, aby dyskusje prowadzić w innym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest ale pamiętam że jak byłem na podstacji diagnostycznej i to dobrej stacji chciałem żeby mi ustawili światła już po założeniu hidów podjechałem powiedziałem że założyłem sobie xenony kazał podjechać do maszyny jakiejś i otworzyć maskę, kazał ustawić pokrętło od regulacji na zero i ustawił i się nie czepiał, a tylko tam jeżdżę na przegląd bo wszystko dokładnie sprawdzają wsio . Pamiętam jak w październiku kończył się przegląd to pojechałem aby mi podbili gostek obejrzał wszystko ale zauważył wyciek oleju koło chłodniczki oleju i co i mi nie podbił musiałem usunąć usterkę i wrócić na przegląd, troche czepiał się postojówek (Led) bo mówił że świecą na niebiesko a w rzeczywistości są białe albo ja jestem daltonistą ale się z nim wykłóciłem i postojówki przeszły. A do hidów się nie doczepił kilka razy policja mnie zatrzymywała i też spoko.

warnwarn.gifprosiłem aby dyskusja była prowadzona w innym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe lampy z ledami w B5 to porazka na całej linii :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...