Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Silnik nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panowie, wczoraj wieczorem miałem wyjazd wszystko ładnie pięknie chce go odpalić, przekręcam kluczyk a tu tak jakby już załapał ale nie do końca i zgasł... od tamtej pory nie mogę go odpalić :/ myślałem że to wina akumulatora więc podłączyłem prostownik ale na prostowniku pokazuje że aku naładowane na full... jak go kręce to silnik nawet się nie rusza.. 

 

Opublikowano

Zostaje komp i odczytać błędy. Może to być np. czujnik temp który podaje zła temp. Teraz to trochę wróżenie z fusów. 

Opublikowano
  • Autor

Wydaje mi się że czujnik położenia wału padł ? ale pewny nie jestem, postaram się jutro podpiąć pod kompa 

Opublikowano
56 minut temu, damcio335a napisał:

Wydaje mi się że czujnik położenia wału padł ? ale pewny nie jestem, postaram się jutro podpiąć pod kompa 

Musiał byś wykręcić świece i zobaczyć czy jest iskra.

Opublikowano
  • Autor

Podłączyłem samochód pod komputer, obroty pokazuje więc czujnik położenia wału odpada.. zaprowadzę go dziś wieczorem do mechanika i ma jutro sprawdzić czy rozrząd nie przeskoczył.

Opublikowano

A mi tu słychać że coś nie tak z rozrzadem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Tak jakby nie miał kompresji. Sprawdź rozrząd/ ciśnienie w cylindrach.

Edytowane przez Miki95

Opublikowano
Podłączyłem samochód pod komputer, obroty pokazuje więc czujnik położenia wału odpada.. zaprowadzę go dziś wieczorem do mechanika i ma jutro sprawdzić czy rozrząd nie przeskoczył.
I nie ma żadnych błędów?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, siwak napisał:

I nie ma żadnych błędów?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie nie pokazał bo akumulator był padnięty, nawet nie wiem jakim cudem a dwa dni wcześniej myślałem że nie chce odpalić dlatego że może rozładowany... Jak podłączyłem to na prostowniku wskazówka była na Full a dziś już 0 ?

 

Panowie naładowałem akumulator, zakręciłem silnikiem może na 2 sec i podłączyłem prostownik i znowu akumulator padł... Może to być wina akumulatora że nie chce pociągnąć?

Edytowane przez damcio335a

Opublikowano

Mi tu wygląda na brak kompresji. Nie miałeś problemów z łańcuszkiem rozrządu albo z ciśnieniem oleju ?

Opublikowano
  • Autor

Mechanik dzwonił i powiedział że na pasku rozrządu ząbki ścięte ? od czego mogło je ściąć?

Opublikowano
Mechanik dzwonił i powiedział że na pasku rozrządu ząbki ścięte [emoji52] od czego mogło je ściąć?
Stary zarząd , urwał się łańcuch wałków , uszkodzily się ślizgi napinacza któreś z tych rzeczy

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
46 minut temu, siwak napisał:

Stary zarząd , urwał się łańcuch wałków , uszkodzily się ślizgi napinacza któreś z tych rzeczy

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Na tym rozrządzie zrobiłem 20kkm... rozmawiałem dziś z drugim mechanikiem co mi robił ten rozrząd, przyjechał lawetą po auto i ma na dniach to robić. 

Opublikowano

Podejrzewam, że bez remontu/wymiany głowicy się nie obejdzie. Przyczyn mogło byc wiele. Ja bym stawiał na zapchany smog i zbyt słabe ciśnienie oleju - częsty problem w tych samochodach.

Opublikowano
  • Autor

Głowica do remontu oraz walniete są 4 zawory co było przyczyną zerwania tych ząbków na pasku tego dalej nie wiadomo 

Opublikowano

A co ma ciśnienie oleju do ściętych zębów na pasku? Prędzej silnik by się zatarł. Może pompa wody stanęła albo pasek był za mocno napięty. Uszkodzenie ślizgów też nijak ma się do tego, bo najprędzej doszłoby do kolizji tłoków z zaworami.

Opublikowano
  • Autor
33 minuty temu, przem8 napisał:

A co ma ciśnienie oleju do ściętych zębów na pasku? Prędzej silnik by się zatarł. Może pompa wody stanęła albo pasek był za mocno napięty. Uszkodzenie ślizgów też nijak ma się do tego, bo najprędzej doszłoby do kolizji tłoków z zaworami.

Wiesz co? Byłem u jednego mechanika i powiedział mi że z pompy leci płyn i trzeba to jak najszybciej zrobić bo łożysko jak będzie chodziło w płynie to w końcu stanie i rozrząd szlak trafi... pojechałem do tego mechanika co robił rozrząd i powiedział że to normalne jak puści trochę płynu po iluś tam kilometrach no i nie ma co się martwić. Myślałem że to właśnie przez pompę ale rozebrał dziś cały silnik i mówi że pompa dobra tylko dekiel od zawór był ściągany i przykrecony razem z silikonem ? nawet plastiku nie ściągnąłem z silnika a co dopiero mowa o pokrywie zaworów 

Tak to panowie wygląda.

20180320_174657.jpg

20180320_174813.jpg

Edytowane przez damcio335a

Opublikowano

Poszło po całości. Najlepiej pokaż zdjęcia paska, będzie więcej wiadomo co mogło się stać. 

 

Opublikowano
  • Autor

Będę u mechanika to zrobię zdjęcie, głowica będzie gotowa aż za tydzień w piątek 

Opublikowano

A co jest powodem uszkodzenia ?? Staneła pompa wody czy co ?? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.