Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bixenon POLIFT

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam Audi A4 B8 2012 LIFT. W aucie był zamontowany Bixenon. Zmieniłem na skrętne z doświetlaniem.

Co się okazuje trzeba wymienić BCM.  Dorzucałem Side Assist, B&O, Kamere, elektrykę klapy i wszystko poszło na tym który był.

Niestety AFL już się nie da. Robił mi to Darek z KRK - zna się na rzeczy więc nie wydaje mi się, że mi bajki opowiada.

Z tego co wiem trzeba BCM 8K0907063DL. Chyba że można założyć inny który to wszystko obsłuży.

Potrzebuję, też info co jeszcze trzeba zrobić, żeby to wszystko działało.  Z góry dzieki za pomoc.

Opublikowano

Witam

Frankooo wysłałem Ci info na pw

generalnie trzeba zmienić BCM 09 na 8K0 907 063 DJ zdjąć ochronę komponentu, trochę przerobić instalację elektryczną przy tym module oraz co mnie zaskoczyło zamontować dodatkowo czujnik poziomu zawieszenia przód 8K0 941 285 P wraz z wiązką

na końcu proces adaptacji i cieszymy się na najbliższe zakręty:banan: 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Podepnę się pod temat. W a4 lift 2014 siedziały seryjnie biksenon. Po kolizji omyłkowo kumpel zakupił i zamontował lampy bixenon skrętny. Wywala dwa błędy, tj. błąd silników poziomowania lewej i prawej lampy. Co zrobić aby poziomowanie działało? Trzeba piny w lampie zmieniać aby widział bcm silniczki? Nie zależy mu na doswietlaniu zakrętów, chodzi o to aby lampa skrętna dzialała tak jak zwykła nie skretna.

Opublikowano
5 godzin temu, inhosik napisał:

Podepnę się pod temat. W a4 lift 2014 siedziały seryjnie biksenon. Po kolizji omyłkowo kumpel zakupił i zamontował lampy bixenon skrętny. Wywala dwa błędy, tj. błąd silników poziomowania lewej i prawej lampy. Co zrobić aby poziomowanie działało? Trzeba piny w lampie zmieniać aby widział bcm silniczki? Nie zależy mu na doswietlaniu zakrętów, chodzi o to aby lampa skrętna dzialała tak jak zwykła nie skretna.

Na 90% nie ruszy poziomowanie, gdy lampy są skrętne a BCM jest do nieskrętnych bixów, musi być wszystko od jednego systemu. Mam odwrotną sytuację, fabrycznie nieskrętne bixy a przy doposażaniu pewien "spec" wymienił BCM na obsługujący skrętne i przez to poziomowanie też nie działa, trzeba wymienić BCM na właściwy albo doposażyć o skrętne lampy.

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 25.07.2018 o 22:10, l2k2 napisał:

Na 90% nie ruszy poziomowanie, gdy lampy są skrętne a BCM jest do nieskrętnych bixów, musi być wszystko od jednego systemu. Mam odwrotną sytuację, fabrycznie nieskrętne bixy a przy doposażaniu pewien "spec" wymienił BCM na obsługujący skrętne i przez to poziomowanie też nie działa, trzeba wymienić BCM na właściwy albo doposażyć o skrętne lampy.

Witam. Mam taki sam model auta tylko manual. Jak naciskam pedał przyspieszania  podczas jazdy i na światłach start/stop jak  zadziała czyli silnik zgaśnie  to uwaga: bi xenony się opuszczają a jak zwolnię pedał gazu to wracają z powrotem. O co tu chodzi żadnych błędów na Vagu.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam serdecznie.  Mam pytanie jak mogę fizycznie rozpoznać lampe bixenon czy jest skrętna czy nie. Chodzi o q5 przed lift.  

Opublikowano
8 godzin temu, kojote38 napisał:

Witam serdecznie.  Mam pytanie jak mogę fizycznie rozpoznać lampe bixenon czy jest skrętna czy nie. Chodzi o q5 przed lift.  

przy skrętnych obok xenona jest jeszcze jedna żarówka do doświetlania zakrętów

w zwykłych jej nie ma

Opublikowano
W dniu 27.02.2019 o 08:48, daro202 napisał:

Witam. Mam taki sam model auta tylko manual. Jak naciskam pedał przyspieszania  podczas jazdy i na światłach start/stop jak  zadziała czyli silnik zgaśnie  to uwaga: bi xenony się opuszczają a jak zwolnię pedał gazu to wracają z powrotem. O co tu chodzi żadnych błędów na Vagu.

U Ciebie to raczej jest jakiś problem z czujnikiem poziomowania na wahaczu, błędów może nie siać jeszcze ale będzie świrować trzeba by sprawdzić kanały  bodajże 141 i 142 jak tam sytuacja wygląda

Opublikowano

Czujniki dobre, kanały sprawdzone jest ok.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Panowie rusze temat dalej. BCM zmieniony - zakodowany. Poziomowanie już działa. Czujnik w zawieszenie założony wiązka itp do lamp. Ale jest problem taki, że dodatkowe lampy w Bixenonie do doświetlania nie działają.... i lampa Bixenon nie skręca... co zrobiłem źle? Kodowanie ???

Opublikowano
W dniu 14.07.2019 o 10:24, Frankooo napisał:

Panowie rusze temat dalej. BCM zmieniony - zakodowany. Poziomowanie już działa. Czujnik w zawieszenie założony wiązka itp do lamp. Ale jest problem taki, że dodatkowe lampy w Bixenonie do doświetlania nie działają.... i lampa Bixenon nie skręca... co zrobiłem źle? Kodowanie ???

pokazuje jakieś błędy,

bo jeżeli instalacja elektyczna jest przerobiona dobrze to powinno śmigać

Opublikowano
W dniu 14.07.2019 o 10:24, Frankooo napisał:

Panowie rusze temat dalej. BCM zmieniony - zakodowany. Poziomowanie już działa. Czujnik w zawieszenie założony wiązka itp do lamp. Ale jest problem taki, że dodatkowe lampy w Bixenonie do doświetlania nie działają.... i lampa Bixenon nie skręca... co zrobiłem źle? Kodowanie ???

A jakie błędy wali?

W BCM zakodowałeś lampy skrętne ?

Opublikowano
  • Autor

błedów zero. Wszystko ok. lampy działają góra dół, ale doświetlanie nie działa i nie działają skrętne.:/

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.