Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie róźnics wynika w głównej mierze z racji tego że na zime miałem stalówki i 2 zimowe koła = 1 letnie koło jeśli chodzi o wagę... w skrócie... letnie koła są 2 razy cięższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Umowilem sie na wizyte w zmianakoloruauta.pl :gwizdanie:

Nowe kola juz do mnie jada :naughty:

No i przyszly nowe zabawki :)

644141b011f2b3d0.jpg

afd43ffef994d75c.jpg

- Korki Scholla i S3 Edition Gold

- EZ Detail Brush Mini

- EZ Detail Brush

- 5 l Surfex HD

- CarPro AQuartz LED Headlamp

d1d096eb1b6d71e7.jpg

GzDfbhQuLM0

- Pompki do galonow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też czaję się na 5L surfexa bo środek jest znakomity i ma uniwersalne zastosowanie[br]Dopisany: 27 Maj 2011, 00:26_________________________________________________ta lampka Cię wykończy, ciesz się, że nie masz ciemnego lakieru :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak folia reaguje na taką chemię, polerować się chyba nie da, jedno co wiem to z Karcherem ostrożnie, jak miałem myjnię to jak za ostro z dyszy poszło to folia się odklejała na połączeniach, no chyba, że makki tylko detale jakieś będzie oklejał :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też czaję się na 5L surfexa bo środek jest znakomity i ma uniwersalne zastosowanie[br]Dopisany: 27 Maj 2011, 00:26_________________________________________________ta lampka Cię wykończy, ciesz się, że nie masz ciemnego lakieru :polew:

Surfex HD rulez!

Na bialym tez widac ale trzeba umiec patrzec i robic to w okularach przeciwslonecznych :)

A ciemny kolor ma zona :P[br]Dopisany: 30 Maj 2011, 00:53_________________________________________________

Na jaki zmieniasz kolor?;) kolega robil merca s klase w zmianakoloruauta.pl i perfekcyjnie okleili.;)

Te elementy ktore teraz sa zafoliowane beda robione jeszcze raz. Tym razem przez kogos kto naprawde sie na tym zna.

Ta firma z Poznania to totalna porazka. Zapodali mi taka bajere rok temu a ja wtedy to lyknalem. Pomimo tego ze foliowali dach 3 razy to i tak nie udalo im sie tego zrobic poprawnie. Mialem juz to dawno poprawic ale nie bylo kiedy. A teraz jak juz folia zaczela odchodzic z anteny dachowej to calkowicie moja teoria na temat tej firmy sie potwierdzila.

Inna kwistia to ze z przodu na elementach oklejonych pojawilo sie kilka odpryskow i przebija chrom lub platyna dyfuzora. Na dachu ze wzledu na niski bagaznik pojawilo sie takze kilka odpryskow. Na szczescie uszkodzona tylko folia. Folia nie tylko daje efekty wizualne ale takze zabezpiecza lakier :)[br]Dopisany: 30 Maj 2011, 01:00_________________________________________________

ciekawe jak folia reaguje na taką chemię, polerować się chyba nie da, jedno co wiem to z Karcherem ostrożnie, jak miałem myjnię to jak za ostro z dyszy poszło to folia się odklejała na połączeniach, no chyba, że makki tylko detale jakieś będzie oklejał :mysli:

Jak dobra folia to polerke wytrzyma ale oczywiscie trzeba delikatniej bo jest wrazliwa na temp.

Z myjka cisnieniowa trzeba ostroznie ale tylko na laczeniach lub rantach.

Schodzi mi czesciowo folia z anteny dachowej i ostatnio probowalem ja zciagnac myjka. Tak dla testu. Lalem 140bar pod katem i musze powiedziec ze ciezko bylo zeby ja zciagnac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja miałem myjkę 180 bar na gorącą wodę więc czasami z niektórych pojazdów lakier schodził :polew:

OMG, 180bar i goraca woda to respekt! :)

BTW, wlasnie poszukuje jakiejsc nowej myjki samochodowej. 140-150bar mi wystarczy ale celuje gdzies w okolo 600l/min. Wedlug mnie to wazniejsze niz bary..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź na stronę www.karcher-intervip.com.pl mają tam katalogi do ściągnięcia, zawsze możesz zadzwonić i pogadać, bardzo miła i profi obsługa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź na stronę www.karcher-intervip.com.pl mają tam katalogi do ściągnięcia, zawsze możesz zadzwonić i pogadać, bardzo miła i profi obsługa

Dzieki ale nie chce Karchera. Lubie Nilfiska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki,

A pytania odnośnie IronX. Używasz tego przy każdym myciu? Spryskujesz całe auto? Ile wychodzi na Avanta do jednego mycia? I w którym momencie? Przed pianą z pianownicy, czy po spianowaniu i umyciu rękawicą?

I jeszcze jedno. Co robisz z zabitymi owadami? Czy myjesz auto zaraz po powrocie z wyjazdu, kiedy przód jest upstrzony robactwem, czy też jest jakis środek, który w cudowny sposób usunie kilkudniowe owadzie zwłoki? Czy dobrze rozumiem, że po nawoskowaniu lakieru robactwo nie zostawia śladów i łatwo się zmywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki,

A pytania odnośnie IronX. Używasz tego przy każdym myciu? Spryskujesz całe auto? Ile wychodzi na Avanta do jednego mycia? I w którym momencie? Przed pianą z pianownicy, czy po spianowaniu i umyciu rękawicą?

I jeszcze jedno. Co robisz z zabitymi owadami? Czy myjesz auto zaraz po powrocie z wyjazdu, kiedy przód jest upstrzony robactwem, czy też jest jakis środek, który w cudowny sposób usunie kilkudniowe owadzie zwłoki? Czy dobrze rozumiem, że po nawoskowaniu lakieru robactwo nie zostawia śladów i łatwo się zmywa?

To wszystko zalezy od zabrudzenia. Jak juz uzywam IronX to cale auto tak. Wydaje mi sie ze okolo 250ml na cale auto. Ale ja nie zaluje :) A szczegolnie przed glinkowaniem. Po odpowiednim myciu wstepnym i zastosowaniem pozniej IronX glinkowanie to sama przyjemnosc.. IronX uzywam po spianowaniu i umyciu rekawica. Czekam troche az woda splynie.

Jezeli chodzi o owady to zmywam jak najszybciej po trasie tak. Jezeli po myciu wstepnym nie zchodzi robactwo to uzywam Sonaxa plyn do owadow. Jezeli jednak auto jest nawoskowane to zmycie owadow po trasie nie sprawia wiekszego problemu.

Dzisiejsze uzupelnienie zabawek :)

79bb08eb0f15dc81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie jak bys troche przyciął na tych kosmetykach to bys juz S4 jezdzil :rolleyes::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie jak bys troche przyciął na tych kosmetykach to bys juz S4 jezdzil :rolleyes::decayed:

S4 B8 w Norwegii? Ehhh, zal dupe sciska tyle kasy dac za auto w tym chorym motoryzacyjnie kraju :-)

BTW: Nowy projekt zaklepany od stycznia:) Platforma i mosty Eldisk, taka tam inwestycja na 6 miliardow NOK.

Wbijam sie na prefabrykacje do Polski na 2 lata. Mysle nad RS6 C6 albo A6 C7 3.0TDI w Avancie ofcoz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mysle nad RS6 C6 albo A6 C7 3.0TDI w Avancie ofcoz :naughty: ...

takie sztrucle ? :kox:

oby to 3.0 Tdi było już na TwinTurbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tja tylko nikt nie bierze pod uwage ze koszt serwisu RS6 to prawie jak bys ferarri trzymal wgarazu , a nie daj boze cos tam padnie.....

Makki zrob to jak pan bog przykazal , i kup sobie porsche :decayed::cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...