Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ikonka silnika po remoncie


A81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczką Audi A4 Avant B8 2009 r 2.0 TFSI 180 KM, benzyna, skrzynia manualna. Standardowo miałam problem z braniem oleju. Zrobiłam remont silnika. Oleju już nie bierze…. Natomiast pojawił się inny problem. Po przejechaniu 400 km wyskoczyła mi na desce pomarańczowa ikonka silnika i zaczął silnik nierówno pracować. Pojechałam podłączyć pod komputer i wyszło, że za wysoka temperatura oleju. Wymieniłam olej (podobno silnik się układa). W oleju, który był zlany z silnika było czuć benzynę. Zostawiłam auto do obserwacji ale nic nie znaleziono. Stwierdził facet w warsztacie, że może silnik się układa i wymiana oleju pomoże. Pomogło na tyle, że ikonka silnika wyskoczyła nie po 400 km tylko po 600 km. Znowu pojechałam do podpięcia na kompa i tym razem wyskoczył błąd coś „mieszanka paliwo – powietrze” – dokładnie się na tym nie znam ;(. W oleju już nie czuć benzyny. Gościu z warsztatu nie wie co to może być. Twierdzi, że sondy lambda są ok. Jedyne co to podejrzewa, że przepływomierz może zaczynać się psuć ale tez 100% pewności nie ma. No i nie wiem co teraz robić. Wymieniać przepływomierz (trochę szkoda mi kasy jeżeli nie wiadomo na 100% czy to to)? Miał ktoś kiedyś podobny przypadek? Przecież nie będę co 500 km jeździć i kasować błędu na kompie.

POMOCY!

Dodam jeszcze, że był robiony remont silnika i rozrząd.

Edytowane przez A81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna dokładna diagnostyka silnika, czyt. logi dynamiczne oraz było spisać/wydrukować błędy. Można wiedzieć gdzie robiłaś remont? Remontować silniki to łatwo, a jak przyjdzie do diagnozowania to już nie ma komu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ważne gdzie?;) ważne, że nie wiem co dalej robić:( chyba poczekam aż znowu wyskoczy błąd... eh... masakra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Confessor napisał:

Sprawdź czy odma nie strzeliła  

Odma nowa bo zanim zrobiłam remont silnika to odmę wymieniłam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmę masz nowa ale to nie znaczy ze działa prawidłowo warto by było sprawdzić, bez skanu  można tylko zgadywać 

Jak ci check engine wyskoczy to niech ci ktoś przeskanuje i spisz kody bledow  wtedy będzie można coś więcej powiedzieć   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Confessor napisał:

Odmę masz nowa ale to nie znaczy ze działa prawidłowo warto by było sprawdzić, bez skanu  można tylko zgadywać 

Jak ci check engine wyskoczy to niech ci ktoś przeskanuje i spisz kody bledow  wtedy będzie można coś więcej powiedzieć   

Taki mam plan;) Jak mi znowu wyskoczy błąd podjade do ASO na kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale mi to wygląda na lejące wtryski. Miałem już raz taki przypadek u klienta i skończyło się na wymianie wtryskiwaczy. Główne objawy to było właśnie wypadanie zapłonów na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, winner4 napisał:

Nie chcę Cię martwić, ale mi to wygląda na lejące wtryski. Miałem już raz taki przypadek u klienta i skończyło się na wymianie wtryskiwaczy. Główne objawy to było właśnie wypadanie zapłonów na wolnych obrotach.

kolego zrobiłem juz ponad 100 tych silnikow i nie sa to lejace wtryski... poczekamy na dokladna diagnoze i odczyt błędów jak znowu sie pojawia... ale wciaz dziwi mnie dlaczego koleżanka nie pojechała z tym do warsztatu gdzie był remont?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten warsztat jest chyba owiany jakąś tajemnicą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kixi4 napisał:

kolego zrobiłem juz ponad 100 tych silnikow i nie sa to lejace wtryski... poczekamy na dokladna diagnoze i odczyt błędów jak znowu sie pojawia... ale wciaz dziwi mnie dlaczego koleżanka nie pojechała z tym do warsztatu gdzie był remont?

Byłam w warsztacie gdzie był silnik robiony. Ale oprócz skasowania błędu nic nie zrobili bo nic nie znaleźli;( czekam aż od nowa błąd wyskoczy. A może nie wyskoczy;))) chociaż to mało prawdopodobne skoro oprócz skasowania błędu niż nie zrobili;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał:

Bo ten warsztat jest chyba owiany jakąś tajemnicą :P

Żadna tajemnica;) robiłam w warsztacie pod Lublinem. Ale jak widać nie ma co się chwalić:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2018 o 22:46, A81 napisał:

warsztacie pod Lublinem

mam nadzieję że nie w Matczynie, bo jeśli tak to faktycznie nie ma powodów do chwalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, zabiello napisał:

mam nadzieję że nie w Matczynie, bo jeśli tak to faktycznie nie ma powodów do chwalenia.

Nie, nie tam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...