Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Drgania nadwozia.


KubaM97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dobrych miesięcy posiadam A4 B6 AWX i wystąpiła u mnie pierwsza poważna (tak mi się wydaje) usterka. Mianowicie, gdy auto nabierze już temperatury i silnik się rozgrzeje. Zaczynają występować dziwne drgania na nadwoziu. Dzieje sie to tylko przy delikatnym przyspieszaniu, gdy lekko dosłownie dotknę gaz. Nie umiem znaleźć w tym zależności, chwilami jest dobrze, a chwilami buja całym autem jakby miało się zaraz rozsypać. Auto zawsze lekko drżało przy przyspieszaniu, ale to jest już przesada, strach jest tak jeździć. Mam nadzieję, że ktoś będzie znał przyczynę tego problemu, z góry dziękuję za pomoc.

Dodam jeszcze to, że zauważyłem, że auto najbardziej zaczyna bujać gdy na łuku w prawo zaczynam przyspieszać, a łożysko zostało wymienione miesiąc temu.

Edytowane przez KubaM97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przeguby wewnętrzne, kup sobie kabelek za parę zł i zrób podstawowe logi w celu weryfikacji motoru ;) może korekcje słabe, może synchro źle ustawione... jest kilka podstawowych rzeczy do sprawdzenia. Ciężko na odległość stwierdzić czy to usterka mechaniczna czy coś z osprzętem itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto logi, wszystko poza tym kanałem było okej, tu widzę odchylenie od normy na 3 pompowtrysku, ale nie sądzę, że to to. Auto bardzo mocno buja podczas jazdy z równą prędkością na łuku w prawo. Myślę, że masz rację z tymi przgubami wew. wymienię na razie jeden lewy i zobaczymy czy coś pomoże. 

11037684_20180305_172401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...