Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za pady jak można wiedzieć i gdzie się zaopatrujesz? ;)

Może być PW. Dzięki z góry. :)

O ktore pady Ci chodzi? :)

Zaopatruje sie w:

-shinearama.co.uk

-all4auto.pl

-autodetailingshop.pl

-i kilka sklepow w Norwegii.[br]Dopisany: 17 Maj 2011, 02:08_________________________________________________

Makki weź Ty mi powiedz jaki środek zastosować do mycia wstępnego ciśnieniowego przed myciem na 2 wiadra aby nie uszkodzić powłoki woskowej ?

Zalezy od zabrudzenia ale wydaje mi sie cos takiego powinno byc bezpieczne dla LSP:

1. Prickbort :) (btw 5l Prickbort jest wszedzie wyprzedany, czekam na potwierdzenie kiedy bedzie dostepny. Za okolo 1,5tyg mam transport do Polski wiec dobrze by bylo cos podrzucic. Chyba ze Ci sie nie spieszy:)

2. Chemical Guys Grime Reaper - 1:8-1:10 zalezy od zabrudzenia, wiecej niz 1:8 moze haczyc LSP.

3. Bilt Hamber Surfex HD - 1:25 bezpiecznie dla LSP, nawet przy 1:30 Surfex HD jest nadal efektywny.

Jezeli masz pianownice to na wybrany przez Ciebie APC mozesz jeszcze zapodac:

1. ValetPro pH Neutral Snow Foam

2. ValetPro Orange Pre-Wash

3. Chemical Guys Citrus Wash And Gloss

4. Chemical Guys Maxi Suds II

Do pianownicy jest akurat spory wybor. Ja osobiscie lubie pachnaca i gruba piane. Czasami uda mi sie dobrac mix do pianowicy dajacy lepsza piane niz ta ktora sie gole :)

BTW: Nowe fele za niedlugo zaczna sie przemieszczac w moja strone. Do tego nowe opony Vredestein Sessanta 255/30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Makki weź Ty mi powiedz jaki środek zastosować do mycia wstępnego ciśnieniowego przed myciem na 2 wiadra aby nie uszkodzić powłoki woskowej ?

Zalezy od zabrudzenia ale wydaje mi sie cos takiego powinno byc bezpieczne dla LSP:

1. Prickbort :) (btw 5l Prickbort jest wszedzie wyprzedany, czekam na potwierdzenie kiedy bedzie dostepny. Za okolo 1,5tyg mam transport do Polski wiec dobrze by bylo cos podrzucic. Chyba ze Ci sie nie spieszy:)

2. Chemical Guys Grime Reaper - 1:8-1:10 zalezy od zabrudzenia, wiecej niz 1:8 moze haczyc LSP.

3. Bilt Hamber Surfex HD - 1:25 bezpiecznie dla LSP, nawet przy 1:30 Surfex HD jest nadal efektywny.

Jezeli masz pianownice to na wybrany przez Ciebie APC mozesz jeszcze zapodac:

1. ValetPro pH Neutral Snow Foam

2. ValetPro Orange Pre-Wash

3. Chemical Guys Citrus Wash And Gloss

4. Chemical Guys Maxi Suds II

Do pianownicy jest akurat spory wybor. Ja osobiscie lubie pachnaca i gruba piane. Czasami uda mi sie dobrac mix do pianowicy dajacy lepsza piane niz ta ktora sie gole :)

Jak by się udało z tym Prickbort 5L to był bym wdzięczny, mógłbyś podać konto to bym Ci przelał kasiorkę :wink4:

Pianownicę mam Karchera :), czyli Surfex HD nie zniszczy wozku przy 1:25 :mysli:. A można kłaść Surfex i na to od razu pianę ? nie za długo będzie surfex na wosku ? A Prickbort w jakim stężeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak usuniesz wycieraczkę to chyba 1 ale to rzecz gustu

no i zdecydowanie 3 bo 2 do niczego nie pasuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się udało z tym Prickbort 5L to był bym wdzięczny, mógłbyś podać konto to bym Ci przelał kasiorkę :wink4:

Pianownicę mam Karchera :), czyli Surfex HD nie zniszczy wozku przy 1:25 :mysli:. A można kłaść Surfex i na to od razu pianę ? nie za długo będzie surfex na wosku ? A Prickbort w jakim stężeniu ?

Jak bedzie dostepny 5l znowu dostepny to dam znac.. Jak narazie tylko 1li i 2.5l sa dostepne, w takiej cenie:

http://www.scandicshine.no/nettbutikk/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=prickbort

Dokladnie trzeba by bylo sprawdzic jaki jest kurs nok na dzien dzisiejszy w PL ale wedlug mnie najbardziej oplaca sie 5l.

Orginalna pianownica Karchera nie jest zla. Pamietam tylko ze nie da sie w niej ustawiac wielkosci strumienia piany. No i trzeba miec dobra mieszanke piany/szamponu zeby piana byla puszysta.

Najpierw Prickbort, bez rozcienczania ale na max 5 min. Na to Surfex 1:25 tez do 5min i na to piane. Nie powinno ruszyc wosku dobrej jakosci.[br]Dopisany: 19 Maj 2011, 00:03_________________________________________________

Dzięki za info, a chodziło mi o pady polerskie, bo moje sonusy jakoś słabe są ;)

Ja się zaopatruję na www. meguiarsdirect.com i www. cleanyourcar.co.uk.

Pady polerskie na ostatnich zdjeciach to Scholl i Dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serii HDS Karchera można regulować strumień piany ale to sprzęt dla profi a nie amatorów i cena wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylo mycie na szybko bo zbieralo sie na deszcz. No i jak zwykle zaczelo padac pod koniec mycia :wallbash:

Testowalem przerozne kombinacje:

1. Do pianownicy mix Valetpro Orange Pre Wash + ValetPro PH Neutral Snow Foam + Chemical Guys Maxi Suds II. Bardzo przyjemny zapach, a piana!! :kox::naughty:

2. Plyn do robali - Sonax

3. Jako APC Chemical Guys Grime Reaper - 1:8 razem z Surfex HD 1:20

4. Na to IronX

5. Mycie reczne 3 nakretki Chemical Guys Maxi Suds II na wiadro 18 litrowe.

Okolo 1,5cm mieszanki plynow w 1litrowej butelce do pianownicy. Do tego ciepla woda i dobre wymieszanie:

6c8f46a8afc9e9b7.jpg

Wstepne plykanie :)

d8cc8e541f7c9161.jpg

Taka mieszanka na mycie wstepne tak sobie daje rade:

a5eadb185f584945.jpg

81f747d6a3c02da5.jpg

61763de3ed1a03c7.jpg

I najlepsza zabawa, czyli foam party:

8b61f16f66c3c4cf.jpg

d05d70c84e421f5e.jpg

c879f92f9231dafe.jpg

d9c7293a9f36ab88.jpg

167faa677908dc92.jpg

7cc908aa00988624.jpg

1bfffc8b76f8527f.jpg

20967cb2b0c4707d.jpg

7800757012c4639e.jpg

I oczywiscie niezawodny IronX:

51650d6aad4203dc.jpg

e1c6f5b6d5c34d53.jpg

bf9b12acf06f992f.jpg

Zapach, piana i wydajnosc :notworthy:

39d063a677c37e9a.jpg

I reczna robota na 2 wiadra:

12777aba63580a53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze to wygląda, BTW prowadziłem jakiś czas temu czyli 4 lata temu myjnię samochodową, nie widziałem auta z takimi zabrudzeniami po myciu wstępnym nie licząc śmieciarek, myślałem, że w NO jest bardziej czyste powietrze niż w PL, no chyba, że w czymś innym jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne ceny, ręcznik dosuszający 9 dolarów a w Polsce 68 PLN... czyli 25 dolary :polew:

ciekawe czy meguiarsdirect.com wysyła do Polski i za jakie pieniądze.

Korzystam z poczty "firmowej" i koszty wysyłki mam jak w USA i nie przejmuję się cłami, czy innymi komplikacjami :)

Dzięki _Makki_ za info na temat padów, zamówiłem pady Megsa, podobno sa bardziej wytrzymałe.

Pytanko, czy Iron X jakoś rozcieńczasz czy normalnie aplikujesz jak jest - spryskiwaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne ceny, ręcznik dosuszający 9 dolarów a w Polsce 68 PLN... czyli 25 dolary :polew:

ciekawe czy meguiarsdirect.com wysyła do Polski i za jakie pieniądze.

Korzystam z poczty "firmowej" i koszty wysyłki mam jak w USA i nie przejmuję się cłami, czy innymi komplikacjami :)

no to tak to można zamawiać... wówczas już dawno bym sobie pozamawiał co chce z Megasa... a tak trzeba wybierać to lub tamto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się udało z tym Prickbort 5L to był bym wdzięczny, mógłbyś podać konto to bym Ci przelał kasiorkę :wink4:

Pianownicę mam Karchera :), czyli Surfex HD nie zniszczy wozku przy 1:25 :mysli:. A można kłaść Surfex i na to od razu pianę ? nie za długo będzie surfex na wosku ? A Prickbort w jakim stężeniu ?

Jak bedzie dostepny 5l znowu dostepny to dam znac.. Jak narazie tylko 1li i 2.5l sa dostepne, w takiej cenie:

http://www.scandicshine.no/nettbutikk/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=prickbort

Dokladnie trzeba by bylo sprawdzic jaki jest kurs nok na dzien dzisiejszy w PL ale wedlug mnie najbardziej oplaca sie 5l.

Orginalna pianownica Karchera nie jest zla. Pamietam tylko ze nie da sie w niej ustawiac wielkosci strumienia piany. No i trzeba miec dobra mieszanke piany/szamponu zeby piana byla puszysta.

Najpierw Prickbort, bez rozcienczania ale na max 5 min. Na to Surfex 1:25 tez do 5min i na to piane. Nie powinno ruszyc wosku dobrej jakosci.

Dzięki za info, to poczekam na 5L banieczkę jesli można, jak co to proszę na PW lub maila :wink4:

Pianownicę mam pod Karchera z serii profesional 6/13, niestety jedyny minus tej myjki to zimna woda. Za to pianownica ma regulację ilości poboru, gęstości i strumienia piany.

BTW odnośnie padów to z pada scholla wczoraj został mi tylko rzep na maszynie i to nie w całości. Kontrolowałem cały czas temp karoserii, niestety pada się przegrzał na styku rzepa z maszyną i się praktycznie stopił, wieczorem wkleję zdjęcie. Widać, że nie bardzo współgra z DA. Z padami 3M nie ma żadnych problemów są solidne i widać lepiej pasują pod DA.

[br]Dopisany: 19 Maj 2011, 13:30_________________________________________________

dobrze to wygląda, BTW prowadziłem jakiś czas temu czyli 4 lata temu myjnię samochodową, nie widziałem auta z takimi zabrudzeniami po myciu wstępnym nie licząc śmieciarek, myślałem, że w NO jest bardziej czyste powietrze niż w PL, no chyba, że w czymś innym jest różnica

Vario, to była Twoja myjnia czy robiłeś u kogoś ? Biznes się nie opłacił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to była moja myjnia ale się ostatecznie przebranżowiłem ale bakcyl do mycia został

Makki sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:OMG: Roznica miedzy zimowkami 225/45R18 a letnimi 255/35R19 w sumie nie jest az taka duza ale:

1. Roznica w spalaniu na tej samej trasie co robie w delegacje co tydzien, teraz ok 0,9l/100km. W sumie wyliczone na 260km.

2. Auto jakby bylo przyklejone do drogi teraz. Zadnego efektu lozka wodnego :)

3. Pierwsze km po zmianie jakbym na samych felgach jechal. Teraz juz jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja mam 215 zima i 235 lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...