Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POMOCY! jak podłaczyc kostki do ucietych przewodów


Diabeł123

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM mam problem z podłaczeniem radia. wyjmujac radio ujrzałem tak jak by ktos uciał kostki razem z radiem i chciał bym to naprawic z wasza pomoca bo jak pytałem to fachowiec chciał 100zł wiec wolal bym zaoszczedzic dziekuje i pozdrawiam.

20180106_214731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 kabli to głośniki . 

Prawdopodobne kolory. Popielaty i popielaty z paskiem, szary i szary z paskiem, zielony i zielony z paskiem oraz fiolet i fiolet z paskiem.

Niebieskie to może być sterowanie anteną , a niebieski z paskiem to sterowanie np. wzmacniaczem.  Czarny lub brąz to masa . Czerwony i ewentualnie żółty to plusy. Jeden stały drugi po stacyjce. Podaj jakie masz dokładnie kolory bo na focie mało widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę kostkę od głośników. Brakuje kostki od zasilania. Prawdopodobnie masz też wzmacniacz w aucie więc osobna kostka do tego. Napisz jakie radio chcesz podłączyć.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jaka chce podlaczyc to jest santa cruz mp34. A przewody pod ta jedna listę są podłączone niebiesko brązowy niebieski biały czerwono siwy brązowo siwy. A pozostałe są luzem czarny. zolty. Fioletowy. Brązowy. Biały. Czerwony. Czerwony z niebieskim. Zielono niebieski. Biało niebieski. Siwo niebieski. Biało żółty. Biały. No i wzmacniacz podobno jest wbudowany z tego co mi wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bobikos napisał:

Ja tam widzę kostkę od głośników. Brakuje kostki od zasilania. Prawdopodobnie masz też wzmacniacz w aucie więc osobna kostka do tego. Napisz jakie radio chcesz podłączyć.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Radio to santa cruz mp34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kamil-vag napisał:

jakie masz to radio ? ? ? 

Radio to santa cruz mp34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kamil-vag napisał:

Szczerze to ja z tych schematów nic nie rozumie☹

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka czarna 8pin z zasilaniami -tak jak na schemacie lecz do twojego radia biało-niebieskiego (gala) oraz zielono-niebieskiego (linia K) nie podłączaj. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie masz zółty, fiolet, biały i czarny idące w jednym wspólnym kablu musisz podłączyć do kostki miniiso - żółta kostka ze zdjęć które załączyłem wcześniej. Żeby kostki miniiso trzymały się razem w gnieździe musisz mieć jeszcze niebieską do kompletu (one są spinane razem)

Te we wspólnym kablu: biały na pin 1, zółty na pin 2 oraz fiolet na pin 3. Czarny to ekran kabla i powinien być podłączony do masy (brązowy kabel w czarnej kostce z zasilaniami).

Na pin 6 też powinien przychodzić biały i tu musisz zachować ostrożność bo to jest +12V na aktywowanie wzmacniacza (nie zamień go z tym opisanym powyżej).  To powienen być ten który idzie razem z biało-żółtym.

 

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bobikos napisał:

Kostka czarna 8pin z zasilaniami -tak jak na schemacie lecz do twojego radia biało-niebieskiego (gala) oraz zielono-niebieskiego (linia K) nie podłączaj. 

 

Czyli co muszę jeszcze dokupić jakie kostki bo tam mam zieloną i brazowa a tych dwóch kabli co wyżej jest napisane wogole nie podłącza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarną oraz żółta małą i niebieską małą (może być bez pinów) żeby te trzy małe razem się trzymały

np coś takiego i obciąć czerwoną kostkę,

http://allegro.pl/aux-zlacze-audi-vw-mini-iso-mini-iso-20-pol-i5352957045.html

do tego  iso

http://allegro.pl/zlacze-iso-daewoo-lanos-matiz-nubira-ssangyong-i7097337918.html

 

polutować i masz ładnie przygotowane wszystko.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj też w wątku, który podlinkowałem czy do anteny nie będzie Ci potrzebny wzmacniacz

 

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bobikos napisał:

Doczytaj też w wątku, który podlinkowałem czy do anteny nie będzie Ci potrzebny wzmacniacz

 

A tak co podlinkowales to zdjęcia się nie wyświetlają a i jeszcze znalazłem w Internecie że powinna być czerwona kostka i tam jest podpięty jeden przewód i ja mam jeszcze jeden luźny co to na zdjęciu nie widać ale zrobię zdjęcie i wstawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliknij na pierwszą linijkę gdzie jest nazwa użytkownika soulmaster3m, wtedy wskoczy na 12 stronę. W czerwonej kostce jest jeden kabel ale mało znaczący - wyciszenie lub podświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bobikos napisał:

kliknij na pierwszą linijkę gdzie jest nazwa użytkownika soulmaster3m, wtedy wskoczy na 12 stronę. W czerwonej kostce jest jeden kabel ale mało znaczący - wyciszenie lub podświetlenie

Radyjko podłączone jeszcze tylko czekam na kostki mini iso i podłącza reszte. Dzięki wielkie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2018 o 11:54, Diabeł123 napisał:

Radyjko podłączone jeszcze tylko czekam na kostki mini iso i podłącza reszte. Dzięki wielkie 

20180311_212352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto mi pomoze podłaczyc teraz te kostki mini iso? bo chyba cos nie tak podłaczyłem a i ten czarny kabel podłaczyłem do stałego pradu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...