Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obroty 6 biegowy AVF


Bocian94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nurtuje mnie sprawa wlasciwych obrotow w mojej niuni.Posiadam a4 b6 131km 6 biegow. Jakie powinny byc obroty na ostatnim biegu? Przy 100km/h mam 1.800 obrotow a przy 160km/h 3.000obrotow.  Jadac kolegi identycznym samochodem ale z 5 biegowa przy tych samych prędkościach ma bardzo zbliżone obroty roznia sie moze o 50. Tak powinno byc czy cos jest u mnie nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne skrzynie mają różne przełożenia. Ja miałem na 5 biegowej skrzyni tak jak mówisz przy 3000 obrotów 160km/h na ostatnim biegu. Teraz mam quattro i 6 biegów i mam jakieś 150km/h przy 3000 obrotów.

Ten dodatkowy bieg to bardziej chwyt marketingowy niż zaleta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 5 biegowe skrzynie z krótszym ostatnim biegiem a są 6 biegowe z dłuższym. Najdłuższa to bodajże HCK :) i wszystkie z 2.5tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 160 km/h jest jakieś 3000-3100 obr

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiek95 napisał:

Różne skrzynie mają różne przełożenia.

Dokładnie jak pisze kolega. Wszystko zależy od przekładni. Jak twoje auto jest z 2004 to obstawiał bym że skrzynia jest HCF. Jedna z najdłuższych o ile nie najdłuższa to HCK która pochodzi z 2.0 BRD. Ja mam taką u siebie wsadzoną w miejsce starej GBA i przy 3000 mam niemal 180km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor posta zaznaczył w profilu że ma auto AWD. Jeżeli to faktycznie quattro- to i tak długi ostatni bieg. Quattro ma krótsze ostatnie przełożenie od ośki zazwyczaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam quattro niestety. Zwykly przod napęd.  Rocznik 2004 ;-) przy 180 mam 3200 obrotow. Liczylem ze ten 6 bieg cos da a wychodzi ze te same obrotu sa co w 5 biegowym z 2001... A w miescie więcej machania lewarkiem. No i dodam ze spalanie przy 160k/h u mnie to 6.2litra a u kolegi 6.5 

Edytowane przez Bocian94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie przejmować się tymi obrotami?  Czyli prawdopodobnie tak powinno byc i umierajaca turbina, wtryski, przepływomierz nie ma z tym nic wspólnego?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...